INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

poštovani investitori koristim ovu priliku te Vas zamoljavam prilikom sutrašnjeg otvaranja ZSE ne navaljujete s ulaskom u INGRU u cilju blokade iste nego polako bit ce za sve zainteresirane

nisam dostojan da uniđem u krug prijatelja vaš nego samo recite riječi ozdraviće minus moj

Propao posao stoljeća u Crnoj Gori
(http://www.vecernji.hr/vijesti/propao-posao-stoljeca-crnoj-gori-clanak-104705)

"Ekonomski stručnjak Ljubo Jurčić smatra da hrvatsko gospodarstvo nije puno izgubilo zbog propalog posla u Crnoj Gori.
– To je bio nategnuti posao. Od njega bi korist imali Konstruktor, IGH i Tehnika, a Hrvatska bi dobila graditeljski imidž. Naše gospodarstvo ne bi imalo neke koristi jer bi se veći dio tog novca utrošio u kupnju uvoznih strojeva, materijal bi bio iz Crne Gore, a kako su naši radnici preskupi, posao bi izvodila sigurno jeftinija radna snaga. Zaradili bi IGH i Konstruktor na projektiranju i nadzoru, ali najviše 10 posto ukupne svote – kazao je ekonomist Ljubo Jurčić."

Optimist - loše informirani pesimist

Ne bi bio loš scenarij da su u INGRi čekali završetak ove sapunice oko posla
u CG, pa da tada izađu s najavom novih poslova.

[tongue]


Ne bi bio loš scenarij da su u INGRi čekali završetak ove sapunice oko posla
u CG, pa da tada izađu s najavom novih poslova.

[tongue]


Tome si i ja nadam [cool]

Mean people suck and nice people swallow!


valjda nebumo ispod 36 sutra … to me jedino zanima

Mnogi će imati pripremljene naloge za prodaju i čekat će da vide li će danas biti pada crobexa ili ne. Ako krene jači pad samo će stisnuti "izvrši" i evo kanonade po kupnji. Još ako se netko tko ima 2-3 soma komada uspaniči i počne tući po bidu eto nas za minutu na tvojih 36 kn [embarass]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Bilo bi najbolje da za početak hanfa blokira igh tako da ne ruši crobex. A i izbacivanje iz crobija ne bi bila loša ideja. Što se tiče ingre ako nitko neće prodavati cijena neće padati. Što prije svi shvate da ne može zaraditi pojedinac na štetu svih ostalih, tj. da u konačnici apsolutno svi gube, to bolje. Sve su to dječje bolesti investiranja.

svaki put AMA BAŠ SVAKI PUT kad sam prodavao u panici osjetio sam slatko kratkotrajno zadovoljstvo i opijen tim zadovoljstvom izlaskom iz pozicije nisam spreman bio za preokret koji se dešavao i kad krene gore ja zujim i blejim ode to bez mene i zato nek ide kud god hoće ja sam u nutra oslanjajući se na veći i širi graf

nisam dostojan da uniđem u krug prijatelja vaš nego samo recite riječi ozdraviće minus moj


svaki put AMA BAŠ SVAKI PUT kad sam prodavao u panici osjetio sam slatko kratkotrajno zadovoljstvo i opijen tim zadovoljstvom izlaskom iz pozicije nisam spreman bio za preokret koji se dešavao i kad krene gore ja zujim i blejim ode to bez mene i zato nek ide kud god hoće ja sam u nutra oslanjajući se na veći i širi graf

Ako netko izlazi uvijek ima spremnih za ući……………. [lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ipak sam bio u pravu , nakon dvodnevne euforije zbog posla za građevinske dionice koje su rasle
20% slijedi hladan tuš i vraćanje na startne pozicuje IGH – cca 2700/800 a THNK 1600/1700..
To nemora biti danas ali u 10 dana definitivno …

E sad mi nismo rasli ništa čak smi i pali , tako da bi extra rezultat bio da ne padnemo ispod 39 kn …

Tko ne vjeruje i misli prodavat INGRu – po meni bolje mu je sačekat malo ili pad komplet tržišta
ili pad pojedinog sektora npr. brodara i onda se prebacit …naravno pod uslovom da mi stagniramo …

Iako sam ranije najavio da ukoliko se drugi građevinci vraćaju na prije opbjave posla startne pozicije
da INGRa ide na cca 36 KN , tj. da INGRa njihov pad od 20% proprati padom od 10% , ipak se nadam da ćemo ostati zacementirani na 39+KN….

Nažalost ali pogodak …

Iako ne terba likovati jer su izgubili posao , zbog stanja Hrvatska građevine ,
dioničarima INGre a koji nisu sigurni u istu otvorila se mogućnost prelaska u druge građevinare …
Kud i kamo bolji prelaz nego ste prethodnih dana radili i zasipali me 1….

Bolja je varijanta da su dobili posao pa i nas pogurali , ali to se nije desilo i ovdje smo prepušteni sami sebi do pronalaska dobrog posla , jedini od građevinara na skoro povijesnom minimumu …

smanjuje se minus.......



svaki put AMA BAŠ SVAKI PUT kad sam prodavao u panici osjetio sam slatko kratkotrajno zadovoljstvo i opijen tim zadovoljstvom izlaskom iz pozicije nisam spreman bio za preokret koji se dešavao i kad krene gore ja zujim i blejim ode to bez mene i zato nek ide kud god hoće ja sam u nutra oslanjajući se na veći i širi graf

Ako netko izlazi uvijek ima spremnih za ući……………. [lol] [lol]
[/quote]

Istina, samo mislim da je ingra već dosta kažnjena padom na ove vrijednosti,gdje je samo 3kune od dna, dok je igh i sa ovom cijenom još 1000kuna iznad dna. i realno bi bilo,da se ingra održi danas oko 38-pa cak i 39kuna.

idući tjedan će bit bolje...

to je realno…
mozda i da predje dio investitora od tamo ovdje…
ali dali ce to biti…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Niti jedna građevinska tvrtka nije spremna na krizu u RH kao ingra, reducirali rashode i broj zaposlenih, otplatili premije, smanjili plaće za 20 posto, podmirlili sve kooperante, refinancirali većinu kredita, i nadalje sada bi bilo odlično vrijeme da počnu dobivati neke poslove vani, i ingra bi bila predvodnik građevinara u RH a time i crobexa……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close