INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jasan pokazatelj je i cijena ingrinih obveznica, sada se ne mogu nabaviti ispod 84,99 Kn, a još prije 3 tjedna moglo se kupiti po 75 Kn………

Još bolja je slika cijene kamatne stope prekonoćnih pozajmnica, pala je drastično, cijena svih dionica zbog oporavka u RH ide drastično, a sutra počinju i HNB aukcije za kredite……. Sve je bolje i bolje, iako cijena dionice pada, neće to još dugo trajati, to znam………

Kako je lijepo vidjeti da se cijelo tržište oporavlja………

a gdje vi vidite taj oporavak? u kojem sektoru? ja ga baš ne vidim! ovo je sve korak naprijed nazad dva, pa nismo se makli smjesta!! kod nas burza jedan dan u zelenom i svi optimisti a za 3 dana će bit opet sve po starom!!
[/quote]

…dok se ne desi oporavak u glavama većine investitora na ZSE će biti kako je-bonaca…dok se društvo ne pomiri sa činjenicom da je rasprodalo ispod ovih cijena i sada druka na dole da uhvate što su izgubili,… dok se ne krene misliti i pisati i raditi optimistično, nema nam druge nego bonaca…ovo društvo je postalo pesimistično a to je velika bolest…pa znate li da nikad prije nije bilo toliko štednje u bankama? …znači novaca ima ali nema optimizma, svi su u grču i plaču i boje se što će biti sutra…NEMA OPTIMIZMA… a bez toga se nemože naprijed…i zato molim sve forumaše-dajte malo optimizma…vi koji nemate dionice a pišete pesimistično, kupite par komada i gledajte optimistično, to pišite, a ne samo sve crno…stara nadahnuta kaže: čega se čovjek boji to će ga i zadesiti…ide proljeće sve se budi, idemo i mi optimistični i sa osmjehom…zvuči li vam idilično? ako da tada ste pesimisti…mijenjajte se i biti će vam bolji život…mijenjajte se radi sebe ako nećete radi drugih…pozzz…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

filija
Slažem se s tobom do zadnje riječi. Zanimiljivo je kada pojedinci misle da će samo oni odlično profitirati, dok svi drugi gube. evo danas i sunce granulo. Bit će bolje…. Imaš li slučajno bilo kakvu informaciju što se očekuje od izvješća. Imam info iz firme da ništa nećemo znati do početka travnja, ali sigurno postoje bar neke naznake, tipa jesmo li u gubitku ili u dobitku, pa makar bilo kakvom.




Jasan pokazatelj je i cijena ingrinih obveznica, sada se ne mogu nabaviti ispod 84,99 Kn, a još prije 3 tjedna moglo se kupiti po 75 Kn………

Još bolja je slika cijene kamatne stope prekonoćnih pozajmnica, pala je drastično, cijena svih dionica zbog oporavka u RH ide drastično, a sutra počinju i HNB aukcije za kredite……. Sve je bolje i bolje, iako cijena dionice pada, neće to još dugo trajati, to znam………

Kako je lijepo vidjeti da se cijelo tržište oporavlja………

a gdje vi vidite taj oporavak? u kojem sektoru? ja ga baš ne vidim! ovo je sve korak naprijed nazad dva, pa nismo se makli smjesta!! kod nas burza jedan dan u zelenom i svi optimisti a za 3 dana će bit opet sve po starom!!
[/quote]

…dok se ne desi oporavak u glavama većine investitora na ZSE će biti kako je-bonaca…dok se društvo ne pomiri sa činjenicom da je rasprodalo ispod ovih cijena i sada druka na dole da uhvate što su izgubili,… dok se ne krene misliti i pisati i raditi optimistično, nema nam druge nego bonaca…ovo društvo je postalo pesimistično a to je velika bolest…pa znate li da nikad prije nije bilo toliko štednje u bankama? …znači novaca ima ali nema optimizma, svi su u grču i plaču i boje se što će biti sutra…NEMA OPTIMIZMA… a bez toga se nemože naprijed…i zato molim sve forumaše-dajte malo optimizma…vi koji nemate dionice a pišete pesimistično, kupite par komada i gledajte optimistično, to pišite, a ne samo sve crno…stara nadahnuta kaže: čega se čovjek boji to će ga i zadesiti…ide proljeće sve se budi, idemo i mi optimistični i sa osmjehom…zvuči li vam idilično? ako da tada ste pesimisti…mijenjajte se i biti će vam bolji život…mijenjajte se radi sebe ako nećete radi drugih…pozzz…
[/quote]

ima optimizma i previše, svi su unutra i čekaju rast, a od rasta ni r…problem je što kod večine nema više keša… a veliki kolo vode…

idući tjedan će bit bolje...


…ide proljeće sve se budi, idemo i mi optimistični i sa osmjehom..

Ma glavno je da se drugi sektori bude, sve ide svojim tokom……..

Kada dođe proljeće sve će biti lakše…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/




Jasan pokazatelj je i cijena ingrinih obveznica, sada se ne mogu nabaviti ispod 84,99 Kn, a još prije 3 tjedna moglo se kupiti po 75 Kn………

Još bolja je slika cijene kamatne stope prekonoćnih pozajmnica, pala je drastično, cijena svih dionica zbog oporavka u RH ide drastično, a sutra počinju i HNB aukcije za kredite……. Sve je bolje i bolje, iako cijena dionice pada, neće to još dugo trajati, to znam………

Kako je lijepo vidjeti da se cijelo tržište oporavlja………

a gdje vi vidite taj oporavak? u kojem sektoru? ja ga baš ne vidim! ovo je sve korak naprijed nazad dva, pa nismo se makli smjesta!! kod nas burza jedan dan u zelenom i svi optimisti a za 3 dana će bit opet sve po starom!!
[/quote]

…dok se ne desi oporavak u glavama većine investitora na ZSE će biti kako je-bonaca…dok se društvo ne pomiri sa činjenicom da je rasprodalo ispod ovih cijena i sada druka na dole da uhvate što su izgubili,… dok se ne krene misliti i pisati i raditi optimistično, nema nam druge nego bonaca…ovo društvo je postalo pesimistično a to je velika bolest…pa znate li da nikad prije nije bilo toliko štednje u bankama? …znači novaca ima ali nema optimizma, svi su u grču i plaču i boje se što će biti sutra…NEMA OPTIMIZMA… a bez toga se nemože naprijed…i zato molim sve forumaše-dajte malo optimizma…vi koji nemate dionice a pišete pesimistično, kupite par komada i gledajte optimistično, to pišite, a ne samo sve crno…stara nadahnuta kaže: čega se čovjek boji to će ga i zadesiti…ide proljeće sve se budi, idemo i mi optimistični i sa osmjehom…zvuči li vam idilično? ako da tada ste pesimisti…mijenjajte se i biti će vam bolji život…mijenjajte se radi sebe ako nećete radi drugih…pozzz…
[/quote]

Ja pun optimizma navijam da banke sve nakrcane depozite sada posude fondovima koji će oplest po dionicama i opet kupovati od nadzornih odbora Ingru po 60.000, Zabu po 12.500….

A naše penzije tko j….

Ima li tko kakvu informaciju, kad će izvješće?
Hoće li uopće biti izvješće?

A ne da ja svaki dan moram u jutro ići na sudski registar i provjeravati živimo li još….ili smo – u stečaju!

Makar kada gledam Đakovštinu, stečaj i ne bi bio tako loš ovdje [lol]




…pa zar niste zadovoljni sa današnjim danom???…ja jesam…di0oničarstvo je dugoročno ulaganje, nije kockarnica…

i ja sam isto zadovoljan današnjim danom, eto sve se pokreće na našem tržištu!
[/quote]

…naravno, treba malo i počekati a ne odmah u 3-4 mjeseca bi da zarade 20-50%…pa ljudi moji mi smo u krizi, takvo što će doći za 2-3 godine kada će se jahati na valovima i skinuti sigurnih 10-20% pa i više u nekoliko mjeseci…do tada treba raditi pamet i strpljenje…mjere koje se poduzimaju imati će učinka, samo polako, sada je vrijeme akumulacije…pogledajte graf u zadnje 4 godine…da li biste voljeli da za 4 godine opet ide takav graf???…e pa sada se vrše pripreme…da ne bude posle, ehh što nisam kad je ono bilo po…pa tko voli nek izvoli…pozzz…
[/quote]
Filija…?
Kakve 2-3 god..

Sa 100 000 kn za 3 god, oročeno exponencijalno imaš 119 101,60 Kn (19%)ako dogovoriš 6% šta možeš
Ako uzmeš Ht možeš očekivati 133 100kn (33%)..bez povečanja vrijednosti , koja če biti 99%
A…tko danas ima 100 000 kn..da može čekati 2-3 god…uz ovakvu nelikvidnost..i uz ovakav hazard ko što je ova dionica.

Znači 50 % u 6 mjeseci je REALNOST ILI SE IZ Nje izlazi..

Znači za oročenje je rizik minimalan , za ht dividendu blag do umjeren, a za INGR.u visoko rizičan, i ti kažeš 2-3 god???
Pa pretpostavi da si je kupio prije 2-3 god bio bi u kockarnici ko što ti kažeš…

Znači za visoko rizične dionice ko što je ova SVATKO OČEKUUJE BAR 50%

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Ima li tko kakvu informaciju, kad će izvješće?
Hoće li uopće biti izvješće?

A ne da ja svaki dan moram u jutro ići na sudski registar i provjeravati živimo li još….ili smo – u stečaju!

Makar kada gledam Đakovštinu, stečaj i ne bi bio tako loš ovdje [lol]
Knjiže, knjiže…. Neće ni dati izvješće za 4Q već samo za cijelu prošlu godinu… Pitam ih kada, kažu 1.4. jer da oni ne mogu proknjižiti iz nekog razloga (neke građevinske situacije, šta ti ja znam…)
A možda čekaju lovu za arenu, kada to uopće naplaćuju?

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Nekretnine/Kako-ce-izgledati-Arena-centar [rolleyes]

Kolege obratite pažnju na ovaj dio: Jedan od noviteta koje će TriGranit predstaviti na hrvatskom tržištu je i činjenica da će Arena centar biti prvi trgovačko-zabavni centar koji će biti prilagođen gluho-slijepim osobama.

A-ha prvi u ovom dijelu Europe [thumbsup]



Ima li tko kakvu informaciju, kad će izvješće?
Hoće li uopće biti izvješće?

A ne da ja svaki dan moram u jutro ići na sudski registar i provjeravati živimo li još….ili smo – u stečaju!

Makar kada gledam Đakovštinu, stečaj i ne bi bio tako loš ovdje [lol]
Knjiže, knjiže…. Neće ni dati izvješće za 4Q već samo za cijelu prošlu godinu… Pitam ih kada, kažu 1.4. jer da oni ne mogu proknjižiti iz nekog razloga (neke građevinske situacije, šta ti ja znam…)
A možda čekaju lovu za arenu, kada to uopće naplaćuju?


Bemmumiša, trebaš im reći da se još uvijek po zakonu knjiži fakturirano, a ne realizirano.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Nekretnine/Kako-ce-izgledati-Arena-centar
A mogla bi i ingra nešto raditi za TRI GRANIT……. [lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Nekretnine/Kako-ce-izgledati-Arena-centar
A mogla bi i ingra nešto raditi za TRI GRANIT……. [lol] [lol]

Pa što to nije Ingrino zemljište??? Ili tak nekaj???? [shocked]

New Report

Close