INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Saznat ćemo vrlo skoro kad izađu uvjeti dokapitalizacije.

Mislim da se ne može garantirati svakome barem jedna dionica jer se izdaje 10 000 novih na 40 000 postojećih.

What we've got here is a failure to communicate...

A što mislite tko će pokupiti vrhnje u ovoj igri ?
Tj. npr. ja imam 7 dionica. Dakle, imam pravo na jednu. Tri ostaju visit, ili s njima nemam nikakvo pravo…,.Dakle od 10.000 koje će se prodat netko će pokupit veliki postotak od te cifre zahvaljujući “visećim” dionicama. Ni kriv ni dužan….
Slučajnost….Ne bih rekao….[smiley2]

a što nije rok istekao u petak? što nema ovdje T-3 (rok je 20. minus 3 dana)?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ja se čudim, što čekaju ovi na prodaji, bolje im je sad prodati po 36 somova nego poslije dokapitalizacije po 30 somova. Čudni ljudi, izgleda da nisu čuli da se i Ingra spominje u aferi sa HFPom?

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


Ja se čudim, što čekaju ovi na prodaji, bolje im je sad prodati po 36 somova nego poslije dokapitalizacije po 30 somova. Čudni ljudi, izgleda da nisu čuli da se i Ingra spominje u aferi sa HFPom?

Spominje, samo u drugom kontekstu……..[smiley11]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Kupite još jednu dionicu.


A što mislite tko će pokupiti vrhnje u ovoj igri ? Tj. npr. ja imam 7 dionica. Dakle, imam pravo na jednu. Tri ostaju visit, ili s njima nemam nikakvo pravo…,.Dakle od 10.000 koje će se prodat netko će pokupit veliki postotak od te cifre zahvaljujući “visećim” dionicama. Ni kriv ni dužan…. Slučajnost….Ne bih rekao….[smiley2]

U principu da bi koliko-toliko bili sigurni za dokapitalizaciju treba imati broj komada koji odgovara višekratnicima broja 4…ili ako nemate lovu za dokup sada prodati, ali pod uvjetom da imate isto mišljenje kao kolega Apoksiomen…s čime se isto tako ne slažem jer će firma nakon dokapitalizacije samo vrijediti više…A tek kad uđe u 1 kotizaciju…Kaj mislite da se bude desilo????[smiley2]

Još kad bi dionica napravila split 1:100 pa da bude zanimljiva i onima koji žele uložiti 10-20 t kuna.

Zašto većina ljudi ovdje misli da oni sa manje od 4 dionice neće moći kupiti jednu kada u pozivu za glavnu skupštinu jasno piše:

“U prvom krugu svaki dioničar ima pravo upisati onaj dio novih dionica koji
odgovara njegovu udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Društva
zaokruživanjem na veći cijeli broj dionica (pravo prvenstva).”

Što znači da će i oni sa npr. 3 dionice imati pravo na 0.75 dionica (odnosno 1 zbog zaokruživanja na više) i to u prvom krugu.
Kolega cobankovic je isto to rekao, a ako se ne varam i kolega plavi također.

Molim da me neko ispravi ako ja to krivo shvaćam.

Ja sam za split 1:10 i to tek kad prođemo 50k…Ne valja imati previše drhtavih ručica u dionici…[smiley2]


Ja se čudim, što čekaju ovi na prodaji, bolje im je sad prodati po 36 somova nego poslije dokapitalizacije po 30 somova. Čudni ljudi, izgleda da nisu čuli da se i Ingra spominje u aferi sa HFPom?

Krive novine čitaš. Radi se o INI http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/929030/index.do
A kaj ti izigravaš nekakvog širitelja panike? Ili si u paničnom bijegu već sve rasprodao?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Zašto većina ljudi ovdje misli da oni sa manje od 4 dionice neće moći kupiti jednu kada u pozivu za glavnu skupštinu jasno piše: “U prvom krugu svaki dioničar ima pravo upisati onaj dio novih dionica koji odgovara njegovu udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Društva zaokruživanjem na veći cijeli broj dionica (pravo prvenstva).” Što znači da će i oni sa npr. 3 dionice imati pravo na 0.75 dionica (odnosno 1 zbog zaokruživanja na više) i to u prvom krugu. Kolega cobankovic je isto to rekao, a ako se ne varam i kolega plavi također. Molim da me neko ispravi ako ja to krivo shvaćam.

…ako je tako onda OK. Međutim iz toga proizlazi da broj od 10.000 novih dionica nije fiksan. Ali, još jedna stvar:
Ja imam npr 4 dionice. Po pravilu imam pravo na jednu. To je OK.
Ali ako sada darujem dvije svom bratu, prema predloženom konceptu ima brat pravo na jednu i ja. Dakle, dobio sam dvije….
[smiley2]

New Report

Close