INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ingra neće prodati cijelu Arenu

Iz Ingre su službeno opovrgnuli kako odustaju od prodaje Arene Zagreb jer se navodno na natječaj javio samo jedan strani investitor i ponudio cijenu znatno nižu od očekivane. "Pregovara se sa više stranih investitora" poručio je glasnogovornik tvrtke Danko Deban. Iako osim toga iz Ingre ne žele ništa više komentirati, preko drugih, upućenih izvora saznajemo da Ingra s investitorima sada pregovara o prodaji udjela u svojem poduzeću Lanište koja je vlasnik Arene i to zato što nisu dobili dovoljno dobru ponudu za cijelu tvrtku. Očekivala se ponuda u visini 90 milijuna eura, ali takve ponude nije bilo. Sada se kroz partnerstvo želi osigurati svjež dotok novca, a još uvijek postoji i mogućnost da svi pregovori propadnu. Sve ovisi o tome hoće li i kako Ingra provesti svoje "restrukturiranje financijskih obveza" koje su najavili, odnosno kako će osigurati novac i pretvaranje kratkoročnih obveza u dugoročne.

http://www.poslovni.hr/138492.aspx

Ljudi će shvatiti da je ingra prikupila u roku od mjesec dana 72 milijun Kn, dok prošle godine je bilo nemoguće za izvesti putem komercijalnih zapisa…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Mali rezime današnjih događana:
1. Ingra sa svojom tvrtkom kćeri osniva konzorcij za upravljanje Arenom, kao radi boljeg nadzora svoga vlasništva u najmu grada i države,

dakle , kupca za Arenu naja inaće bi ih baš bilo briga

2. zadužili su se još 73 milje da bi prebili 70% iznosa postojećih komercijalnih zapisa koji joj dospijevaju u 4.i5.mj. 2010. godine.
Ostatak komercijalnih zapisa Ingra planira refinancirati djelomično novim izdanjem komercijalnih zapisa tijekom naredna dva mjeseca, a djelomično iz vlastitih sredstava.

dakle, osim što je popušila najmanje 7,3 miliona kuna kamata na tim zapisima koji dospjevaju u 4.i5.mj. 2010. godine sasda će popušiti još dodatnih 7,3 miliona kuna kamata za ovo movo izdanje…ali tu još nije kraj jer navedeno refinanciranje predstavlja tek prvi korak u cjelokupnom financijskom restrukturiranju Ingre koje će se odvijati tijekom 2010. godine

Ako Ingra vrlo skoro ne ugovori veliki i dobro pogođeni posao, ode imovina na bubanj…prvi se podmiruju radnici, onda se podmiruju vjerovnici a dioničari idu tek na kraju kolone i to ako su im vukovi što ostavili a vukokvi su inaće uvijek gladni i ne ostavljaju baš iza sebe…

eto toliko [undecid]

Dobro ajde reci cijenu po kojoj bi je ti kupio? Znači da je tebi prihvatljiva.

bit će bolje................

reklo bi se da neki jedu burek i popodne

… [lol] …tko od nas "MALIH" može zadati nalog u 15:59:59 ???…i onda će mi netko reći da se ovdje ne igraju igrice i namješta za psihološko maltretiranje u sutrašnjem trgovinskom danu…čestitam današnjim kupcima Ingre… [thumbsup] [rolleyes]…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

zahvaljujem se profesionalnim skidačima cijene u zadnjoj minuti …što mi kontinuirano omogućuju
dokupe na cca 41 kuni …samo naprijed …držite vi to tu a ja i kolege ćemo se krcati …pa se vidimo na prodaji negdje na 2x od ovoga ….


Po meni je rizično je ulaziti sve dok ne objave da imaju posla ili da prodaju arenu.

kolega Neimar
1. mi smo prijateljska regija a Ingri je nešto ponestalo prijatelja…
2. za dobiti posao treba sudjelovati na natječajima a dobijanje takvih poslova se otegne na više god i zahtjeva višemjesečne pripreme…može li Ingra toliko izdržati?
3. na prodaju Arene ne treba računati , to je sada gotovo, Arena je jamstvo za nova Ingrina zaduženja a bez arene ili dijela arene nema novih kredita

kolega beštija 2, mene savjetuju moji špijuni i za sada je strong-out za INGR , buy za PODR i DLKV i sell za KNZM [smiley]

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.


Po meni je rizično je ulaziti sve dok ne objave da imaju posla ili da prodaju arenu.
Ova najava novog zaduživanja mi ne daje nikakav poticaj za kupnju, pa to su najavili još u petak!
Naravno, ja sam ušao jer mi je prebrzo došlo iz dupeta u glavu.
Ovdje zbilja treba imati konjske živce, treba imati strpljenja a ne nasjedati na nagovaranje drukera. One koji nemaju ingru pozivam da nam se pridruže, da je kupe pa da se zajedno tješimo zbog minusa na računu. Kupite sada jer će odletjeti jaaako visoko među oblake.
Treba kupovati kad dionicu nitko neće. Ingru nitko neće, pa je kupite [wink]

…ipak bih rekao da vi kolega nemate ni I od Ingre…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Naš izvor kaže da Ingra neće previše razmišljati. U ovom trenutku žele prodati Arenu, iako su svjesni da time neće zaraditi nego izgubiti novac. Svjesni su i da bi im se davanje Arene u zakup u sljedećih 28 godina višestruko isplatilo, no doznaje se da je Ingra uložila 60 posto vlastitog kapitala u Arenu te da nema novca za nove projekte. piše Seebiz.
Molim cijenjene forumaše da li je prodaja arene za ingrinu dionicu plus ili minus. Nekako mi se čini da nikako da se dogovorite.


… [lol] …tko od nas "MALIH" može zadati nalog u 15:59:59 ???…i onda će mi netko reći da se ovdje ne igraju igrice i namješta za psihološko maltretiranje u sutrašnjem trgovinskom danu…čestitam današnjim kupcima Ingre… [thumbsup] [rolleyes]…

Jadničak, sam je sebi prodao u zadnjoj sec. ne bi li medijima ostavio dojam "zadnje" cijene 🙂
Al neka, izgleda vrlo povoljno za one koji su nabrušeni za ulazak sutra …

Ako ste pratili, cijeli su Grobeks namještali iz velkog minusa u plus. (Jaca dnevno zove na raport) ?!

To mi se tak sviđa kod njih i uvijek iskoristim te njihove zadnje 3 minute bjesomučne
kupovine, a nakon cjelodnevnog žmikanja cijena [thumbsup]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Molim vas ako netko može navesti koliki je udio INGRe u Areni, očekivala se ponuda 90 mil. eura,
te koliki je ukupni dug INGRe.


… [lol] …tko od nas "MALIH" može zadati nalog u 15:59:59 ???…i onda će mi netko reći da se ovdje ne igraju igrice i namješta za psihološko maltretiranje u sutrašnjem trgovinskom danu…čestitam današnjim kupcima Ingre… [thumbsup] [rolleyes]…

gotovo svatko…mnogi brokeri imaju direktno slanje naloga na burzu. ja da hoću pošaljem nalog u 15.59.55 i za par sekundi je izložen [yawn]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

New Report

Close