INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U privitku TA graficki prikaz za ingru. Primjetno je suzavanje Bollinger linija, a sto se inace smatra jednom od naznaka potencijalne promjene trenda. Takodjer primjetno je i priblizavanje RSI te Stochastic oscilatora i to onim linijama nakon cijeg je proboja dosad uvijek uslijedio neki rast. Sve u svemu, moglo bi se reci, za sada vrlo optimisticna prognoza sto se tice prikaza na TA grafu.
Takodjer ohrabruje dobra podrska na bidu posebno zadnjih dana, a ovaj sto trenutno prodaje morat ce kad tad jednom ostati bez svoje "municije".

Optimist - loše informirani pesimist




De mi objasnite zbog cega toliko forsirte te HE u BiH? Jesam li nesto propustio, jer nigdje ne vidim niti najmanju vezu s INGRom?!?! mozda ce se nesto negdje na brdovitom Balkanu graditi, a tko ce to "nesto mozda graditi" niti SLOVA. Cinjenice, ljudi cinjenice trebamo, a ne vase puste zelje i snove!

U vezi gradnje mini elektrana u BIH nedostaju ti informacije koje su činjenice, i samo činjenice a ne puste želje i snovi! Znači propustio si neke informacije i sada pišeš bez veze…….
[/quote]

Pa svatko (osim, izgleda tebe) tko je procitao moj post zakljucio je kako nemam cinjenice i da molim da netko citira cinjenice koje su daju korelaciju INGRE i tih HE u BiH… Umjesto da ih ti sam meni "pljusnes u lice" pa da ja zacepim od srama, bacas mi neke filozofske floskule…

[/quote]

…kolega, kada pročitate činjenice tada je cijena dionice već daleko vaća od ove…tako je i sa svakom drugom dionicom…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



Na ovoj dionici se već par dana probija otpor na 41…..Kad padne sve će dalje ići školski….

pojasni malo [undecid]
[/quote]

…slijedi rast….

…prema bid-ask i danas je odlučeno akumulirati na cca 41…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Ma ja sam se nakrcao i čekam………………
Hebe me se za – 2-5 % ……………………..niže od toga ako ode ulazim sa 50 % portfelja……..
Ovdije će se zaraditi gadne pare………..

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Eto i malo statistike za period od 21.12.’09(tj.pocetka stagnacije) do 12.01.’10(jucer)…tj.14 dana:

272929 Kol. – ukupno protrzena kolicina u gore navedenom periodu
739865 Kn – prosjecni dnevni promet ostvaren u tom periodu
40,59 Kn – prosjecna cijena trgovanja za gore navedeni period
42,90 max…38,70 min (tj.10.86%)… 40,80 srednji – raspon kretanja cijene

U privitku dokazni materijal.

Optimist - loše informirani pesimist

Nadam se da će dobro "potegnut" [smiley]


…prema bid-ask i danas je odlučeno akumulirati na cca 41…

…sve je evidentnije da je to tako…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

….ipak sve manje je drhtavaca na INGR-i….dočim nalozi plašljivci moraju bit po 5-6 tisuća komada da bi postigli cilj….


Dugogodišnji veliki dioničar Ingre Marijan Kostrenčić prošlog je tjedna ispao sa liste deset najvećih dioničara te kompanije….
Prema podacima Središnjeg depozitarnog klirinškog društva, Kostrenčić je 4. prosinca imao 205.132 dionice Ingre, odnosno 2,73 posto temeljnog kapitala te tvrtke, i bio deveti najveći dioničar zagrebačkog građevinara…
http://business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Kostrencic-ispao-iz-deset-najvecih-dionicara-Ingre

Ovo gore je citat iz posta g.Opper. od prije mjesec dana 14.12.’09.(str.1469).
(Sto se je dogodilo s g.Opper. da vise ne pise?!)

Inace, gledano po prometima samo u proteklih 14 dana, g. M.K. je vec odavno mogao rasprodati svoje udjele (Ima li tko uvid u stanje ispod prvih 10???). Sada se postavlja pitanje: prodaje li i dalje jos netko nevidljiv u prvih 10 ili je to mozda neka cudna igra igraca skrivenih po skrbnickim racunima?!?

1. OPPENHEIM IGOR 762.750 10,17 Osnovni račun
2. PBZ D.D. 479.658 6,40 Skrb. račun
3. TEHNIKA D.D. 451.800 6,02 Osnovni račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 435.682 5,81 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4,62 Skrb. račun
6. LUDVIGER JASNA 338.850 4,52 Osnovni račun
7. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 2,77 Osnovni račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 204.545 2,73 Skrb. račun
9. HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. 171.300 2,28 Osnovni račun
10. PBZ D.D. 168.915

Optimist - loše informirani pesimist

Čudno koliko se to dionica u % rotira dnevno već mjesecima, a nikog novog u TOP 10 [rolleyes]
U 3 dana kupilo se preko 100000 kom na cca 41 kn, a nudi se povoljno novih 10000 dionica u rasponu od 20 lipa ?

Nema medijske analize ovih fenomena, al nek ostane zapisano:
za 10. mjesto u TOP 10 treba samo 166893 dionice ?

ASK oko 15 h
41,15 1,532
41,16 212
41,19 951
41,20 1,150
41,23 6,040
41,24 500
41,30 500
41,36 288

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

?

bit će bolje................

New Report

Close