INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Conan O’B:

fenomeno: ” Vezano uz dokapitalizaciju…..jedino što je sigurno da vlasnik 4 dionice ima pravo na 1, vlasnik 8 na 2, vlasnik 12 na 3 itd……vlasnik 5 dionica na 1 (eventualno 2 ukoliko ostane za drugi krug), vlasnik 3 dionice nema zagarantiranu 1 dionicu. Eto, to je informacija koju sam upravo dobio i koja bi morala biti 100% točno. ”

vlasnik 5 nikako nema pravo na 2

Najvjerojatnije, zato sam i napisao da ima pravo na zagarntiranu 1, a 2 eventualno u drugom krugu, ali nikako zagarantirano

A zašto na tu drugu ima pravo eventualno u drugom krugu a ne prvom, gdje to piše?

Tako su rekli u Ingri, na odjelu na koji su me spojili kada sam rekao da tražim informacije vezane uz dokapitalizaciju. I rečeno je da će minimalna cijena biti 25280 Kn (tako nešto, uglavnom 252xx Kn sigurno minimalno), ali da se još nezna niti po prilici koliko bi stvarno mogla biti, te da će se o tome raspravljati tek na skupštini u utorak. Rečeno je da prosjek od 90 dana nije bitan, od kojeg god datuma se gledao, nego da se još ništa sa sigurnošću ne može reći vezano uz cijenu pošto će se o tome raspravljati na skupštini, te se ne zna koji će biti temelj, ali se zna koliko ispod koje cijene sigurno neće biti. Eto…….dakle, ako meni nisu lagali u Ingri, onda je ovo 100% točno informacija.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

kad se planira ulaz u prvu kotaciju?


Danas je netko na Ingri kupio u jednoj transakciji 107 komada, ušao sa ca. 4 miliona kuna..[smiley2]

možda ima brojnu obitelj, a nije baš siguran da dovoljno poznaje matematičku funkciju zaokruživanja na cijeli broj, slično kao i moj amalenkost…pa je za svaki slučaj opalio malo više toga.


kad bu to još debelo palo..po mišljenju nekih “stručnjaka”he..he..he[smiley1]

Ti tzv. stručnjaci su u biti sve samo ne stručnjaci.
Za razliku od mene i svih poštenih ulagača , koji pišu na forumima, i za koje se zna tko su u stvarnom životu , sa svojim imenom i prezimenom, i što je najvažnije to znaju izvršioci naloga za kupnju i prodaju dionica , tj naši brokeri, neki ” stručnjaci ” mogu pisati što god hoče, pa čak i u onim dioincama gdje su pogodili , gdje je izvjesna dionica narasla kroz neko vrijeme , a gdje je očigledna istina da su svoje dioince prodali prerano , mogu zbog svoje potpune anonomnosti pred vlastitim nalogodavcima pisati izmišljotine o tome kako su još uvijek u njima i uživaju u plodovima njihovog rasta. Čak se i zaboravlja da se pisalo da su neke dionice prodali, a nekoliko se tjedana kasnije napiše, da uživaju u rastu tamo negdje od 7. stolječa.O zabludama koje se događaju sa dupliranjem nickova da ne govorimo. To bi po meni trebalo zabraniti , mislim da bi se kvaliteta foruma digla na puno veću razinu.E tako je to kada si anonimac možeš pisat što ti volja, može ti se vjerovati ili ne , jedino kad se zabuniš , onda ti se ne vjeruje.
Ne znam što bi o meni pomislili moji brokeri kada bih ja napisao nekakvu laž , pa kako bih te ljude drugi dan nazvao i razgovarao. REcimo napišem npr. kupio neku dionicu, a ona taman porasla 10 % ili obrnuto.To je luksuz koji si ja ne mogu dozvoliti nadam se i većina na forumu.

NO dobro, lik i djelo poznatih i uspješnih uvijek je opsesija raznih … , (nadam se da su primjetili da jedan lik i djelo , više ne obraća pažnju na ” njih “) , pa će tako biti i dalje , no da se vratim na temu, meni je evo drago da je nagradu za najbolji dionički fond u 2006. godini dobio PBZ Equity. Pbz Equity je inaće 5. dioničar Ingre a po novome stanju u top 10 kupili su još 500 komada dionica Ingre.
Dakle ukupno imaju 2 000 komada, odnosno preko 70 miliona kuna u Ingri.Pitanje je koliko će još kupiti u dokapitalizaciji. Valjda ovi dečki znaju što rade, ipak su najbolji dionički fond zar ne?

1. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 4.969 12,42
2. OPPENHEIM IGOR 4.558 11,4
3. LUDVIGER JASNA 3.059 7,65
4. TEHNIKA D.D. 3.012 7,53
5. Skrb.: PBZ D.D. 2.000 5 500
6. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 3,46
7. REŽEK DANIJEL 1.361 3,4
8. Skrb.: RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.200 3
9. GREGUŠ VJEKOSLAV 1.093 2,73
10. INGRA D.D. 1.049 2,62
Ukupno: 59,21

Sutra će biti zanimljivo na trgovini Ingre, po meni moguće su tri solucije:
1. Meni najdraža bi bila privremeni pad dionice jer je danas istekao rok za sudjelovanje u dokapitalizaciji
2. Obzirom na promete na razinama preko 35 000 kuna , posebno na one preko 37 000 kuna moguće je da će se cijena stabilizirati neko kraće vrijeme na ovim razinama , vjerovatno da oni koji su ulazili sa velikim iznosima novaca, na višim razinama , neće propustiti priliku pokupiti sve ono što se nađe na ponudi , obzirom na istek zadnjeg dana .Ne zaboravimo da je danas netko u jednoj transakciji kupio dionice u vrijednosti preko 4 miliona kuna i to po gornjoj fluktuacijskoj cijeni današnjeg raspona.
3. Moguće čak da će i prodaje ponestati, pa će cijena UP. Zašto bi ponestalo?
Pa zato što su prodavali oni koji su mislili prodati dok je vrijeme, odnosno očekivali su da bi cijena mogla rasti na osnovu interesa novih i postojećih dioničara za sudjelovanjem u dokapitalizaciji.
SAda kada je prošao dan D , tko zna, možda će sačekati , jer trenutno je izvjesno da ovu tvrtku čekaju samo dobre stvari ( da ne ponavljamo .. )
Kako bude bit će.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Tko je ispod raiffeisen skrbništva?


Tko je ispod raiffeisen skrbništva?

Pa ICF očigledno nije , sumnjam da bi vraćali svoje pozicije , nakon onakvog smanjenja udjela, moguće da su do sada več i izašli.
A tko je onda, stvarno ne znam.
Možda neki RBA fond?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

plavi, misliš li da će HDEL sudjelovati u dokapitalizaciji INGRE?

I love the Smell of Profits in the Morning

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f830bc4b-6120-4ba2-a421-efb693172524

Ingra pala zadnjeg dana stjecanja dionica za dokapitalizaciju

Jedan od najznačajnijih ovogodišnjih padova dionica Ingre od 5,38 posto uz promet od 8,6 milijuna kuna vjerojatno je zabrinuo dio ulagača. No najvjerojatnije je riječ o logičnoj korekciji buduću da je danas prema odluci Glavne skupštine bio zadnji dan za stjecanje dionica ako se želi sudjelovati u predstojećoj dokapitalizaciji.

Budući da će se dokapitalizacija vršiti javnom ponudom dionica bez isključivanja prava prvenstva postojećih dioničara, čini se da su danas trgovali oni koji su svoje pozicije smanjili kako bi im broj bio djeljiv sa 4, pa nakon dokapitalizacije imali približno isti broj dionica, dok je ostatak kupovao dionice kako bi ima ukupan zbroj bio djeljiv sa 4.

Ono što je sigurno jest da oni koji imaju manje od 4 dionice ili imaju broj dionica koji nije višekratnik broja 4 neće moći sudjelovati u prvom krugu dokapitalizacije već će morati čekati eventualni treći krug dokapitalizacije kako bi im po odluci Uprave bile alocirane dionice po ključu koji će se tek naknadno utvrditi.

What we've got here is a failure to communicate...

Problem je samo što do trećeg kruga gotovo sigurno neće doći jer će onaj dio dionica koji je ostao neupisan u prvom krugu u drugom krugu upisivati institucionalni investitori, koje Uprava smatra poželjnima u vlasničkoj strukturi, a imajući u vidu tržišnu pomamu za dionicama Ingre, logično je pretpostaviti da će fondovi moći steći značajnije udjele samo ako Uprava i s njom povezane osobe ne iskoriste u cijelosti svoje pravo prvenstva pri upisu dionica.

U tom svjetlu treba gladiti i nedavne transakcije dionicama članova Uprave, koji su na taj način osigurali sredstva za dokapitalizaciju.

Konačno, Glavna skupština je sazvana za 26. lipnja i na toj bi se skupštini trebala potvrditi dokapitalizacija i cijena upisa novih dionica, a odluke s te skupštine bit će najbitniji faktor u određivanju cijene dionice Ingre u idućem razdoblju.

Napomena: Sukladno članku 105a. stavak 1. Zakona o tržištu vrijednosnih papira autor teksta obavještava da nije, niti je ikada bio vlasnik spomenutih dionica. Obavijest se odnosi i na povezane osobe u smislu Zakona.

What we've got here is a failure to communicate...

eto prilike za jeftin dokup svima onima koji su je cekali.

A šta ako ode još dole????

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]

New Report

Close