INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



…i danas nem je dobar dio dionica prešao u čvrste ruke… [thumbsup]…

Vidicemo koliko ce te ruke biti cvrste kada dodje uskoro na 36.xx, pa na 35.xx, pa na 34.xx … a tu bi negdje trebalo biti valjda i konacno dno.
[/quote]
Bit će dobro ako tu bude dno, a što ako ode na 12kn?

26.11.2010 - Dan D




…i danas nem je dobar dio dionica prešao u čvrste ruke… [thumbsup]…

Vidicemo koliko ce te ruke biti cvrste kada dodje uskoro na 36.xx, pa na 35.xx, pa na 34.xx … a tu bi negdje trebalo biti valjda i konacno dno.
[/quote]
Bit će dobro ako tu bude dno, a što ako ode na 12kn?
[/quote]
bilo je rijeci o 13 kn neki dan [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Bit će dobro ako tu bude dno, a što ako ode na 12kn?

Pa gdje si dosad juniore, daj targete hitno, vidiš li da gori pod nogama..

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Ivano7
Koliki je tvoj dio u ovih 16000kom danas?
I tigrus je izišao,neznam koja količina,a još su neki pisali da su kupovli. Pola prometa s foruma.

Pa neznam ako vi kažete da će na 12kn,neka ide. Bio sam u prvom krugu s njom na 33kn. I atpl na 500kn.
Preživio. Pa ću i ovaj put. Nije mi na pameti prodavat po 12kn. A ako nekom bude,rado ću ga usrečiti kupnjom. Za te razine će se naći nešto para.

Neću ništa više pisat. Malo odmora od ingre.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.





…i danas nem je dobar dio dionica prešao u čvrste ruke… [thumbsup]…

Vidicemo koliko ce te ruke biti cvrste kada dodje uskoro na 36.xx, pa na 35.xx, pa na 34.xx … a tu bi negdje trebalo biti valjda i konacno dno.
[/quote]
Bit će dobro ako tu bude dno, a što ako ode na 12kn?
[/quote]
bilo je rijeci o 13 kn neki dan [wink]
[/quote]
…ma neeee, bilo je puno manje 12,99… [lol] …ako dođe još koju lipu dole, čvrste ruke uglavnom kupuju, no ima i burekdžija koji hvataju svoj burek svakodnevni pa kad vide da nema ništa prodaju sa što manjim minusom ili ako imaju sreće uzmu niti cca 1% nakon plaćanja brokerima…zato sam uvjeren da je ovo smišljena psihološka igra kao i na nekim drugim kvalitetnim dionicama…naravno tko voli neka prodaje-već sutra može dati za 30kn…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


šta ste se svi ustrtali, vidite na primjeru hidre i dlkv da ni s dobrom vijesti nema nikakvog spektakla. to samo pomaže da ne ide niže od postojećeg. sentiment je loš za bauštelu, možeš sad objavit da gradiš novi kineski zid isto ti….
openheimeru nije isto ima on tu puno novaca u trapuli – ne smije prodavat a nije mu se lako pomirit s novom vrijednošću udjela.
ako i ima novih poslova bolje mu je čekat s objavom. neće to više dolje – dokup i hold [thumbsup]

Misljenja sam da bi s obzirom na dugotrajnu apstinenciju kod ingre slicna informacija imala puno znacajnu tezinu a posebno uzimajuci u obzir i sad vec velik raskorak u odnosu na sektor a sto se tice samog pada za period od jedne godine.
A sto se tice ekipe iz uprave i NO-a za njih se ne treba brinuti…tj. vec su se sami pobrinuli kad su masovno izlazili na skoro samom ATH…kako sam malo lijen pa mi se sada neda navodit ponaosob, koga zanima moze se i sam uvjerit otvarajuci linkove pod "INGRA.dd-otpustanje dionica" u periodu krajem 2007. godine na ZSE linku (http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A) pod tab-om Novosti.

A u privitku 1.godisnji TA graf ingre, evo sad vec sutra proslo tocno 1.godina od proslog dna cijene na 34.08Kn i sve dok ne probijemo tu istu razinu moglo bi se reci da i nema nekog razloga za brigu…
Gledajuci TA i Stochastic Oscillator sutra mozda moguc i neki mali odbijanac, pa eto nove i bolje prilike nego danas za one koji jos zele van. Inace hej, pa kome se vise isplati prodavati na ovim razinama??? Nije valjda da su bas svi danasnji prodavaci kupovali i po nize od ove sadasnje cijene???…hm naravno, osim mozda vec navedenih igraca.

Optimist - loše informirani pesimist


…ma neeee, bilo je puno manje 12,99… [lol] …ako dođe još koju lipu dole, čvrste ruke uglavnom kupuju, no ima i burekdžija koji hvataju svoj burek svakodnevni pa kad vide da nema ništa prodaju sa što manjim minusom ili ako imaju sreće uzmu niti cca 1% nakon plaćanja brokerima…zato sam uvjeren da je ovo smišljena psihološka igra kao i na nekim drugim kvalitetnim dionicama…naravno tko voli neka prodaje-već sutra može dati za 30kn…

Kolega vi ste opsjednuti burecima i psihologijom, a ne znam šta je od to dvoje pogubnije za vas..
Da upišete u pretraživanje pojam burek u rezultatima bi se pojavilo najviše vaših postova..
Vrag je odnio šalu, split junior će dati targete i toliko o tome.
Juniore daj targete pod hitno..

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Ako će i biti daljni pad prema donjem Boll-u – cca 27-28kn mora se dogoditi prije toga rast do 44,xx – 45kn. Tek proboj razine 35,5kn otvara jako niske targete, gdje je 27-28kn privremena točka odbijanja, a stvarno dno bi bilo na 14-15kn. U tako negativnu opciju ipak ne vjerujem.
Williams AD pokazuje da je danas bio zadnji dan pada, uvjerit ćemo se ovih dana gdje idemo.

26.11.2010 - Dan D

Onda dobro, kupiti po 37,xx brdo komada onda je ok, a za kunu manje isplati se čekati i sutra [smiley]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Povlačim sve što sam rekao, za mene je junior najveći tehničar. Stari split odlazi u ropotarnicu povijesti..
Znači ako probije 35,5 kn onda drži gaće..

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

S danasnjom cijenom dionice od 37.08 KN trzisna kapitalizacija ingre iznosi:
37,08KN * 7.500.000 dionica = 278.100.000 KN ili po sr.tecaju eura od 7.26KN = 38,3 milijuna eura.

Da potsjetimo, Ingra je u izgradnju Arene Zagreb ulozila oko 90 milijuna eura. Arena Zagreb je u dugoročnom, 28-godišnjem zakupu od strane Zagrebačkog holdinga, gdje su kroz projekt javno-privatnog partnerstva za podmirivanje zakupnine odgovorni hrvatska Vlada (50 posto) i Grad Zagreb (50 posto). Godišnja zakupnina Arene Zagreb iznosi 7,2 milijuna eura plus PDV, a zakupnik, odnosno Zagrebački holding ima pravo jednokratnog otkupa Arene nakon isteka sedme godine zakupa, i to za 80,4 milijuna eura.

Ako sad malo usporedimo, tih 7,2 milijuna eura vec sad cini 18.8% trzisne kapitalizacije Ingre a sto znaci da bi po danasnjoj cijeni trebalo nekih 5 godina i 4 mjeseca da zakupnina isplati trenutnu trzisnu kapitalizaciju ingre u cijelosti.

Tako bi npr. kod extremnih padova cijene na 15KN trzisna kapitalizacija iznosila samo 15,5 milijuna eura a sto bi tada bilo samo 46,5% od godisnje zakupnine Arene ili nesto vise od dvije godisnje rate.

Ako uzmemo u obzir da kroz 28 godina cijeli iznos raste preko 200 milijuna eura, i to bez da racunamo mogucnost povecanja iznosa npr. orocavanjem, te kako trenutno prvih 10 racuna cini udio od samo 46,41%, tako ne treba iskljuciti ni mogucnost da bi mozda pri daljnjem padu cijene se mogao naci i netko zainteresiran te krenuti i sa ozbiljnijim skupljanjem dionica…tako da osobno ipak ne vjerujem u nekakve extremne padove cijene a kako su vec neki "znalci" TA ovdje vec bili najavili.

Optimist - loše informirani pesimist


S danasnjom cijenom dionice od 37.08 KN trzisna kapitalizacija ingre iznosi:
37,08KN * 7.500.000 dionica = 278.100.000 KN ili po sr.tecaju eura od 7.26KN = 38,3 milijuna eura.

Da potsjetimo, Ingra je u izgradnju Arene Zagreb ulozila oko 90 milijuna eura. Arena Zagreb je u dugoročnom, 28-godišnjem zakupu od strane Zagrebačkog holdinga, gdje su kroz projekt javno-privatnog partnerstva za podmirivanje zakupnine odgovorni hrvatska Vlada (50 posto) i Grad Zagreb (50 posto). Godišnja zakupnina Arene Zagreb iznosi 7,2 milijuna eura plus PDV, a zakupnik, odnosno Zagrebački holding ima pravo jednokratnog otkupa Arene nakon isteka sedme godine zakupa, i to za 80,4 milijuna eura.

Ako sad malo usporedimo, tih 7,2 milijuna eura vec sad cini 18.8% trzisne kapitalizacije Ingre a sto znaci da bi po danasnjoj cijeni trebalo nekih 5 godina i 4 mjeseca da zakupnina isplati trenutnu trzisnu kapitalizaciju ingre u cijelosti.

Tako bi npr. kod extremnih padova cijene na 15KN trzisna kapitalizacija iznosila samo 15,5 milijuna eura a sto bi tada bilo samo 46,5% od godisnje zakupnine Arene ili nesto vise od dvije godisnje rate.

Ako uzmemo u obzir da kroz 28 godina cijeli iznos raste preko 200 milijuna eura, i to bez da racunamo mogucnost povecanja iznosa npr. orocavanjem, te kako trenutno prvih 10 racuna cini udio od samo 46,41%, tako ne treba iskljuciti ni mogucnost da bi mozda pri daljnjem padu cijene se mogao naci i netko zainteresiran te krenuti i sa ozbiljnijim skupljanjem dionica…tako da osobno ipak ne vjerujem u nekakve extremne padove cijene a kako su vec neki "znalci" TA ovdje vec bili najavili.


Sve je moguće, pa tako i da bude potres od 7 u Zgb i da se Arena uruši i da svi koji smo tranu izgubimo novce.
Ali hebiga ne vjerujem u takve stvari.

Ali vjerujem u posao. U radu je spas.
A posla će biti. Prvi kreće danas, pa sutra pa svaki dan. hehehe
Da se više potpiše Alžir i krećemo kao raketa. Do tada treba dokupljivati. Meni je ostalo još malo pinke, i čekam na 36.50.
lp

p.s. ovdje će se stvari drastično promjeniti, jako drastično.
O ovom navodu "drastično" konmentirat ćemo 01. lipnja 2010. godine.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close