INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@gismund
a što ako se sve te najave odgode -zbog nekakvih priprema za moguće izbore do kraja godine,nema potrebe za žurbom.

Kolega lacoste, sve ove investicije od oko 13 milijardi kuna i jesu UPRAVO ZBOG PRIJEVREMENIH IZBORA!
Tako da tu nikakve odgode neće biti jer kad se raspišu svi natječaji, ugovore poslovi od 13 milijardi kuna i počne padati nezaposlenost, BDP Hrvatske počet će rasti. To će biti znak da Hrvatska izlazi iz krize i da je premijerka uspjela. Što mislite, kako će to birači honorirati na prijevremenim izborima? [wink]
Sve što se zadnjih dana može pročitati u medijima ukazuje na pokretanje gospodarstva (tu su još i modeli pomoći A i B, uskoro starta i C), a na čemu će vlada poentirati kroz prijevremene izbore krajem godine.
Da li ćeš ti kupiti ili ne, meni je svejedno, ali šteta da propustiš vlak koji se tek sprema krenuti. Ne govorim samo za INGR, već za sve građevince, zatim za luke, a onda će to povući i ostatak dioničkog tržišta snažno gore.
Usporedi ostalom kretanje crobexa (dno u ožujku) lani sa ovogodišnjim, gotovo da se u dan poklapa. [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Oni koji vjeruju u Ingru kao ja su je kupili ili još kupuju, a oni koji nevjeruju neka nam prodaju i odu sa ove teme. Nema potrebe da nas ubjeđuju i prosvjetljuju.
Predlažem da svaki onaj koji piše na ovom forumu prije svakog posta napiše koliko ima dionica Ingre. Ja imam nešto više od 15000 komada i nemislim ih prodavati prije nekih 80 – 100 kuna, za što mislim da će biti vrlo skoro na nesreću drukera tipa Operen… i sličnih koji su nažalost uspjeli isprovocirati neiskusne na prodaju po smješnim cijenama.
Nakon što svatko napiše broj dionica koje posjeduje vidjeti će se težina njegovog pisanja.
Unaprijed hvala




Meni je cijena prenapuhana za ovu dionicu,tih 39 kuna. Kakva je to uprava kada još nema ni izviještaj za 4Q 2009(sigurno bi srušilo cijenu na 30 kuna,pa cekaju da malo poraste cijena dionice),a vec se bliži kraj 1Q 2010. INGRA muti debelo nešto,di su ti svi poslovi koji su bili najavljeni,ja mislim da nece biti ništa od toga,ni jedna vijest vani se nije napisala o ingri kako su pregovori pri kraju za neki posao. Ovo što pišu naši novinari su 99% polu informacije i oni imaju dionice i debelo zarađuju. Dok ne vidim služebnu potvrdu o dobivenom poslu na zse objavljenu,ništa ne vjerujem.

i čini mi se da imamo sretnog dobitnika koji je prodao ingriu na 36 u utorak ili pon…
svaka čast kolega..
usput kolega a ako je ovo toliko loše kaj ste onda tu?
kažete 30 kuna? hhhuahauahahahha

btw zašto bi novinarili trebali znati za nove pregovore i nove poslove? pa novinari su šljam u Hrvatskoj…ne mislite da je svima pun k…. novinara i njihovih drukerskih članaka????

kolega ako ste zainteresirani za ingru kupiti u pon jer vjerujem u lagani pullback do 39 pa dalje rast prema 75 kuna..
lp

p.s. uff samo koliko poslava se ovdje sređuje..uff biti će genijalno
[/quote]

Ja sam INGRU prodo na 52 kune, a vi meni lijepo napišite koji su to poslovi gdje se pregovori bliže kraju? Jer se o poslovima prića od 9mj. ,što ce to ingru na 75 kuna katapultirati?
[/quote]
koji si ti meni faktor u mome životu da bi ja to tebi napisao?
da si normalan rzgovarao bi kao neki preko PM a ne ovdje, barem ne o takvoj temi..
ajd uživaj…i čekaj ingru na 35 kuna…to je ipak bolje nego onih 36 od utorka..
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



@gismund
a što ako se sve te najave odgode -zbog nekakvih priprema za moguće izbore do kraja godine,nema potrebe za žurbom.

Kolega lacoste, sve ove investicije od oko 13 milijardi kuna i jesu UPRAVO ZBOG PRIJEVREMENIH IZBORA!
Tako da tu nikakve odgode neće biti jer kad se raspišu svi natječaji, ugovore poslovi od 13 milijardi kuna i počne padati nezaposlenost, BDP Hrvatske počet će rasti. To će biti znak da Hrvatska izlazi iz krize i da je premijerka uspjela. Što mislite, kako će to birači honorirati na prijevremenim izborima? [wink]
Sve što se zadnjih dana može pročitati u medijima ukazuje na pokretanje gospodarstva (tu su još i modeli pomoći A i B, uskoro starta i C), a na čemu će vlada poentirati kroz prijevremene izbore krajem godine.
Da li ćeš ti kupiti ili ne, meni je svejedno, ali šteta da propustiš vlak koji se tek sprema krenuti. Ne govorim samo za INGR, već za sve građevince, zatim za luke, a onda će to povući i ostatak dioničkog tržišta snažno gore.
Usporedi ostalom kretanje crobexa (dno u ožujku) lani sa ovogodišnjim, gotovo da se u dan poklapa. [thumbsup]
[/quote]

vrlo dobar komentar kolega! sve miriši na početak bull runa koji se sprema na ZSE , a tko ne vjeruje neka i dalje čuči u kešu pa će kupovati 50% skuplje za mjesec-dva [yawn]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Ja sam INGRU prodo na 52 kune, a vi meni lijepo napišite koji su to poslovi gdje se pregovori bliže kraju? Jer se o poslovima prića od 9mj. ,što ce to ingru na 75 kuna katapultirati?
[/quote]

a kupio po 82kn,,




@gismund
a što ako se sve te najave odgode -zbog nekakvih priprema za moguće izbore do kraja godine,nema potrebe za žurbom.

Kolega lacoste, sve ove investicije od oko 13 milijardi kuna i jesu UPRAVO ZBOG PRIJEVREMENIH IZBORA!
Tako da tu nikakve odgode neće biti jer kad se raspišu svi natječaji, ugovore poslovi od 13 milijardi kuna i počne padati nezaposlenost, BDP Hrvatske počet će rasti. To će biti znak da Hrvatska izlazi iz krize i da je premijerka uspjela. Što mislite, kako će to birači honorirati na prijevremenim izborima? [wink]
Sve što se zadnjih dana može pročitati u medijima ukazuje na pokretanje gospodarstva (tu su još i modeli pomoći A i B, uskoro starta i C), a na čemu će vlada poentirati kroz prijevremene izbore krajem godine.
Da li ćeš ti kupiti ili ne, meni je svejedno, ali šteta da propustiš vlak koji se tek sprema krenuti. Ne govorim samo za INGR, već za sve građevince, zatim za luke, a onda će to povući i ostatak dioničkog tržišta snažno gore.
Usporedi ostalom kretanje crobexa (dno u ožujku) lani sa ovogodišnjim, gotovo da se u dan poklapa. [thumbsup]
[/quote]

vrlo dobar komentar kolega! sve miriši na početak bull runa koji se sprema na ZSE , a tko ne vjeruje neka i dalje čuči u kešu pa će kupovati 50% skuplje za mjesec-dva [yawn]
[/quote]

Inače to tako biva na 40 kn nije dobro, ali je odlično na 60 kn. A da vidiš kako su je samo hvalili iznad 100 kn. Treba biti razuman i shvatiti da je ovo izvaredna prilika za kupnju Ingre.
Nebi volio biti u cashu sljedeći tjedan.





@gismund
a što ako se sve te najave odgode -zbog nekakvih priprema za moguće izbore do kraja godine,nema potrebe za žurbom.

Kolega lacoste, sve ove investicije od oko 13 milijardi kuna i jesu UPRAVO ZBOG PRIJEVREMENIH IZBORA!
Tako da tu nikakve odgode neće biti jer kad se raspišu svi natječaji, ugovore poslovi od 13 milijardi kuna i počne padati nezaposlenost, BDP Hrvatske počet će rasti. To će biti znak da Hrvatska izlazi iz krize i da je premijerka uspjela. Što mislite, kako će to birači honorirati na prijevremenim izborima? [wink]
Sve što se zadnjih dana može pročitati u medijima ukazuje na pokretanje gospodarstva (tu su još i modeli pomoći A i B, uskoro starta i C), a na čemu će vlada poentirati kroz prijevremene izbore krajem godine.
Da li ćeš ti kupiti ili ne, meni je svejedno, ali šteta da propustiš vlak koji se tek sprema krenuti. Ne govorim samo za INGR, već za sve građevince, zatim za luke, a onda će to povući i ostatak dioničkog tržišta snažno gore.
Usporedi ostalom kretanje crobexa (dno u ožujku) lani sa ovogodišnjim, gotovo da se u dan poklapa. [thumbsup]
[/quote]

vrlo dobar komentar kolega! sve miriši na početak bull runa koji se sprema na ZSE , a tko ne vjeruje neka i dalje čuči u kešu pa će kupovati 50% skuplje za mjesec-dva [yawn]
[/quote]

Inače to tako biva na 40 kn nije dobro, ali je odlično na 60 kn. A da vidiš kako su je samo hvalili iznad 100 kn. Treba biti razuman i shvatiti da je ovo izvaredna prilika za kupnju Ingre.
Nebi volio biti u cashu sljedeći tjedan.
[/quote]
ja sam 100% u dionicama 60% građevina odtoga pola ingra meni paše
jaca jaca samo naprijed imaš moj glas

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

Čini se ipak da će voda na mlin Ingre. Strabag je izgleda uspio skupiti garancije za auto cestu u RS. Za ingru kao dio konzorcija koji se natječe za gradnju MHE to je sigurno gol u gostima, obzirom da je poznato da je Strabag posao dobio bez natječaja, odnosno da je u izvrsnim odnosima s Vladom RS. Inače posao vrijedi oko 3 do 4 mlrd €. Prethodno je bilo objavljeno (krajem 2009 g.) da Strabag ne može zatvoriti financijsku konstrukciju te da je odbijen od strane EIB i drugih 40-ak banaka, a kao razlog je navedeno upravo dobijanje posla bez natječaja.

Technor koji je odjavio tender za gradnju MHE, je i nositelj koncesije na rijeci Bosni na teritoriju RS. Predstavništva Technor Energy-ja su u Beogradu i Banja Luci. Ovo značajno popravlja izglede Ingre za dobijanje posla na gradnji MHE.

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

pozitivna atmosfera je na svim građevinskim dionicama, sutra bi mogao biti lijep skok građevinaca odmah na otvaranju, a INGRA s početnom cijenom od 40 kn [smiley]

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

drage kolege…polako shvaćate igru o kojoj govorim..
no fali vam još jedna država na balkanu osim BiH.
I tamo će raditi.
Ali i to ćete naći na portalima uskoro.
lp

bila to vojna ili obična, uvijek je lijepo kada se gradi.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

INGR-R-A vrlo blizu potvrde kupovnog signala

http://www.svijet-dionica.net/


INGR-R-A vrlo blizu potvrde kupovnog signala

http://www.svijet-dionica.net/

?!? A ti si vrlo blizu dobijanja provizije..

Ovo još nismo imali na temi, čovjek nije druker, nego samo gleda kako će ubit koju kunu..

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

New Report

Close