INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@crnaguja
Istina! INGRA je kak megla bez vetra… niti v rit niti mimo.
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

INGRA BREAK se dogodio, kao i retest na 40,25kn. Cijena nakon toga nastavila gore.
Sutra očekujem još snažniji volumen i nastavak rasta prema gore.
Napokon se INGRA pokreće

Cekaj, jel ti to mene zafrkavas ili?
Odmah da se razumijemo, debelo sam u ovoj dionici i nemam namjeru drukati za kunu-dvije gore!
Slazem se da je dobra stvar sto je Ingra uspjela reprogramirati dio svojih obveza (ostalo jos 30% koje treba srediti u naredna 2mj.), ali to je REPROGRAMIRANJE! Ovo sto je IGH dobio je neusporedivo jer je rijec o buducoj investiciji (samim time i troskovima), dok je kod nas rijec o proslim troskovima koje MORAS podmiriti! I jos nesto, Ingri je bilo upitno za parsto mijijuna kuna koje da nije dobila vjerojatno bi bila zakucana za dno, dok je IGH trebao parsto milijuna eura za budući posao s kojim, da nisu dobili ovu podrsku, ne bi realno izgubili ali nebi ni zaradili (sto ne znaci da nebi pala cijena dionice – naravno da bi, ali bi stvarna vrijednost ostala nepromjenjena!). Uvidjas li razliku?


Naravno da se zezam u vezi Jure i Igora.
Ali većina vas ovdje nešto ne shvaća. Čak da bi uspio refinancirati postojeće obveze trebaš kreditorima dati jasna jamstva da ćeš ti te novce uspjeti vratiti skupa s kamatama.
Zašto Portugal i Grčka imaju problema s refinancirenjem a Ingra nema.
Razmislite malo, jednostavno je!

@Antiša
daj, nebud’ takvi…. reci!

[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

U privitku TA ingre. Od danasnje euforije eto i ingrica je uspjela osvojiti nesto postotaka rasta ali samo do linija SMA20 i SMA50 jer su se iste i sada pokazale kao cvrst otpor. Za daljni rast biti ce tako potrebno iste i probiti…no ima li ingra u ovom trenutku i potrebne snage za tako nesto?

U nastavku usporedba s ostalim iz sektora za period 15.1.2010. do danas 9.2.2010:

1…IGH-R-A….5,64%
2…DLKV-R-A….1,10%
3…VDKT-R-A….0,98%
4…HDEL-R-A….-2,44%
5…THNK-R-A….-2,89%
6…INGR-R-A….-6,60% <— black sheep

Optimist - loše informirani pesimist

Da, ima bit da su i do njih u prekomorskim kolonijama došle vijesti o poslu stoljeća u CG. Bilo je i vrijeme da se malo zamijene uloge, taman su spremali na medvjeđi san, kad ono bomba iz tamo neke Hrvatske (to je tamo negdje u Aziji, misli prosječni indijanac), neki Jure i neki Ždero sklapaju poslove u milijardama $.

Ali šalu na stranu, na temi je napisano toliko toga, a i dalje se pojavljuju likovi koji daju usporedbe Ingre s barakama tipa HGSP ili OPTE. Da je bajno – nije, ali to dobro zna svaki Ingrin dioničar. Znači stvar treba pojednostaviti do bola – ili seri il’ ne mrči gaća!

Stvarno, tko je ikad mislio kupit ovu dionicu taj mora bit nekonvencionalan investitor, da ne kažem nešto gore. Ima tu svega – od okorjelih špekulanata, običnih kladioničara, navlakača, navučenih, prisilnih dugoročnih ulagača, i jako, jako malo pravih istinskih investitora. Jer investitor investira, on promišljeno i po mogućnosti objektivno sagledava sve moguće ishode svog ulaganja. Uzima u obzir sve argumente za i protiv, i na kraju donosi odluku i preuzima rizik mogućeg promašaja u potpunosti na sebe. Prema tomu uspoređivati HGSP i INGR je totalna budalaština.

Ingra je imala vlasnički udjel u HGSP, i to se u dogledno vrijeme činilo kao dobra ideja, međutim pokazalo se kao totalni promašaj i Ingra je snosila posljedice loše investicije.

Arena Zagreb je bila projekt za koji bi svi dali guzice prije par godina, a danas svi bježe od takvih investicija. Međutim u iole normalnim tržišnim okolnostima (koje trenutno nisu normalne), Arena Zagreb je stvarno strašan i poželjan kolateral za koji bi se otimali i fondovi i banke.

Prema tome – HGSP, OPTE, ma dajte molim vas…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)


@Antiša
daj, nebud’ takvi…. reci!

[wink]


Nema nikakve ekspluzive, samo neko moje razmišljanje. To ti je moja analiza bolja je od TA i fundamentalne, a zove se zdrava logika i ako se pravilno primjenjuje uvijek pali.
Tko ovdje bude strpljiv zaradit će dosta novaca.



@Antiša
daj, nebud’ takvi…. reci!

[wink]


Nema nikakve ekspluzive, samo neko moje razmišljanje. To ti je moja analiza bolja je od TA i fundamentalne, a zove se zdrava logika i ako se pravilno primjenjuje uvijek pali.
Tko ovdje bude strpljiv zaradit će dosta novaca.

[/quote]

Antiša, evo 5!
Samo treba dočekati da opet padne tam negde do 36-37…. daj bog i niže.
[pray]

@Split123352
Znaš kak se veli…misliti je ….

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Hej skeptici na INGRi. Ne mislite valjda da će ovaj rast proći bez INGRe. Pa nisu se bez veze danima krcali likovi sa paketima od 5000 kom. Uopće me ne bi iznenadilo da ovih dana i ovdje dođe neka objava. [bye]


Hej skeptici na INGRi. Ne mislite valjda da će ovaj rast proći bez INGRe. Pa nisu se bez veze danima krcali likovi sa paketima od 5000 kom. Uopće me ne bi iznenadilo da ovih dana i ovdje dođe neka objava. [bye]

[thumbsup]

Openheim je stari lisac, pripadnik izabranog naroda, bio je vijećnik zagrebačkoj skupštini, predsjednik LIONSA, predsjednik je udruge developera i ko zna čega još.

Okupio je vrhunsku ekipu u upravi i nazoru: Vidošević (HGK), Kostrenčić (novi stari član NO), Protega (trenutno odsutan-Remetinec, ali čovjek je nedužan dok se ne dokaže suprotno), Ivančić (mirovina), dr. Režek, akademik Barbić, Ludvigerica…

Takva ekipa stručnjaka i lobista jednostavno ne zna što znači neuspjeh…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)


Openheim je stari lisac, pripadnik izabranog naroda, bio je vijećnik zagrebačkoj skupštini, predsjednik LIONSA, predsjednik je udruge developera i ko zna čega još.

Okupio je vrhunsku ekipu u upravi i nazoru: Vidošević (HGK), Kostrenčić (novi stari član NO), Protega (trenutno odsutan-Remetinec, ali čovjek je nedužan dok se ne dokaže suprotno), Ivančić (mirovina), dr. Režek, akademik Barbić, Ludvigerica…

Takva ekipa stručnjaka i lobista jednostavno ne zna što znači neuspjeh…

[lol] [thumbsup]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

New Report

Close