INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Molim vas ako netko može navesti koliki je udio INGRe u Areni, očekivala se ponuda 90 mil. eura,
te koliki je ukupni dug INGRe.

Kolega, pa to većina nas ovdje ne zna.
Evo ja vam mogu sa sigurnošću reći da je dug veći od 90 milijuna, no nije vam to jedino mjerilo za ulaganje. Firme mogu biti teški gubitaši, a da im dionica raste.
Pa pogledajte magmu, podravku, petrokemiju, optimu.
Ja nisam uložio u ingru zbog njenog profita ili odnosa duga i kapitala ili nekih sličnih elemenata koji su mjerljivi. Uložio sam zbog nečega što se ne može predvidjeti, a to je iracionalni rast.
Ovdje su ostvareni svi uvjeti koji se traže za takvu vrstu rasta.
Čekam da poraste makar ne znam zašto bi rasla. Čekam strpljivo kao seljak intervenciju više sile.
Zašto raste magma koja ima gubitak 80 milijuna??


Po meni je rizično je ulaziti sve dok ne objave da imaju posla ili da prodaju arenu.
Ova najava novog zaduživanja mi ne daje nikakav poticaj za kupnju, pa to su najavili još u petak!
Naravno, ja sam ušao jer mi je prebrzo došlo iz dupeta u glavu.
Ovdje zbilja treba imati konjske živce, treba imati strpljenja a ne nasjedati na nagovaranje drukera. One koji nemaju ingru pozivam da nam se pridruže, da je kupe pa da se zajedno tješimo zbog minusa na računu. Kupite sada jer će odletjeti jaaako visoko među oblake.
Treba kupovati kad dionicu nitko neće. Ingru nitko neće, pa je kupite [wink]


Po meni je rizično prijeći cestu svaki
od posla do kuće,a svi znamo da je isto
tako jako rizično ulagati u sve dionice,
a ne samo u Ingru.Pa tako moj prijatelju
ako ti budeš čekao da u javnost izadje
informacija da je ingra dobila neki posao
ili da je prodala Arenu više nečeš moći
kupiti tu istu dionicu po 40kn nego za par
desetaka kuna više,a onda ti neće biti pre
rizično nego češ govoriti kako je to dobra kupnja.

Bravo Jole ! [thumbsup]

INGRA D.D./REDOVNA DIONICA INGR-R-A
2.2.2010. top 10:
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. OPPENHEIM IGOR 762.750 10,17 Osnovni račun
2. PBZ D.D. 475.200 6,34 Skrb. račun
3. TEHNIKA D.D. 451.800 6,02 Osnovni račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 435.682 5,81 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4,62 Skrb. račun
6. LUDVIGER JASNA 338.850 4,52 Osnovni račun
7. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 2,77 Osnovni račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 204.545 2,73 Skrb. račun
9. HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. 171.300 2,28 Osnovni račun
10. REŽEK DANIJEL 86.320 1,15 Osnovni račun
Ukupno: 46,41

Na dan 31.12.2008.g. ERSTE OMF je imao 101 700 komada ingre koju je svu kupio po 363kn(tošak nabave po dionici)! Dakle, OMF je toliki gubitak napravio svojim članovima i sada je po top 10 to sve prodao po cijeni manjoj od 100 kn ili još uvijek posjeduje dio.

Uh, ti OMF su katastrofa, pa tko to vodi, da li ti manageri odgovaraju svome šefu, snosi li itko posljedice?!
Dobro, kupovali su po velikim cijenama(sva 4 OMF) ali što sad ne kupuju i smanje ulaz ili ako je toliko to loše po cijeni od 40 kn neka iziđu ili prodaju dio kao ERste OMF.
Uh, moram penziju prekrižiti, ovi će mi od penzije napraviti socijalu.

Štednja je mudrost trošenja.

Naravno da neće ogovarat za krive procjene i promašaje,nadalje ako se cijena opet podigne na više razine iznad 100 kn tek će onda kupovat 🙂
Dobrodošli u Hr…sve je moguće 🙂

U svakom sllučaju ne žalim što sam ušao u ovu dionicu…toliko toga se ovdje može naučit o poslovanju i opticaju novca da vrijedi para samo radi toga…
Ekipa sretno nam svima bilo i neka se opet skupe lumeni iz OMF kada se cijena digne i počnu kupovat pa smo svi bogati…naravno osim onih koji čekaju mirovine 🙂

Ja bi ovaj topic krstil "muke po Sizifu"….
pa nek moderatori vide
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

ja mislim da će grnuti po dnu još dugoOvdje upišite svoj komentar…

indigoman, 02.02.2010. u 22:07

[slažem se]
Naravno da neće ogovarat za krive procjene i promašaje,nadalje ako se cijena opet podigne na više razine iznad 100 kn tek će onda kupovat 🙂
Dobrodošli u Hr…sve je moguće 🙂

U svakom sllučaju ne žalim što sam ušao u ovu dionicu…toliko toga se ovdje može naučit o poslovanju i opticaju novca da vrijedi para samo radi toga…
Ekipa sretno nam svima bilo i neka se opet skupe lumeni iz OMF kada se cijena digne i počnu kupovat pa smo svi bogati…naravno osim onih koji čekaju mirovine 🙂

[/quote]

A i prijevremeno iskupljuje obveznice.
A i dobila je nešto novaca da popravi krvnu sliku.
A i uletit će koji poslić, a Ingra je najviše prihoda ostvarivala na svojim projektima, stanogradnja…
Hrvatska 2012 g ulazi u EU, vidjet će kakva će priča prije toga krenuti o nekretninama i investicijama. To će vjerovatno napumpat dionice građ. firmi prema ATH i onda će INGR na 41 kn biti samo uspomena.
Ja ne kažem da je Ingra najbolja građ. firma, ali kad je situacija u gospodarstvu dobra ona ima vrhunske pokazatelje. Građevina je ciklički sektor, neka cvate nekad vene, nakon dvije loše godine doći će i dvije dobre.
Cijena je fer i ne može ići niže, što znači ulaganjem u INGR se ne može izgubiti, što je najbitinije.
Također niti jedna građ. dionica se više neće korigirati, pitanje je samo koja će najviše narasti.



INGRA D.D./REDOVNA DIONICA INGR-R-A
2.2.2010. top 10:
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. OPPENHEIM IGOR 762.750 10,17 Osnovni račun
2. PBZ D.D. 475.200 6,34 Skrb. račun
3. TEHNIKA D.D. 451.800 6,02 Osnovni račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 435.682 5,81 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4,62 Skrb. račun
6. LUDVIGER JASNA 338.850 4,52 Osnovni račun
7. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 2,77 Osnovni račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 204.545 2,73 Skrb. račun
9. HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. 171.300 2,28 Osnovni račun
10. REŽEK DANIJEL 86.320 1,15 Osnovni račun
Ukupno: 46,41

Na dan 31.12.2008.g. ERSTE OMF je imao 101 700 komada ingre koju je svu kupio po 363kn(tošak nabave po dionici)! Dakle, OMF je toliki gubitak napravio svojim članovima i sada je po top 10 to sve prodao po cijeni manjoj od 100 kn ili još uvijek posjeduje dio.

Uh, ti OMF su katastrofa, pa tko to vodi, da li ti manageri odgovaraju svome šefu, snosi li itko posljedice?!
Dobro, kupovali su po velikim cijenama(sva 4 OMF) ali što sad ne kupuju i smanje ulaz ili ako je toliko to loše po cijeni od 40 kn neka iziđu ili prodaju dio kao ERste OMF.
Uh, moram penziju prekrižiti, ovi će mi od penzije napraviti socijalu.

Ja neznam.
Ja vidim da svi veliki prodavaju Ingru jer znaju koliko je sati.
Ingra poklanja svoje dioničare dobavljačima, ali i prodaje dionice da bi platili ljude.

Pa pobogu a vi vičete up?
Ovo je mrtvilo živo.

Sretno vam ekipa.
Zakaj ne kupiti đakovštinu (ili kako se već zove) isti je rizik a tamo je zarada veća (ako će je bti )
[/quote]
Vi mene citirate, kažete da vičem up a nemam ovu dionicu, već moj OMF i na taj dio sam se oslanjao.
Kritiziram ova 3 OMF da ili počnu dokupljivati jer po novom pravilniku mogu iznad 40 kn(300milijuna Mcap) ili da prodaju dio ukoliko smatraju da to ulaganje je trenutno precijenjeno.

Naveo sam Erste OMF koji po godišnjem izvješću na dan 31.12.2008. je imao toliko komada a nakon godinu dana vidimo da više nema–ili je sve prodao ili dio.
Vaš komentar na moj post je bezvezan, ali eto i prilažem link gdje se može viditi ulaganja Erste plavog OMF. u pdf str 36.
http://www.ersteplavi.hr/data/FinancijskiIzvjestaji/HR%20Report%20ERSTE%20%20Plavi%20OMF%20IFRS%20FINAL%2018%2003%2009.pdf

Štednja je mudrost trošenja.

Ingra poklanja svoje dioničare dobavljačima i radnicima

Pa pobogu a vi vičete up?

"Ingra poklanja svoje dioničare dobavljačima i radnicima"

Kako je ovo dobro pogođena izjava…toliko precizna, oštra, toliko bolna i na kraju, toliko jednostavno istinita!

Kapa do poda kolega pobjeda [thumbsup]

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Kada ima toliko pesimista koji brinu o tuđem novcu onda je sasvim jasno kako i koliko jako je ova dionica manipulirana.

U Hrvatskom društvu kada netko upravlja tuđim novcem a nije plaćen ili je u sukobu interesa, taj napravi u 90 posto slučajeva minus dakle propada tko sluša te ljude.

A znate tko zarađuje na burzi to je onaj prosjek ispod 10 posto……….. Sve jasno….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close