INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2. veljača 2010.

Ingra prijevremeno iskupila dio komercijalnih zapisa

Ingra je jučer izdala 9. tranšu komercijalnih zapisa u iznosu 7,06 milijuna eura i 10. kunsku tranšu komercijalnih zapisa ukupnog iznosa 22,0 milijuna kuna.

Obje tranše izdane su na rok od 361 dan, s datumom dospijeća 28. siječnja 2011. godine, navodi se u današnjem priopćenju iz Ingre. "Potražnja za navedenim tranšama bila je izrazito dobra što ukazuje na povjerenje domaćih ulagatelja u komercijalne zapise Ingre", ističu iz kompanije.

U izdanju je sudjelovalo preko 20 ulagatelja sa sljedećom strukturom: investicijski fondovi 40,9 posto, mirovinski fondovi 33,4 posto, banke 17,0 posto i ostali 8,8 posto. Tranše će biti uvrštene u Službeno tržište Zagrebačke burze, po odobrenju iste. Agent izdanja i dealer programa je Privredna banka Zagreb.

Kako se dalje navodi, izdanjem predmetnih tranši Ingra je prijevremeno iskupila 70 posto iznosa postojećih komercijalnih zapisa koji joj dospijevaju tijekom ožujka i svibnja 2010. godine. Ostatak komercijalnih zapisa Ingra planira refinancirati djelomično novim izdanjem komercijalnih zapisa tijekom naredna dva mjeseca, a djelomično iz vlastitih sredstava.

Navedeno refinanciranje predstavlja prvi korak u cjelokupnom financijskom restrukturiranju Ingre koje će se odvijati tijekom 2010. godine, zaključuje se u priopćenju.

(pd)

Kaj delate probleme bez veze…….

marcello


Evo i potvrde od strane Uprave

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/x6uLuVv6zUmcSWwww9ENhw==.pdf

Eto uklanja se mogućnost stečaja, nema više opravdanja da cijena pada [thumbsup] [lol]

Sada par poslova ili prodaja arene, cijena će biti lansirana………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Činjenica je da je Ingra uspjela refinancirati svoje obveze. I da su većinu kupili investicijski i mirovinski fondovi. Komercijalni zapisi nemaju posebne instrumente osiguranja, kao što tipično imaju krediti. Prema tome, ne vidim što se ovdje neki tako plaše stečaja.

Jedino bi bilo jako zanimljivo saznati o kolikoj se kamati radi….ako je 10% ili manje….onda je očito i rizik manji neko za Agrokor:)


svakim danom ostanka cijene na 41-43 kn ulaze desetine i desetine novih malih ulagača koje misle zatrejdati 500-1000 komada i zaraditi si nešto. to će biti veliki uteg cijeni Ingre na burzi. da su bar trejderi za 10-15% zarade , ali ne, oni kokošare za par bureka. kupili su danas na 40,70 kn i odmah prodaju na 41,40 kn pa se opet stave nisko dolje na kupnju i tako po cijele dane dok nam svima ne ogade dionicu [angry]

Ja to ne gledam kao uteg, vec kao formiranje cvrste potpore u buducnosti. Problem bi jedino moglo biti ako potpora postane otpor, a onda…

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....


[Eto uklanja se mogućnost stečaja, nema više opravdanja da cijena pada [thumbsup] [lol]

Sada par poslova ili prodaja arene, cijena će biti lansirana………..


Nekima ce izgleda trebat vremena da im stigne iz dupeta u glavu…a kad shvate moglo biti i kasno. [thumbsup]

Optimist - loše informirani pesimist

http://seebiz.eu/hr/burze/ingra-prijevremeno-iskupila-70%25-komercijalnih-zapisa,67459.html

Sada nakon refinanciranja dugova i samom potražnjom od strane investitora moraš biti munjen da prodaješ dionice ingre…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Sada nakon refinanciranja dugova i samom potražnjom od strane investitora moraš biti munjen da prodaješ dionice ingre…….

Istina , čak i prije ovoga je trebalo bit teški oštećenko za prodavat na ovoj i bliskim cijenama.


Sada nakon refinanciranja dugova i samom potražnjom od strane investitora moraš biti munjen da prodaješ dionice ingre…….

…a što si ti mislio čemu postoje ludnice??? [lol] …šala mala naravno…haa, vidiš ipak neke su i danas navukli…vidiš da su postavili zasjede na obadvije strane pa između kupe što je još preostalo…naravno i mi malo umastimo brke…pozz svim ISKRENIM dioničarima INGRE…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Sada nakon refinanciranja dugova i samom potražnjom od strane investitora moraš biti munjen da prodaješ dionice ingre…….

Šta ti očekuješ od dionice ako joj firma ima 15 zaposlenih i hrpu dugova, pa zar ti misliš da 15 zaposlenika može stvoriti neku ogromnu vrijednost i veliku dobit ja mislim da ne može!!!!!!


Šta ti očekuješ od dionice ako joj firma ima 15 zaposlenih i hrpu dugova, pa zar ti misliš da 15 zaposlenika može stvoriti neku ogromnu vrijednost i veliku dobit ja mislim da ne može!!!!!!

Psi laju a karavane prolaze
http://www.cip.hr/pm/site/tekst.asp?film_id=274

Optimist - loše informirani pesimist

Vidim da neki spominju dividendu.
Kad bi, teoretski, Ingra ostvarila nekakvu dobit i uopće mogla isplatiti nekakvu dividendu, da li mislite da bi bolji poslovni potez bio isplata dividende ili otplata (djela) kredita na kojeg trenutno plaćaju kamatu od preko 10%?

Čisto hipotetsko pitanje.

New Report

Close