INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Damir Kuštrak: Nemamo stambenu politku, a država na stanove troši ogromna sredstva

http://seebiz.eu/hr/nekretnine/kustrak-nemamo-stambenu-politku%2c-a-drzava-na-stanove-trosi-ogroman-novac,70958.html




daj bog da griješim …..

Dao bog da ti izađeš bar na nuli, meni je to troznamenkasti plus…
[/quote]
haha ….onda dao bog……
i bojim se kolega inverter da bumo još jako puno otpora morali slomiti do te 100tke …..

Ako usporedimo igh i ingru između njih nema većih fundamentalnih razlika. Ipak, kad igh raste i bez problema se daje i do 1000 kn više, a na ingri se lipari mjesecima, zapravo sada već i godinama. A razlika u cijeni je deseterostuka (skoro). Dakle, radi se samo o sentimentu koji se stvara marketingom i odnosima s javnošću. Ili možda ipak postoje neke bitne razlike u poslovanju ovih dviju firmi?


Pa gledajući , kolege , cijelu situaciju oko građevinara u zadnje vrijeme …..rekao bih da se ostvaruju prognoze o teškoj godini …..dionice , uključujući i ovu , taljigaju cijelo vrijeme po dnu …uz malo skakutanja IGH , Tehnike …ali evidentna je nezainteresiranost ..VELIKIH …..da to ode gore ….
esade, gledano dugoročnije ….situacija jako pogoduje …kolekcionarstvu ..pa je najbolje u ova vremena …SKUPLJANJE …. ( daytrading je za bureke) … izuzevši dio 2006 i cijelu 2007 . godinu dionice građevinara su od 2000. g. relativno lagano kontinuirano rasle …mada i ne malo, postotno. Ako smo se gledajući cikluse kriza ( svakih 10 godina ) vratili sad u npr 2000…..onda se bez obzira na naše želje ( a velike su ) , bojim da bumo se polagano vraćali gore …..tek prave visine iza 2012-2013 ….. napominjem niko sretniji od mene da odemo na 100 …kuna …onda bum na nuli hahaha…
ali ….
daj bog da griješim …..

neznam da li griješiš…ali znam da veliki kupuju tvojim parama a ti isto kupuješ svojim parama..
stoga ti misliš i paziš a njih boli neka stvar..
njima je jeftino po 100-200 ali je skupo po 39.
Ali opet nije bitno, kupovat će svi pesimisti vrlo brzo.

p.s. čitajte i čitajte

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!





daj bog da griješim …..

Dao bog da ti izađeš bar na nuli, meni je to troznamenkasti plus…
[/quote]
haha ….onda dao bog……
i bojim se kolega inverter da bumo još jako puno otpora morali slomiti do te 100tke …..
[/quote]

ovdje će biti još deseci i deseci otpora jer su unutra desetine frustriranih malih ulagača od kojih su mnogi zarobljeni godinama u ingri [undecid]

gledam malo ovaj ingrin graf ,vama na desno… mao me podsjeća na hrvatsku obalu.. i sve smo južnije…hehehe

idući tjedan će bit bolje...

pula35 @ ovakvo mrcvarenje i sluzi da se takvima izbije dionice iz ruku…..imamo 2 primjera stock-splita na zse po prvi put koliko ja pratim….nakon toga uobicajeno gibanje cjene….drugi primjer je knzm…tamo je bilo žešće stock-split sisanje od ovog

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

U nedostatku boljih , evo link iz 13.5.2008. [lol] [lol]

INGRA i Mavrovo gradili bi u Alžiru

INGRA je preuzela makedonsku građevinsku tvrtku Mavrovo za 7 milijuna eura, a usporedo s restrukturiranjem Mavrova stručnjaci obje kompanije pripremaju ponudu za izgradnju velike brane u Alžiru.

Zahvaljujući makedonskim institucijama na učinkovitosti u preuzimanju građevinske tvrtke Mavrovo, predsjednik Upravnog odbora INGRA-e Igor Oppenheim rekao je u ponedjeljak na konferenciji za novinstvo u Skoplju da je zacrtana suradnja, organizirano restruktuiranje i rješavanje problema Mavrova.

Otkupljeno je 80 posto dionica Mavrova za ukupno 7 milijuna eura.

Računamo na investicijske projekte u Makedoniji, Bugarskoj i široj regiji u suradnji s Mavrovom. Jedno od prioritetnih pitanja je rješavanje dugova Mavrova koji iznose oko 20 milijuna eura te očuvanje tisuću radnih mjesta koliko i sad ima u kompaniji, rekao je Oppenheim i najavio da je osnovan tim za restruktuiranje makedonske kompanije. (HINA)


U nedostatku boljih , evo link iz 13.5.2008. [lol] [lol]

INGRA i Mavrovo gradili bi u Alžiru

INGRA je preuzela makedonsku građevinsku tvrtku Mavrovo za 7 milijuna eura, …

hm, a jel točno je da je to Ingrino Mavrovo otišlo u stečaj?? [undecid]

bravo zmrklic,taj se link traži!!!

evo još jedan

idući tjedan će bit bolje...

nije gp Mavrovo otišlo u stečaj, već je ingra stavila mavrovo u stečaj i osnovala mavrovo Inženering koji sada radi normalno..

a blizu ste….vidim surfa se..to je dobar znak.-..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Investicije od 50 milijardi eura

Ingra na inozemnom tržištu tradicionalno najviše poslova obavlja u Alžiru a Igor Oppenheim smatra da će se tako nastaviti i u budućnosti. "Alžir planira velika ulaganja u turizam, jer dosad uopće nije bio razvijen, za razliku od susjednih Tunisa i Maroka, koji su u tome već desetljećima, a alžirska obala čak je možda i ljepša i zelenija. Uz današnje cijene plina i nafte, kojima Alžir obiluje, 50-60 milijardi eura investicija sljedećih godina sigurno će ići u turizam, infrastrukturu, bolnice, škole, sve što je nama zanimljivo", kaže Oppenheim.

New Report

Close