INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije svako zlo za zlo, ova situacija bi nas mogla ojačati i dovesti do pozitivnog impulsa,samo treba ovoga smaradera potjerati.

bit će bolje................


stvarno lupate takve gluposti na ovom forumu ,, da normalan vise nema volju za zivotom ,ako ce padat onda nece rasti ili obrnuto, jedno od toga ce svakako bit,ne shvacam vecinu vas ovdje ,kao da ste se najeli ludig gljiva, samo neznam gdje ste ih ubrali,,bas bi volio vidjet koja ce budala prodavati po tako niskim cijenama

budes vidio ako krene na otvaranju rasprodaja,stampedo ne gine,nije da prizivam

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

pa koja bi burza nagradila političku i ekonomsku metežinu rastom,ja ne kažem da dionice nisu jeftine,ali uvijek od jeftinijeg ima i jeftinije,ne smije se podcijeniti ljudska glupost,bar sam to dosad naučio u životu..


stvarno lupate takve gluposti na ovom forumu ,, da normalan vise nema volju za zivotom ,ako ce padat onda nece rasti ili obrnuto, jedno od toga ce svakako bit,ne shvacam vecinu vas ovdje ,kao da ste se najeli ludig gljiva, samo neznam gdje ste ih ubrali,,bas bi volio vidjet koja ce budala prodavati po tako niskim cijenama

kolega slažem se s glede budala. no postoji jedna druga stvar koju ste predvidjeli. ovih dana fondovi masovno mjenjaju statute u korist većeg ulaganja u inozemstvu. zašto? očekuju gospodarski i politički slom. što je rezultat? rasprodaja dionica i bijeg na sigurnija inozemna tržišta. većina fondova ima ingru u portfelju jer kao što znate imaju diverzificirane portfelje na sektore, ingra je nezaobilazna. ako dobijate izvješća fondova, znali bi. osobno me strah sloma jer se nećemo oporaviti za 10 godina narednih, a onda nije bitno koliko si nisko ušao jer novac nećeš oploditi. da će biti pada, bit će, ali ne generiranog malim investitorima, već institucionalnim. burza ne trpi političku neizvjesnost, koliko god bi ja, vi i mi svi htjeli drugačije.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



stvarno lupate takve gluposti na ovom forumu ,, da normalan vise nema volju za zivotom ,ako ce padat onda nece rasti ili obrnuto, jedno od toga ce svakako bit,ne shvacam vecinu vas ovdje ,kao da ste se najeli ludig gljiva, samo neznam gdje ste ih ubrali,,bas bi volio vidjet koja ce budala prodavati po tako niskim cijenama

kolega slažem se s glede budala. no postoji jedna druga stvar koju ste predvidjeli. ovih dana fondovi masovno mjenjaju statute u korist većeg ulaganja u inozemstvu. zašto? očekuju gospodarski i politički slom. što je rezultat? rasprodaja dionica i bijeg na sigurnija inozemna tržišta. većina fondova ima ingru u portfelju jer kao što znate imaju diverzificirane portfelje na sektore, ingra je nezaobilazna. ako dobijate izvješća fondova, znali bi. osobno me strah sloma jer se nećemo oporaviti za 10 godina narednih, a onda nije bitno koliko si nisko ušao jer novac nećeš oploditi. da će biti pada, bit će, ali ne generiranog malim investitorima, već institucionalnim. burza ne trpi političku neizvjesnost, koliko god bi ja, vi i mi svi htjeli drugačije.
[/quote]

RASPRODAJA ?? Samo neznam kome

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-janaf-dobitnik%2c-hg-spot-i-ingra-gubitnici-godine,64869.html

"Kako se potkraj studenoga činilo, na kraju je godina sasvim dobro i završila. Vrijednost CROBEX-a na godišnjoj je razini porasla 16,4 posto.
Najveći gubitnici tržišta su građevinari, i oni su bili najveći uteg CROBEX-a. Ingra (ZSE:INGR-R-A) je bila najveći gubitnik sektora s padom od 47,4 posto i ove su dionice bile i najveći gubitnici među likvidnijim izdanjima."

Katastrofa građevinara
kr. 2008. kr.2009 %
IGH-R-A 3.650 2.589,99 -18,1
INGR-R-A 76,00 40,47 -47,4
DLKV-R-A 382 323,89 -17,6
THNK-R-A 1.925 1.450 -32,8
VDKT-R-A 300,26 297,51 -0,9

Optimist - loše informirani pesimist

kolega slažem se s glede budala. no postoji jedna druga stvar koju ste predvidjeli. ovih dana fondovi masovno mjenjaju statute u korist većeg ulaganja u inozemstvu. zašto? očekuju gospodarski i politički slom. što je rezultat? rasprodaja dionica i bijeg na sigurnija inozemna tržišta. većina fondova ima ingru u portfelju jer kao što znate imaju diverzificirane portfelje na sektore, ingra je nezaobilazna.

Ma bez veze. A kome bi oni mogli rasprodati silne količine HR dionica koje imaju u portfeljima, ne samo Ingru?? Da će nešto više ulagati vani, vjerojatno hoće, ali da će ovdje rasprodavati po ovim cijenama, to neće, jer nemaju kome. Ovdje će lagano kupovati ono što im je zanimljivo, a ostalo će biti status quo. [yawn]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


budes vidio ako krene na otvaranju rasprodaja,stampedo ne gine,nije da prizivam

Pa rasprodaj onda odmah u 10.00 i spasi se muka [wink]
Samo…pazi da se ne zezneš

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

gismund @ napravio sam to dok je bilo vrijeme [cool] ovo je bilo ocito,,bruji po medijima vec mjesec dana

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-hoce-li-sanader-i-ovaj-put-srusiti-crobex%3f,64978.html
Zagrebačka burza: Hoće li Sanader i ovaj put srušiti CROBEX?
"Ne bude li CROBEX danas doživio potop, bit će to siguran znak da i tržište kapitala vjeruje kako je svojevrsni puč Sanadera u HDZ-u i Vladi nemoguć…Prošloga ljeta najveci su ceh Sanaderovoj iznenadnoj ostavci platili građevinari, ponajprije Institut IGH (ZSE:IGH-R-A) jer je upravo gradevinski sektor bio najveći "miljenik" HDZ-ovih megalomanskih infrastrukturnih projekata koje sad više nema tko financirati…Gori početak za tržište kapitala na početku godine teško se mogao i zamisliti…
Perspektive nisu osobito svijetle, oporavak nije niti na (udaljenom) vidiku, a investitori jednostavno nemaju dovoljno racionalnih argumenata upuštati se u bilo kakve ozbiljnije kupnje prije nego situacija bude barem mrvicu jasnija."

Optimist - loše informirani pesimist

2500 po bidu

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Rojsu je INGRA nekak trn v oku

[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

New Report

Close