INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Blueman, koliki će biti P/BV, nakon dokapitalizacije?[smiley2]
Možda nam i Cayman uđe u ovu dionicu.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Neznam prijatelju, ja sam racunao prije sa 30,000K dokap bilo je oko 3.7-3.8.
Sa ovim neznam, iz glave, sugav mi je desktop, nemrem naci excell oko 3.2-3.5.
Uz 1.kotaciju+poslove koje imaju po meni 50,000 do kraja godine (necu biti bahat i reci za mjesec dana).
S tim da je to dosta konzervativno jer mislim da bi mogli lijepa izvjesca prikazati u narednim razdobljima.

P.S. Hvala onome tko mi je udijelio ovaj komad na 35,021

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Kolega Blueman, koliki će biti P/BV, nakon dokapitalizacije?[smiley2]
Možda nam i Cayman uđe u ovu dionicu.[smiley2]

teško da će biti ispod 2 booka, a kamoli ispod 1 po koliko ima građevinara u srbiji. inače ovo vam je prvi normalni post od 12 sati jer komentirate svaku transakciju kao da je utakmica…[smiley1]


plavi: ” Kolega Blueman, koliki će biti P/BV, nakon dokapitalizacije?[smiley2] Možda nam i Cayman uđe u ovu dionicu.[smiley2] ” teško da će biti ispod 2 booka, a kamoli ispod 1 po koliko ima građevinara u srbiji. inače ovo vam je prvi normalni post od 12 sati jer komentirate svaku transakciju kao da je utakmica…[smiley1]

To sigurno Cayman, slazem se.
P.S. nevezano Ingre ako imas ovako odmah, na koliko su Putevi Uzice i Vojvodina Put. (P/BV, P/E)
Nesto sam ih mjerkao, tek toliko.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

I ti si našao prave usporedbe Cayman, stvarno me ponekad iznenađuješ , šta je previše je previše.
[smiley6]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

sve mi se čini da ću morat platit danak i uć na nekim većim ciframa, al nek stoji na 35k……….nikad ne znaš!

[smiley11]


I ti si našao prave usporedbe Cayman, stvarno me ponekad iznenađuješ , šta je previše je previše.
[smiley6]

ja nemam predrasuda po nacionalnoj osnovi pa mogu biti više razuman i naći jače firme od ingre po manjoj cijeni iliti podjednake koje čeka ista sudbina naših građevinara ali za godinu, dvije. ja ću na više od 2 booka i tvoje parametre plavi uzimati u obzir tek kad iscrpimo sve ove profitabilne dionice koje su ispod booka ili ispod 2 booka. onda ću koristiti tvoja iskustva a zasad kupujem samo najjeftinije, a kod nas više ništa ne kupujem jer mi je sve skupo. možda za par godina kupim ingru i po 100000 ako dođe do tog iznosa, ali ovako sam sasvim solidno zaradio i nadam se to ponoviti u srbiji za par godina.

To sigurno Cayman, slazem se.
P.S. nevezano Ingre ako imas ovako odmah, na koliko su Putevi Uzice i Vojvodina Put. (P/BV, P/E)
Nesto sam ih mjerkao, tek toliko.

ne znam blueman pokazatelje za ove koje si naveo jer to nisu građevinari koje ja pratim. ono što sam ja kupio ima niski p/e koji će uskoro biti još niži, a p/bv je maksimalno 1,5, a o povratu da ne govorim uopće. sve u svemu, pravi bomboni od kojih puno očekujem u iduće 4 godine.

Gruba računica pokazuje da je Bv=11.894 kn a pri cijeni P=35000 ——–> P/Bv = 2,94
Nemojte zaboraviti da je osim ovih pokazatelja veoma važna i brzina rasta prihoda odn. zarada

P.S.
Cayman, ako ćemo brojati tvoje postove onda imaš prosjek od jednog posta na svakih 5000 kn prometa BZJK

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Gruba računica pokazuje da je Bv=11.894 kn a pri cijeni P=35000 ——–> P/Bv = 2,94
Nemojte zaboraviti da je osim ovih pokazatelja veoma važna i brzina rasta prihoda odn. zarada

P.S.
Cayman, ako ćemo brojati tvoje postove onda imaš prosjek od jednog posta na svakih 5000 kn prometa BZJK

pročitaj moje postove i usporedi sa ovima ovdje i vidjet ćeš da sam možda par puta komentirao trgovanje a pretežno sam pisao o dionici. ja ti se nikad ne zamaram sa trgovinom, kupnjom i prodajom nego predviđam što bi se moglo dogoditi. dosad nisam pogriješio, pa se nadam da neću ni u budućnosti i ne isključujem da ću kupiti ingru po načelima ulaganja plavog, ali još nije vrijeme, jer kad sve dionice postanu skupe onda ćemo između njih tražiti koja ima najbolji povrat. tada ćemo plavi i ja kupovati po istim načelima , a do tad ne mogu da ne kupim nešto ispod cijene i to debelo. slažem se sa prvim dijelom posta, sve je važno.

Sa prospective earnings od nekih 80 mil. (20*4) iako ce biti puno veci…
I dokap po 35,000.
Po cijeni ovoj od 35,000 KN;
P/BV=2.862
P/E=20.00

Prva kotacija…. Nebojte se, ovo ima dobre fundamente…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


plavi: ” Kolega Blueman, koliki će biti P/BV, nakon dokapitalizacije?[smiley2] Možda nam i Cayman uđe u ovu dionicu.[smiley2] ” teško da će biti ispod 2 booka, a kamoli ispod 1 po koliko ima građevinara u srbiji. inače ovo vam je prvi normalni post od 12 sati jer komentirate svaku transakciju kao da je utakmica…[smiley1]

Ima nesto gradjevinara u Srbiji oko 1.7-1.8 BV koji su respektabilni, ovo ostalo je sve nelikvidno do bola, iako nista nemora znaciti.
Ali dosta su losi sa P/E, bacio malo pogled na Sremput, Telefonija je losa dosta po pokazateljima i tako.
No valja reci da ce Ingra sada biti na prvoj kotaciji sa 2.9 BV.
To je respektabilno..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Vijesti iz Hrvatske 26.06.2007 14:33 Ingra povećava temeljni kapital na 100 milijuna kunaPovećanje temeljnog kapitala za iznos od 20 milijuna kuna bit će provedeno izdavanjem 10.000 novih dionica
Temeljni kapital Ingre, odlučila je u utorak Glavna skupština dioničara, povećat će se za iznos od 20 milijuna kuna iz dijela dobiti na iznos od 80 milijuna kuna, dok će daljnje povećanje temeljnog kapitala od također 20 milijuna kuna biti provedeno izdavanjem 10.000 novih dionica na krajnji iznos od 100 milijuna kuna, stoji u priopćenju objavljenom na Zagrebačkoj burzi.

Kako se dodaje, upis dionica vršit će se u dva kruga. Dionice se izdaju za iznos od 35.000 kuna za jednu dionicu, a uspješnost upisa i uplate dionica utvrđuje se prema stanju upisa i uplata na dan završetka roka za upis i uplatu dionica, u narednom roku od tri radna dana.

Izdanje Dionica biti će uspjelo ako se u naprijed utvrđenom roku za upis i uplatu, upiše i uplati 100% prospektom ponuđenih dionica, zaključuje se u priopćenju Ingre. (Bankamagazin

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

New Report

Close