INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nema veze tih 90 dana, jer se oni odnose samo na cijenu do poziva na glavnu skupštinu i tako se dobila cijena od minimalno 25k.cijenu dokapitalizacije ce odluciti uprava i nadzorni odbor bijela555: ” Upis dionica ići će po prosječnoj cijeni INGRE u posljednjih 90 dana. Ima netko podatak na kojoj smo razini danas? Bojim se da ne bude više od 30 k (npr 33 k) ”

ne kužim (čitam):
IX Dionice će se ponuditi na prodaju [color=blue]po cijeni koja ne može biti manja od prosječne cijene u zadnjih 90 dana OD DANA OBJAVE poziva na GS[/color]..
a GS je “sazvana” na sjednici 26.4.2007.
kada je poziv objavljen ?
i još (važno)-obustavlja se upis u knjigu dioničara od 20. lipnja (T-3)
to znači?[smiley8]

Ne kužim čemu se pojedinci brinu za budućnost ove donice.Lijepo pogledajte koliko je miliona prošlo na razinam 39k-40k…I onda me ovi smiješni pokušaji rušenja cijene sa strašnih 10 komada zaista ne pogađaju.Tko ima viška para može lijepo još malo dokupiti, a prosječna cijena za dokapitalizaciju će biti niža.To je i cilj ovih događanja sa cijenom posljednjih dana…
To je moje skromno mišljenje…i kao što sam već mnogo puta rekao….target je za mene još uvijek 60k i to do kraja tekuće godine…
Baš me zanima da li sam opet dobro predvidio….[smiley2]..do sada se nisam prevario…he..he …osim trenutno sa ADPL[smiley8][smiley2]

ingra:

nema veze tih 90 dana, jer se oni odnose samo na cijenu do poziva na glavnu skupštinu i tako se dobila cijena od minimalno 25k.cijenu dokapitalizacije ce odluciti uprava i nadzorni odbor bijela555: ” Upis dionica ići će po prosječnoj cijeni INGRE u posljednjih 90 dana. Ima netko podatak na kojoj smo razini danas? Bojim se da ne bude više od 30 k (npr 33 k) ”

ne kužim (čitam):
IX Dionice će se ponuditi na prodaju [color=blue]po cijeni koja ne može biti manja od prosječne cijene u zadnjih 90 dana OD DANA OBJAVE poziva na GS[/color]..
a GS je “sazvana” na sjednici 26.4.2007.
kada je poziv objavljen ?
i još (važno)-obustavlja se upis u knjigu dioničara od 20. lipnja (T-3)
to znači?[smiley8]

do 26.4. se racunalo 90 dana i ispod te prosjecne cijene nece ici.a pise ti u pozivu na glavnu skupstinu tko ce odrediti cijenu.po nekim informacijama koje imam nikako nece ici iznad 28k.nadam se da je izvor tocan jer me nijednom nije zeznuo.

ne kužim (čitam):
IX Dionice će se ponuditi na prodaju [color=blue]po cijeni koja ne može biti manja od prosječne cijene u zadnjih 90 dana OD DANA OBJAVE poziva na GS[/color]..
a GS je “sazvana” na sjednici 26.4.2007.
kada je poziv objavljen ?
i još (važno)-obustavlja se upis u knjigu dioničara od 20. lipnja (T-3)
to znači?[smiley8]

26.4. je poziv na glavnu skupstinu koja ce se odrzati 26.6.

Dali se onda sada isplati prodavati ili još kupovati?


Dali se onda sada isplati prodavati ili još kupovati?

isplati se prodavati povlastene dionice ako cete imati na njih pravo.


26.4. je poziv na glavnu skupstinu koja ce se odrzati 26.6.

idući tjedan zapravo ulazimo u period trgovanja bez prava na povlaštene dionice..petak 22. je praznik, kao i ponedjeljak 25.6.
što je i tako nebitno obzirom da se [color=blue]obustavlja upis u Registar dionica INgre od 20. do 27.6. -što to uopće praktično znači?[/color]npr. ako prodam 21.6. (zadnji dan idući tjedan)-da li gubim pravo na povlaštenu kupnju, ili ne?
[smiley8]


ingra: ” 26.4. je poziv na glavnu skupstinu koja ce se odrzati 26.6. ” idući tjedan zapravo ulazimo u period trgovanja bez prava na povlaštene dionice..petak 22. je praznik, kao i ponedjeljak 25.6. što je i tako nebitno obzirom da se [color=blue]obustavlja upis u Registar dionica INgre od 20. do 27.6. -što to uopće praktično znači?[/color]npr. ako prodam 21.6. (zadnji dan idući tjedan)-da li gubim pravo na povlaštenu kupnju, ili ne? [smiley8]

Tko misli kupovati povlaštene, može još kupiti samo 18. i 19., jer se knjiga dionica zaključuje 20. i obustavlja upis koji traje sedam dana. Ako se prodaje u periodu obustave upisa u knjigu, ne gubi se pravo na povlaštenu kupnju.

Još dakle dana cijeli tjedan možemo očekivati povoljniju prodaju. Možda čak i još povoljniju nakon 19. od onih koji su se ukrcali samo radi povlaštenih. [smiley3]

What we've got here is a failure to communicate...

Ne vidim razloga zašto bi tako bilo dok traje ukrcaj za dokapitalizaciju. Oni koji bi se ukrcali radi povlaštenih još se mogu ukrcati, pa sad traje cimanje i iscprljivanje protivnika, jer bi rado ušli jeftinije… Ali izgleda da neće biti jeftinog ulaska. Tek ćemo vidjeti koliko su kandidati spremni ponuditi u zadnji tren. Svima je jasno da je ulazak u dokapitalizaciju zicer za zaradu, prema tome…[smiley2]

Business.hr 18.06.2007 14:31

Ingra u Njemačkoj realizirala poslove od dvije milijarde eura

Ingra je proslavila 40. obljetnicu poslovanja na njemačkom tržištu. Taj jubilej obilježen je prigodnom svečanosti u Düsseldorfu kojoj su prisustvovali predstavnici Ministarstva gospodarstva i diplomatsko-konzultantskih predstavništva Hrvatske u Njemačkoj, njemački investitori i savjetnici te Ingrini poslovni partneri.
Ingra se u Njemačkoj pojavljuje od 1967. godine kao koordinator rada članica poslovnog udruženja na tom tržištu. U 40 godina poslovanja Ingra je s članicama realizirala poslove ukupne vrijednosti veće od 2 milijarde eura, a kroz sustav je prošlo više od 150.000 kvalificiranih radnika i inženjera. Godine 1995. osnovano je Gospodarsko-interesno udruženje Ingra – DET u čijem okviru trenutačno djeluju 24 hrvatske te četiri bosansko-hercegovačke tvrtke.

Na proslavi 40 godina poslovanja Ingre u Njemačkoj predsjednik Uprave Ingre Igor Oppenheim predao je plakete predstavnicima tvrtki članica i čestitao im na dugogodišnjem uspješnom radu i opstanku na tako zahtjevnom tržištu, te im zaželio još mnogo projekata i uspješnih godina.

U nedostatku izvoznika takva obljetnica predstavlja pravi podvig. Ostati konkurentan na tržištu poput njemačkog daje sigurnost u budućnost, a uključivanje u europske integracije predstavlja pravu priliku.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=371d71b3-8e98-49c0-bd05-c8f92b1741f7&ref=lastadd

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

Dakle bliži se krajnji rok za dokup onima koji misle u dokapitalizaciju. Jedino mi se čini, a i u razgovoru sa nekim svojim frendovima došli smo do istog zaključka; obzirom da su se neki članovi uprave jako iskrcali, a pod pretpostavkom da će ići sada s tom lovom kupovati jeftinije dionice u dokapitalizaciji moglo bi se vrlo lako desiti da ponestane jeftinih dionica tj. da oni koji imaju manje od 4 kom. ostanu kratkih rukava… bez obzira na onu priču o zaokruživanju na veći broj…
Kakva su razmišljanja ostalih forumaša o ovoj mogućnosti???[smiley9]

New Report

Close