INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kada ima toliko pesimista koji brinu o tuđem novcu onda je sasvim jasno kako i koliko jako je ova dionica manipulirana.

U Hrvatskom društvu kada netko upravlja tuđim novcem a nije plaćen ili je u sukobu interesa, taj napravi u 90 posto slučajeva minus dakle propada tko sluša te ljude.

A znate tko zarađuje na burzi to je onaj prosjek ispod 10 posto……….. Sve jasno….


Manipulirana.
Interesantno.
Pa tvrtka samo kaj ne zatvori vrata.
Pa kaj ti ne ukucaš cijeli svoj portfelj u ingru?
Prvo ti, pa Antiša pa ostali, ali cijeli portfelj.

Pa ćete rasti.
Likovi kupe po 40 i sada oekuju da će mirovinski fodn dizat cijenu.
hehehe

ajde da imate bar 1 pozitivnu vijest..bilo kakav job ali ovako…nula

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Bravo pobjeda.
Ne želim nikom zlo, al na ovoj temi više nema razuma. Čini mi se da su neki upravo to i učinili. Ubacili 100% u ingru i sad je žele preko noći na 60kn.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

.
ajde da imate bar 1 pozitivnu vijest..bilo kakav job ali ovako…nula
[/quote]

kako god mi gledali na to, ali refinanciranje dugova je sigurno pozitivna vijest…naravno da je situacija ukupno nije bajna, ali nije niti cijena…


.
ajde da imate bar 1 pozitivnu vijest..bilo kakav job ali ovako…nula

kako god mi gledali na to, ali refinanciranje dugova je sigurno pozitivna vijest…naravno da je situacija ukupno nije bajna, ali nije niti cijena…

[/quote]

To za obveznice je bitno jer pokazuje da će firma opstati jer uspješno servisira obveze. S druge strane, ovdje već mjesecima nema nikakvih novih poslova usprkos obećanjima uprave, a to je jako loše. Ne može firma živjeti od toga da diže nove kredite, izdaje nove zapise, rasprodaje imovinu, daje dionice za otpremnine itd. Mislim, može i to, ali to je kratkog daha, a što ćemo onda?
Ja ono Ingre što sam kupio čuvam, ali nove ne kupujem dok ne dođe neka velika dobra vijest. Do tada cijena neće gore, ali bi mogla opet na 38-39 kn jer očito da manipulatori guraju cijenu dionice prema dolje. Bili smo na 43, pa na 42, sad smo na 41 i polako klizimo….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Bravo pobjeda.
Ne želim nikom zlo, al na ovoj temi više nema razuma. Čini mi se da su neki upravo to i učinili. Ubacili 100% u ingru i sad je žele preko noći na 60kn.


Kakav razum,na Zg burzi ti ne treba zdrav razum jer ga izgubiš za 2 h, čak je preporučljivo i imat neku ldijagnozu 🙂
Gle, dosta ljudi mi je govorilo da ne kupujem Hg po 27 kuna,kupio sam i prodao po 89…isto tako mi govore za Optimu pa ide u k…kupio po 35….sada je na 38 cca…a sada mi govore da je Ingra rizična i da ne treba ulazit…
Moj stav je da se možeš nosit sa rizikom ili ne…ako ne,ne ulazi…a što se tiče pozitivnih vijesti i ja bi ih volio slušat svakodnevno ali onda nebi govorili o cijeni od 41.26….

Ma možemo mi opet otklizati na 39 i daj bože da ode , da si još malo popravimo ulaze ali :
u top 10 su
3 mirovinca
2 građevinske firme
članovi uprave
…..
građevina u banani trenutno
opća situacija u zemlji ….koma …
svijet tek stidljivo izlazi iz recesije

pa je logično da
se firma restrukturira i kadrovski i financijski , smanjuje zaposlene , servisira redovne dospjele obveze …
ja to vidim , u općoj trenutnoj situaciji , kao pozitivne znakove …. a dal bu za mjesec i pet na 60
nije važno ….bit je, da sad banana, …i sad se kupuje ….ak niste trejderi ….a ak jeste ….ima boljih prilika ….trenutno

Da bi neka firma kao što je Ingra mogla uopće konkurirati za nove poslove mora imati pozitivnu sliku i garancije da je sposobna izvesti ugovoren posao. Upravo ovo refinanciranje i najavljeno restrukturiranje ide u tom pravcu kako bi firma bila sposobna i zdrava za nove poslove.
Ako se pitate zašto još nije izabran izvođač za radove u BIH razmislite zašto odmah nije prihvaćena ponuda Konsturktora koja je bila znatno niža od ponude Ingre i Strabaga. Očigledno je da Tehnoenergy želi da radove izvode firme sa referencama ali pokušava i sniziti cijenu.
Mislim da je dogovor jako blizu i da ćemo uskoro dobiti pravu pozitivnu vijest.


Cijena je fer i ne može ići niže, što znači ulaganjem u INGR se ne može izgubiti, što je najbitinije.

Jel imaš nekakav izračun za ovu tvrdnju da je trenutna cijena fer? Ali da se taj izračun ne bazira na ATH.

Osim toga, ne vidim vezu između kupnje po fer vrijednosti i garancije da nećeš izgubiti, pa ako bi i to mogao malo pojasniti…

Da li ej bilo izvješće

Koliko ste u banani, zapravo

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Bravo pobjeda.
Ne želim nikom zlo, al na ovoj temi više nema razuma. Čini mi se da su neki upravo to i učinili. Ubacili 100% u ingru i sad je žele preko noći na 60kn.


Ne na 60 kn nego 120 kn, tu je moj target.

moram se složiti sa par kolega koji navode ingru kao potencijalno dobru investiciju i da ju nije loše u nekom postotku imati u portfelju … da može pasti ispod 39 ili 35 može ali vjerojatnost za to je (čini mi se) manja od prelaska 47 Kn … na burzi ima firmi koje su u većim problemima pa se trže po relativno višim cijenama, da ne govorimo o nekim izvrsnim firmama koje čame na izuzetno niskim cijenama … no sve je to dio psihologije i trenutka odluke kad ulagati u koji sektor ili firmu … imam ponešto ingre

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Današnja kupnja mi daje tračak nade, ali i dalje mislim da bi bilo za ingru najbolje da obranu povučemo na rezervne položaje od 39 kn.
Tek bi se na toj cijeni mogli efikasno suprotstaviti prodaji, ako ovako nastave.
Znam da to nije dobro ni za nas koji smo u ingri, ali treba koristiti gerilske taktike.
Ovdje vlada gubitnički mentalitet.

New Report

Close