INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eto promatram tu ingru i kao da mi sve nesto govori, a ono i dalje, valjda vec podsvjesno nadrogiran svakojakim pricama, ne htjedoh realno sagledati situaciju te se malo zapitati…pa tko tu koga?
Ali eto ipak, nakon malo otreznjenja ili je valjda tek sad stiglo iz dupeta u glavu:

Bivsi drugi vecinski dionicar rasprodao svoje dionice a sada se opet vraca u upravu…hm, malo cudno?

U zadnjem izvjescu tj. obavijesti o izdavanju 9. i 10. transe komercijalnih zapisa se navodi slijedece:
"Navedeno refinanciranje predstavlja prvi korak u cjelokupnom financijskom rekonstruiranju Ingre koje ce se odvijati tijekom 2010. godine".
(http://zse.hr/userdocsimages/novosti/x6uLuVv6zUmcSWwww9ENhw==.pdf)

Ovo moze zvucat i sjajno i bajno ali nije li to ipak samo stavljanje bolesnika na aparate za prezivljavanje s dosta neizvjesnim ishodom? Znaci li to da bi onda do daljnjega trebali pohadjat ove ili nize razine i to sve dok se ne ustanovi da je bolesniku mnogo bolje te dok u medjuvremenu ostale dionice ne naprave novi duplic?

Nisam vise ni tako siguran zasto bih i dalje trebalo poklanjati toliko povjerenja u one koji kao razloge neobjavljivanja Financijskog izvjestaja za 4. tromjesecje 2009. navode slijedece:
"…s obzirom da su nam zavrsna, ali ipak znacajna knjizenja u tijeku koja znacajno utjecu na cjelokupni godisnji izvjestaj, te bi objavljivanje preuranjenih, privremenih i nerevidiranih podataka moglo prouzrociti nepotrebnu zabunu kod investicijske javnosti."
(http://zse.hr/userdocsimages/novosti/60iybB5OBBoi4bEIGqfFDw==.pdf)

Eto, ovo je mozda zadnje sto cu jos pricekati, bas da vidim sto ima to tako znacajno, no samo da i do tada cijena ne ode u nekom krivom smjeru a i nadam se da im ovo nije bilo s namjerom mazanja ociju?

Optimist - loše informirani pesimist



Definitivno najgora dionica…jer kada netko ruje iznutra to je katastrofa, ostavio samo 20%

Jer sve što sam prodao i kupio INGR-u sve raste, samo ona pada, Znači dupli gubitak

Neču reči iz kojeg razloga sam odmah sumljao na čelnika da vara, jer bi me zbog toga sigurno

ukinuli na forumu…

p.s. a vi dokučite na što aludiram!


…pa prodaj čovječe i idi nazad odakle si došao i budi sretan…a baš bi bilo zgodno da čujemo i to kako čelni čovjek vara… [lol] mi ćemo te braniti na forumu-ako je to istina… [thumbsup]…
[/quote]
Več prodao 80%,jer ako ne raste kada se cijelo tržište diglo cca 80% u 2009, a INGRA ništa,

Kada če rasti!

Očekujem ovdije jaču korekciju, a tek onda rast. Čekaju nažilavije, koje če SATRAT s prvom negativnom blokadom..

Živi bili pa vidili, to sam rekao kada je bila i preko 50.
Iako i nadalje vijerujem, da če kroz 1-2 god biti jak, rast, za sada ne vidim ništa dobro, jedino ako ti smatraš dobro reprogram kredita?
Volio bih ja da raste, ali…..

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

a ljudi moji, što vas više čitam sve mi jasnije da nam nema rasta dok vas 90% ne rasproda Ingru. niti imate pojma o FI, niti znate zašto kupujete dionicu, niti znate stanje poslova za koje se natječu, koje su poslove dobili/izgubili, ne znate kakvo je FI za 2009. (a rok je već prošao) itd.itd.
NHF, nije ovo protiv nikoga osobno,ali jasno je da 90% ljudi kupuje i prodaje kako vjetar taj dan puhne [rolleyes]


Ondakolege gdje je izvješće

zakaj nitko ne želi odgovoriti..btw uspoređujete ingru sa janafom

hehehe


Informacija iz Ingre govori da će izvješće biti gotovo drugi tjedan. Valjda će biti i objavljeno. Od sutra ili prekosutra slijedi aružiranje web stranice koja se nije provela od izvješća iz 9. mj. 2008.
Redovna skupština krajem kolovoza. Usput, u vezi neobjavljivanja izvješća, ingra nije jedina. Ove isprike su počele u petak i nastavljaju se sve do danas. A oni koji su objavili gubitke rastu, a koji su objavili dobit ili padaju ili ne rastu dovoljno. To kod nas više uopće nije važno. Pitam se što je uopće važno prilikom odabira u koju dionicu investirati?

Kolega filija moj INVESTICISKI VJETAR S ingr-OM TRAJE 8, mjeseci, mogla je žena roditi, a ne objaviti posao…Piše norvežani investiraju u elektrana 200 ml, eura, a koliko znam to nije naša cijena…

Naša j 300, ako se ne varam, a za kraj

Poslati ču e-mail na njihovu adresu da im zahvaljujem na transparentnom obaviještavanju dioničara…

Treba sam slušati svoj slogan, PIŠE U DNU SVAKOG POSTA..i rezimirati..
Ovdje je davno bilo treći put..PROČITAJ OVO U PODNOŽJU PA RAZMISLI! [undecid]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


a ljudi moji, što vas više čitam sve mi jasnije da nam nema rasta dok vas 90% ne rasproda Ingru. niti imate pojma o FI, niti znate zašto kupujete dionicu, niti znate stanje poslova za koje se natječu, koje su poslove dobili/izgubili, ne znate kakvo je FI za 2009. (a rok je već prošao) itd.itd.
NHF, nije ovo protiv nikoga osobno,ali jasno je da 90% ljudi kupuje i prodaje kako vjetar taj dan puhne [rolleyes]

upravo to….dok ne rasprodaju nece rast….ok,,,sve ih je manje….unutra…. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

evo, dok cijelo tržište raste vi se tu vrtite oko nule, ostavite se Ingre i pokušajte vrratiti minuse na drugim dionicama je će Ingra biti nisko još dugo duuugo vremena.
Svi vi koji kalkulirate da će Ingra rasti kada se netko napokon istovari, zabiravljate da imate nezavidno veliki free-float i da mnogi jedva čekaju da se istovare skupa sa trezorom i upravom.

Dokle god Ingra kompenzira svoje dioničare sa izvođačima i svima zainteresiranima može se samo u jednom smijeru.

Ingra je mrtva i to je to, a što se tiće zadnjega rasta zaboravljate da je uslijedio tek kada su sve ostale dionice narasle 50% i više, HDEL sa 150 na skoro 400, VDKT sa 220 na 450, ATPL sa 600 na 900, Jdpl sa 95 na 160 …a INGR je cijelo to vrijeme čamila na 38kn dok se trejderi nisu smilovali i digli je privremeno na 60 što je osim ttejdera iskoristila i uprava i trezor da vam uvaljaju.

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Kad će ovdje završiti rasprodaja?
Svi se žele riješiti ingre…špekulanti zlorabe rast…odmah prodaju kad je neki fond menađer pokuša dići.
Volio bi i ja prodati i pridružiti se nekoj pobjedničkoj ekipi, ali ne mogu..previše bi izgubio..
Zašto hanfa konačno nešto ne napravi?? Pa ne može taj Oppenheim rasprodavat trezorske dionice i smijat nam se i onda dostavi obavijest da se trezor riješio 80 000 dionica nakon mjesec dana!?
Pa to je najobičnija muljaža, prevara!!

slažem se

Negativci ne mogu podnijeti da netko pozitivno napiše…..

U BIH gdje ingra konkurira će biti izgrađeno 7 hidroelektrana ne 6, prosječna cijena od 42 milijuna Eura po hidroelektrani……

http://www.ekapija.com/website/sr/company/photoarticle.php?id=285504&lg=0&path=stanari%20130907.jpg

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ajmo negativci srušite cijenu ingre svojim dionicama, lako se tuđim perjem kititi……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

svakim danom sve više dionica odlazi po asku……
pametnom dosta

New Report

Close