INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…tko nema muda sam trgovat na burzi …može preko novog invest.fonda …
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Crobex-10-dobio-prvi-investicijski-fond?homesrclink=carousel

…imam filing da upravo isti igra igru mačke i miša… [thumbsup]

POKRET OTPORA

…hehehe neko je puknuo i dao 3000kom, moja sućut…hehehe…malo se zezam naravno… dosadno danas… ništa značajno se ne događa… [thumbsup]…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Ja sam sebi priznajem da sam ovaj put gadno zajeba. Ingra neće gore još dugo vremena. Prije će nizbrdo…
Nema od ovoga ništa.

[cry]

Što ne znači da ću prodati [angry]


…tko nema muda sam trgovat na burzi …može preko novog invest.fonda …
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Crobex-10-dobio-prvi-investicijski-fond?homesrclink=carousel

…imam filing da upravo isti igra igru mačke i miša… [thumbsup]

Da, sve nam to ti fond menađeri ruše našu ingru. Bez razloga, jer svatko normalan zna da je podcijenjena i kvalitetna i da treba kupit. Pa to je na rubu kaznenog djela, to treba istražiti.

Ja ću osobno ako treba unajmiti privatnog detektiva da mi kaže zašto pada ova ingra.
To je meni nedokučivo, viša matematika.
Najbolje bi bilo da se proda burza…jel zna netko kad će je više prodati??

Evo malo vijesti za one koji pricaju o stecaju [bye]

http://www.poslovni.hr/138518.aspx

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

Kao što rekoh DDJH-R-A i INGR-R-A se i nadalje natječu tko manje [angry]

Sigurno su svi umiješani:uprava fondovi i štakori…

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Dodatak:

Ako je Kostrencic prije imao 737.550 a danas 10. ima 86.320, znaci da je rasprodao najmanje 651.230 dionica.

Ukupno dionica = -725.027 (racunajuci s Kostrencicevih najmanje potencialno prodanih dionica)

Ingra je stekla dva paketa svojih dionica kroz neku vrstu kupoprodajnih aranžmana s partnerima u zajedničkim projektima.
Tako je 20. svibnja stekla 532.418 dionica koje čine 7,09 posto temeljnog kapitala i to kroz dvostruki aranžaman s Marijanom Kostrenčićem. Paket od 225.566 dionica stečen je na temelju namirenja kupoprodajne cijene poslovnih udjela u društvu Intel, prema ugovoru o prijenosu poslovnih udjela u navedenom društvu. Paketom od 306.852 dionice zatvoreno je potraživanje iz ugovora u kupoprodaji nekretnine na zagrebačkom Žitnjaku, koje je Marijan Kostrenčić podmirio kao jamac umjesto kupca nekretnine. Nakon toga je 25. svibnja Ingra stekla još 15.000 dionica, prijenosom s Atlantske plovidbe na temelju potraživanja proizašlih iz zajedničke obnove hotela Lapad u Dubrovniku. Nakon toga Ingra je imala ukupno 9,53 posto vlastitih dionica.
Nakon aranžmana sa Ingrom, Kostrenčiću ostaje 205.132 koje pomalo prodaje na burzi, nadalje:
16. lip 2009. Režek otpušta 64.130 kom
17. lip 2009 Ingra otpušta 366.244 dionice kooperantima
13. stu 2009.Ingra otpušta 87.000 kom
28. sij 2010 Ingra otpušta 72.250

Onako nabrzaka, ovaj broj od 725.027 kom. ispada kao prilično vjerodosrojna količina otpuštenih dionica od strane Ingre i članova uprave u periodu od 05. mj 2009. do danas.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Ja sam sebi priznajem da sam ovaj put gadno zajeba. Ingra neće gore još dugo vremena. Prije će nizbrdo…
Nema od ovoga ništa.

[cry]
preveliki pritisak je na iskrcavanje iz ove dionice-to se primjećuje već dosta vremena-gdje su im granice i najniža cijena po kojoj će biti zadovoljni postignutom situacijom-to treba vidjeti- neželim drukati u svezi cijene ,ali preočito je da će skliznuti ispod 40 kn-otpustiti 725 000 tisuća dionica (članovi uprave -i obaveze) i očekivati rast-je u ovom trenutku nerealno- već sam u prijašnjim porukama naveo da ne daju dobre signale za dioničare…

Što se tiče komercijalnih zapisa, normalno je da banke kupuju nove komercijalne zapise dužnika ili ih zamjenjuju za postojeće i tako refinanciraju dugovanja firmi. Pa kad to ne bi napravili, potjerali bi firmu u stečaj i izgubili i po komercijalnim zapisima i po kreditima i po svim drugim obvezama koje firme imaju prema bankama. Banke sigurno nisu te koje će firme gurnuti u stečaj. Mislim da će tu veći problem biti dobavljači (tj. kooperanti, podizvođači…) jer i njima gori pod nogama i mogli bi blokirati račun dužnika kako bi se što prije naplatili.

Ovo ne vrijedi samo za Ingru, nego za sve prezadužene firme trenutno.


…navlačenje na prodaju neuspješno…oko 15:-13:30 će biti navala kupovanja…

Kolega pa gdje vi živite INGRA još dugo neće gore a vrlo lako može dole i mislim da hoće pa dućan u momesusjedstvu ima više zaposlenih a nema nikakvih dugova a INGRA ima dugova da je to prosto nevjerovatno pa onda ja vas pitam kolika bi ijena dionice toga dućana trebala biti, ima više zaposlenih od INGRE nema gubitaka.


Dodatak:

Ako je Kostrencic prije imao 737.550 a danas 10. ima 86.320, znaci da je rasprodao najmanje 651.230 dionica.

Ukupno dionica = -725.027 (racunajuci s Kostrencicevih najmanje potencialno prodanih dionica)

…radi se o periodu od pocetka 3. mjeseca 2009. do danas…znaci periodu od 11. mjeseci gdje je ukupno iz prvih 10 izaslo najmanje -725.027 dionica. Bili ta cifra trebala ikoga uplasiti?

Samo u proslom mjesecu (tj. 01.2010.) imali smo trgovanje od 657.591 dionice u rasponu prosjeka cijene od 40.41Kn Min do 43.35Kn Max…ili u rasponu od samo 2,94Kn.
Iako se sada mozda nekom moze ucinit da se onda nesto cudno dogadja ispod prvih 10, ali isto tako se zna da tu i onaj najveci nema vise od 86.320 komada…tj. od onog trenutno na 10. poziciji.
Pa o kakvoj se onda igri ovdje radi?

Optimist - loše informirani pesimist

Ovo na ingri je velika pljačka malih dijoničara. To je kao u privatizaciji 90-ih.
Treba uvesti ustavnu promjenu da kriminal na burzi ne zastarijeva.
Danas ću pitati svog odvjetnika je li moguća tužba protiv burze jer mi ruše ingru!
Neće im proći, sve bum vas tužil. Treba istražiti tko je danas prodao…
Ingra vrijedi 60 kuna..pričekajte presudu pa ćete vidjet!

New Report

Close