INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Istraživanje: Svako peto poduzeće u RH u strahu od stečaja
(http://www.poslovni.hr/140939.aspx)

"Oko 20 posto poslovnih subjekata priznaje da se pribojava stečaja radi nelikvidnosti. Sektor turizma prednjači s 35 posto, a slijedi graditeljstvo s 25 posto. U sektoru prijevoza i usluga strah od stečaja navodi 21 posto ispitanih, u trgovini 19 posto te u proizvodnji 16 posto.

Navedeno istraživanje provedeno je na reprezentativnom uzorku od 402 poslovna subjekta."

Mozda bi ovo moglo biti i neko objasnjenje ovog vec poduljeg pritiska na prodaji i pada cijene…jer sto ti znace dionice ako ti je potrebna "ziva lova" a da bi odrzao glavu "iznad povrsine"…stoga, tko zna koliko bi jos mogli potonuti…jer kako je kupaca sve manje ili se spustaju na sve nize razine…a kad zagusti sila ne pita.

Optimist - loše informirani pesimist

Koliko je loših vijesti sada, toliko je "dobrih" vijesti bilo 2006-2007. godine kada je Družijanić na dnevniku govorio ljudima koliko su mogli zaraditi da su uložili u INU.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

…a tko nije danas u strahu??? zar to znači da će svi u stečaj??? …uz toliko mogućnosti stečaj je zadnja sulucija…ne budite smiješni jer samo želite ući još jeftinije…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


…a tko nije danas u strahu??? zar to znači da će svi u stečaj??? …uz toliko mogućnosti stečaj je zadnja sulucija…ne budite smiješni jer samo želite ući još jeftinije…

Pa, kolega, tko ne bi htio da sve uvijek bude što jeftinije i jeftinije…..
ali kad cijena tone sve više i više, dodje trenutak kad si čovjek pomisli….
pa nije bez vraga ovo toliko jeftino iliti mozda je vrijeme počet se ravnati po onoj staroj:
"Nisam toliko bogat da kupujem jeftino".

Da se razumijemo, ne mislim da je to vrijeme na Ingri još došlo, ali s obzirom na stanje stvari, recimo da oni kojima je voda već došla do grla, jedva čekaju "mušterije" koji će im pomoći da izvuku živu glavu dok još mogu…

Pa zar ne treba kupovat kad je povoljno,kad većina misli suprotno?Ne znam za vas,ali meni je baš to izazov i da ,padne,ne znam još koliko,ja svoje ne dam dok ne dođem na svoju cijenu.Vremena imam.

dionica na 9,3 % od ATH!
ko okužena …..pada ….1 naprijed 2 natrag ……
nikakvih informacija …..novih poslova …..
sve izgleda …..katastrofično …
ne ruše ju fondovi …..drhtave ručice bez iskustva na burzi ..
ALI
3 Mirovinca nutra ….. ne mijenjaju pozicije
ARENA je tu …..
Firma se restrukturira –zdrave osnove za preživiti krizu i ići dalje ….
Novi poslovi će doći …..

Kupuje se kad je najgore ….. nije više važno jel 36 ili 38 …..idealna je situacija za dokup …..

idealnu situaciju za dokup slušam godinu dana
nije vam dosta laganja?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


idealnu situaciju za dokup slušam godinu dana
nije vam dosta laganja?

pa mislim ja se ravnam po onom jednom forumasu kaj je reko prije 2 godine da je buy signal……nije reko da je presto taj signal pa nonm stop kupujem
pofuk


idealnu situaciju za dokup slušam godinu dana
nije vam dosta laganja?

frajeru…bolje od ovoga stoji i zdenka i djakovstina …prva u stecaju vec odavno ,druga oce nece….svaka slicnost je slucajna…. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ingra je dno dna dioničarstva
od umjetno stvorene "izvanredne firme" i pucanje prema 60.000 na ATH
do sadašnje cijene od 5.700 kuna koliko nije bila ne znam kada
to je zato kada se tuđim novcem preseravate
kada naše penzije uzimaju preko dokapitalizacija
i preko raznih računa
kada umjesto da se ulaže u posao
ulaže se novcem od dokapa u novčanike vodećih i njihove mercedese
zato i je tako sada
i pitanje da li će biti bolje i kada

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


idealnu situaciju za dokup slušam godinu dana
nije vam dosta laganja?

nema laganja kolega ……moje mišljenje je subjektivno …..nije nagovor na kupnju ….
neki vide veće potencijale u drugim ind. granama ….prehrana, telekomunikacije , financije …
generalno građevina je out u 2010 …..to je svima jasno ….

naravno nitko nema čarobnu kuglu ….ali ….doći će oporavak ….. i tog sektora …

a ja ga neću promatrati sa strane ….neka onda ova ulaganja nazovemo investiranjem ….

ok, nisam rekao da nije ok ulaz, ali cijena je negdje kao u ožujku 2009. godine, par kuna gore
što nam to govori?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close