INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


marin_: ” Zašto većina ljudi ovdje misli da oni sa manje od 4 dionice neće moći kupiti jednu kada u pozivu za glavnu skupštinu jasno piše: “U prvom krugu svaki dioničar ima pravo upisati onaj dio novih dionica koji odgovara njegovu udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Društva zaokruživanjem na veći cijeli broj dionica (pravo prvenstva).” Što znači da će i oni sa npr. 3 dionice imati pravo na 0.75 dionica (odnosno 1 zbog zaokruživanja na više) i to u prvom krugu. Kolega cobankovic je isto to rekao, a ako se ne varam i kolega plavi također. Molim da me neko ispravi ako ja to krivo shvaćam. ” …ako je tako onda OK. Međutim iz toga proizlazi da broj od 10.000 novih dionica nije fiksan. Ali, još jedna stvar: Ja imam npr 4 dionice. Po pravilu imam pravo na jednu. To je OK. Ali ako sada darujem dvije svom bratu, prema predloženom konceptu ima brat pravo na jednu i ja. Dakle, dobio sam dvije…. [smiley2]

..ili ti još efikasnije, ako je zaokruživanje prema gore kriterij, Onda ću svoje dionice rasparcelirati na pakete po jednu. Time, ću za svaku dionicu imati pravo na jednu dodatnu.
Čudno. Meni da.

I ja mislim da broj od 10000 dionica nije fiksan, jer ako će svi htjeti iskoristiti zaokruživanje na više nebi ih bilo dovoljno. Za pojašnjenje prenosim post od kolege cobankovica:

“iako malo čudno, prema pozivnom pismu zaokruživat će se na više, pa ćeš ako posjeduješ 5 komada moći kupiti 2 dionice s pravom prvenstva, jer je tvoj udio u starom temeljnom kapitalu 5/40000. To u novom tem. kapitalu odgovora 6.25 dionica/50000, znači da imaš pravo upisati 1.25 dionica. Zaokruživanjem (na veći cijeli broj) to je 2 dionice. To pak znači da INGRa mora imati trezorskih dionica minimalno onoliko koliko ima dioničara da bi ovo prošlo HANFU, prema 1q2007 ima 475 dioničara, a trezorskih je 1581 dionica.”

Kolega nisi shvatio. Bilo koja teorija s zaokruživanjem prema gore ti daje mogućnost da svoje dionice rasparceliraš u pakete od po jednu. Time dobivaš isti broj dodatnih dionica.

zanimljiva kupnja……………..pa nisam ja bezveze prodo na neko vrijeme! [smiley11]

31000,00 2
30108,00 25
30107,00 8
29601,00 1
20700,00 3

nadam se da će neko pošteno prodaju počistit…

Samo Vi kupujte INGRU. Čestitam današnjim kupcima na 37.000.
Ide to danas u blokadu.

Čuje se da su upetljani, a dolazi i ta dokapitalizacija pa je bijeg u blokadu jedino rješenje.

Može li gore ???

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Ma ide ona gore………………..šta pričaš……………[smiley1]

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]

Samo Vi kupujte INGRU. Čestitam današnjim kupcima na 37.000.
Ide to danas u blokadu.

Čuje se da su upetljani, a dolazi i ta dokapitalizacija pa je bijeg u blokadu jedino rješenje.

Može li gore ???

,,,,,,može gore kako ne…..a to će biti kad se dokaže da je ingra upletena u aferu sa hfp-om, a nekih naznaka u tome smjeru je već bilo….

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Može li bolje?
Dokupio INGR, smanjen ulaz nedavno, pa sada ponovno nazad.
Može još , ako ima zainteresiranih za lupanje po bidu??[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

37000 je jeftino….šta pričaš……………..

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]

Lova mi je rezervirana za dokapitalizaciju i Magmu…mogu samo ovo promarati i žaliti za propuštenom prilikom…[smiley3]

Odlična prilika za kupnju. Al uostalom, ko misli Ingru držat do kraja godine tako mu je svjedno jel platio 32, 35 ili 37 tisuća kada će na kraju godine biti puno više.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Odlična prilika za kupnju. Al uostalom, ko misli Ingru držat do kraja godine tako mu je svjedno jel platio 32, 35 ili 37 tisuća kada će na kraju godine biti puno više.

Bitno da je plavi uspio dokupiti…..Sad će je valjda opet početi hvaliti..hi..hi..hi[smiley2]

New Report

Close