INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad zareda objava novih velikih poslova svim prodavačima dobitak će biti postovi kolega Neimara i Jeffa

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Posao u BIH je vrijedan oko 300 mil. EUR i vjerojatno će ga dobiti konzorcij Strabag i Ingra.
I same najave iz kompanije Tehnoergy govore o 7 HE od kojih će svaka koštati oko 42 mil. Eur.
7 x 42 = 294
Ingra i Strabag su navodno ponudili da ih izgrade za 300 miliona ali će vjerojatno pristati na nešto nižu cijenu od 280 – 290 mil. eur. Da je u pitanju samo Ingra vjerojatno bi dogovor već bio postignut jer bi Openhajm spustio cijenu, ali pošto je tu Strabag kome baš i ne gori pod nogama, pregovori će biti teški što se vidi i iz sadašnje situacije jer još nisu okončani ili su okončani ali se čeka sa objavom dok se veliki igrači ne napune do kraja.

slažem se


Kad će ovdje završiti rasprodaja?
Svi se žele riješiti ingre…špekulanti zlorabe rast…odmah prodaju kad je neki fond menađer pokuša dići.
Volio bi i ja prodati i pridružiti se nekoj pobjedničkoj ekipi, ali ne mogu..previše bi izgubio..
Zašto hanfa konačno nešto ne napravi?? Pa ne može taj Oppenheim rasprodavat trezorske dionice i smijat nam se i onda dostavi obavijest da se trezor riješio 80 000 dionica nakon mjesec dana!?
Pa to je najobičnija muljaža, prevara!!

Jel mi može netko upućeniji reći kako mogu prodavat dionice a da ne pošalju obavijest svaki dan ???
Jel to neko novo pravilo na burzi, jer neki objavljuju da im je trezor taj dan stekao neki broj dionica a na ingri od jednom dođe obavijest da su otpustili pol toga šta imaju i to par tjedana unatrag.
Samo u tišini prodaju….da im bar hanfa poništila sve transakcije!!
Nek mi vrate novce i nek se sami izvlače iz frke sa svojim podizvođačima!


Posao u BIH je vrijedan oko 300 mil. EUR i vjerojatno će ga dobiti konzorcij Strabag i Ingra.
I same najave iz kompanije Tehnoergy govore o 7 HE od kojih će svaka koštati oko 42 mil. Eur.
7 x 42 = 294
Ingra i Strabag su navodno ponudili da ih izgrade za 300 miliona ali će vjerojatno pristati na nešto nižu cijenu od 280 – 290 mil. eur. Da je u pitanju samo Ingra vjerojatno bi dogovor već bio postignut jer bi Openhajm spustio cijenu, ali pošto je tu Strabag kome baš i ne gori pod nogama, pregovori će biti teški što se vidi i iz sadašnje situacije jer još nisu okončani ili su okončani ali se čeka sa objavom dok se veliki igrači ne napune do kraja.

Na ovoj temi ima strašno puno korisnika, toliko korisnika nije bilo od prošle godine kada je cijena narasla 50 posto……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Kad zareda objava novih velikih poslova svim prodavačima dobitak će biti postovi kolega Neimara i Jeffa

samo ti bacaj neargumentirane floskule, ali od kada sam izašao iz Ingre na 43kn, 42,80, i 41,42kn na Ini sam uzeo 70kn, na Knzm 10 kn, na Dlkv 15 kn i na Podr 18 kn po dionici [tongue]

a ako zareda objava novih velikih poslova, budi uvjeren da ću ja to saznati prije seebiza i zse [wink]


Jel mi može netko upućeniji reći kako mogu prodavat dionice a da ne pošalju obavijest svaki dan ???
Jel to neko novo pravilo na burzi, jer neki objavljuju da im je trezor taj dan stekao neki broj dionica a na ingri od jednom dođe obavijest da su otpustili pol toga šta imaju i to par tjedana unatrag.
Samo u tišini prodaju….da im bar hanfa poništila sve transakcije!!
Nek mi vrate novce i nek se sami izvlače iz frke sa svojim podizvođačima!

kolega, trezor Ingre drži svoje dionice na PBZ skrbničkom, nije li znakovito da nemaju svoj trezorski račun kao Ingra d.d. 1/1 [huh]

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.


Ako upravi nije jeftino prodavati po 40 kuna a vama jeste e morate znati da uprava ipak ima puno više informacija o stanju u firmi jer da misli da je stanje super ne bi prodavali već bi čekali da naraste bar na 100 kuna.

…pa i ti kupuješ i hoćeš još niže, a kao uprava prodaje…NE PRODAJE, znam to sigurno [thumbsup]… a ti kupuj i dalje dok je ovak za badava…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

@filija

To je ista shema od par negativnih ljudi koji su zadnji dio godine pisali ide ingra u stečaj, propada sve,
ali sve je ingra preživjela….
Stoga ista je shema pisanja samo drugi nickovi………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



a ljudi moji, što vas više čitam sve mi jasnije da nam nema rasta dok vas 90% ne rasproda Ingru. niti imate pojma o FI, niti znate zašto kupujete dionicu, niti znate stanje poslova za koje se natječu, koje su poslove dobili/izgubili, ne znate kakvo je FI za 2009. (a rok je već prošao) itd.itd.
NHF, nije ovo protiv nikoga osobno,ali jasno je da 90% ljudi kupuje i prodaje kako vjetar taj dan puhne [rolleyes]

upravo to….dok ne rasprodaju nece rast….ok,,,sve ih je manje….unutra…. [cool]
[/quote]
-Ajd, fala Bogu da se nas dvojica slažemo u potpunosti, ali čemu onaj defetizam od prije koji dan?

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

Moram reagirati na netočne navode pojedinih , naime netočno je da u zadnje vrijeme samo INGRa stagnira (iako se doima najstabilnija) – banke , brodari , građevinari pa i dosta drugih
stagniraju – uglavnom rastu dionice koje imaju veće kupce – inst. ulagače ili trezor

Istina je to da smo od zadnjeg rasta cca 70+ kn mi najviše pali i to uslijed
poznatih nam stvari koje nam je priuštila uprava …

@Pobjeda –
posao od 25milja i nije tako velik za INGRu da bi bitnije utjecao na cijenu ali
dobro bi došao radi konsolidacije do nekog rješenja od arene ili do 10tak puta većeg posla …

Meni osobno u portfelju sve stagniraju , a ove što rastu ili su rasle sad mi izgledaju preskupe ..
(HT,INA,ADPL,pa i ADRS) pa sad iz ove situacije : što se tebi vama čini da li ćemo mi prije na
82 kn ili npr. HT na 615 [lol] [lol] [lol]

Daj molim ako netko zna : koliki je dug za ARENU i koliki su ukupni dugovi .. može i cca ..
Hvala!

smanjuje se minus.......

Slažem se s Goldy. Svi koji jače rastu ne ostaju tamo dugo. Npr. IGH, a ostale su čisto špekulativne dionice kao hg spot ili podravka. Osim toga, naprosto i ono nešto love koje ima za investiranje, ljudi ne investiraju u dionice jer su se jednom opekli. Zaboravljaju da se dionice kupuju kad su jeftine, a ne kad su skupe. E, dok mi to naučimo… zaradit će strpljivi. Ili npr. ingra na 120 je čisto realna opcija, a ht na 900 ipak čisti SF.



Kad zareda objava novih velikih poslova svim prodavačima dobitak će biti postovi kolega Neimara i Jeffa

samo ti bacaj neargumentirane floskule, ali od kada sam izašao iz Ingre na 43kn, 42,80, i 41,42kn na Ini sam uzeo 70kn, na Knzm 10 kn, na Dlkv 15 kn i na Podr 18 kn po dionici [tongue]

a ako zareda objava novih velikih poslova, budi uvjeren da ću ja to saznati prije seebiza i zse [wink]
[/quote]
…sretno kolega i idite pisati na tim "odličnim" dionicama…zašto se uopće zamarate ovom koja ništa ne vrijedi i ne raste u 3 dana kako bi vi željeli…osim ako nebi ponovo unutra jer vas svrbi pomisao u glavi da to mora kad tad opet na preko 60-70…pogodio sam zar ne zato ovoliki kečevi…kečevi su mi dobar znak-ima puno onih koji su spremni svaki čas sa suhim novcima spremni uskočiti u Ingru, ali nećete dok ne pređe 43 pa 45, ali nema veze ni tada vam neće biti kasno-osim ako hoće…pozz vama i veći pozz ISKRENIM dioničarima INGRE…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close