INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ingra: povećanje temeljnog kapitala i izdavanje novih dionica

ZAGREB, 26. lipnja 2007. (Hina) – Na danas održanoj Glavnoj skupštini dioničara INGRE d.d. prihvaćen je prijedlog Uprave koji se odnosi na povećanje temeljnog kapitala iz sredstava Društva, te odluku koja se odnosi na povećanja temeljnog kapitala i izdavanje novih dionica, priopćeno je iz te tvrtke, a prenosi Zagrebačka burza.

Temeljni kapital Ingre povećava se iz dijela dobiti za 2006. godinu, u iznosu od 20 milijuna kuna, tako da se temeljni kapital povećava sa 60 milijuna na 80 milijuna kuna.

Također odlučeno je da se poveća temeljni kapital Ingre izdavanjem novih nematerijaliziranih dionica na ime javnom ponudom, uz uplatu uloga u novcu, također u iznosu od 20 milijuna kuna, sa 80 milijuna na 100 milijuna kuna.

Temeljni kapital Društva povećava se izdavanjem i uplatom 10.000 novih redovnih dionica koje glase na ime, bez nominalnog iznosa. Nove redovne dionice nosit će ista prava i rang kao i sve postojeće redovne dionice Društva koje glase na ime, bez nominalnog iznosa, a dioničari koji su bili vlasnici dionica na dan održavanja Skupštine imaju pravo prvenstva upisa dionica nove emisije.

Upis dionica vršit će se u dva kruga. U prvom krugu svaki dioničar ima pravo upisati nove redovne dionice u omjeru 4:1 odnosno tako da na svake četiri dionice koje ima ima pravo prvenstva pri upisu jedne nove redovne dionice.

U prvom krugu dionice se upisuju u roku od 15 kalendarskih dana od dana objave javnog poziva na upis.

U drugom krugu upisa, koji započinje trećeg radnog dana od dana završetka upisa u prvom krugu, ulagatelji mogu upisati eventualne preostale dionice koje nisu upisane u prvom krugu.

Dionice se izdaju za iznos od 35.000 kuna za jednu dionicu. Izdanje Dionica bit će uspjelo ako se u naprijed utvrđenom roku za upis i uplatu, upiše i uplati 100 posto prospektom ponuđenih dionica.

No respect

ne kužim zašto ova vijest nije dobra i za one koji su je uzeli na 40K?
ok, imali su malo dolje-gore situaciju..
mislim da će se vrtiti oko 40K a do jeseni (listopad) ide na 50K

ja idem na 34500 s kupnjom………adio! [smiley1]

hm……..da, moš mislit, idemo prek 35 liparenje! [smiley2]


egipchanin: ” apoksiomen: ” Di nam je uvaženi kolega Plavi da nam objasni svrsishodnost kupovine dionica Ingre u svrhu sudjelovanja u dokapitalizaciji? I da nam objasni po koliko će dobiti dionice oni što su ih velikodušno “otpuštali”? Ingra…….pušiona……kako god okreneš.

Uvaženi kolega vi ste mene s nekim zamijenili. Više ste vi napisali svojih uvaženih traktata i lauda na ovoj temi nego ja na cijelom forumu. Pozdrav btw vjerovatno ste mislili na temu ADplastik

Btw, mislio sam ono kaj sam napisao, za razliku od nekih koji non stop nešto piskaraju i trabunjaju….[smiley1][smiley7]

Dođite i hurdite....

Uprava skupo prodaje dionice nema što, ali s obzirom na novi BV i prvu kotaciju ispast će Ingra dobra prilika. INGRA će biti jedini građevinar na prvoj kotaciji, bit će to lijepa nagrada za sve dioničare samo treba čuvati dionicu dovoljno dugo.

Jeli uspio tvoj comeback Wunderkind?

Dođite i hurdite....

Uh, koliko je sekundi izdržao ovaj nalog na 35 000 na prodaji?
Dobro da sam i ja nadokupio danas.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Uh, koliko je sekundi izdržao ovaj nalog na 35 000 na prodaji? Dobro da sam i ja nadokupio danas.[smiley2]

Bravo Plavi, ipak je tvoj broker brzi, priznajem,.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

a ja čamim s 11 komada i mogu sanjat o comebacku! [smiley2]

Kolega Nigh….apoksi. ovaj…kuc..hm…itd., je skinuo ovo po 35 000 osječam to.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Bravo Plavi, ipak je tvoj broker brzi, priznajem,.

Možda da , možda ne
[smiley2]
SAmo što sam ja ranije saznao za ovo po 35 000.
Kako je bilo , bilo je , moglo je i bolje, ali uvijek može bolje, zar ne?[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close