INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://seebiz.eu/hr/nekretnine/rba-pad-gradevinskih-radova-iducih-mjeseca-sve-veci,64556.html


Mislim da nam ni poslovi ne mogu pomoći dok su god ovi mafijaši u INGRI.

…mislim kolega da malo griješite…uprava je učinila neke nepopularne poteze, ali morala je da bi sada bila u boljoj poziciji…tako su riješili nešto što bi sada bilo veliki problem…više su krivi fondovi koji ruše cijenu tj. ne dižu je radi sebe, banke koje ne podupiru građevinu i paničari koji ruše cijenu…i još nekih par sitnica…No kada sve uskoro stane na svoje noge Ingra ima najbolju predispoziciju za zdrav rast, pogotovo što već ima neke najavljene poslove kao i one u pripremi…a mnoge još odrađuje…samo nemojte paničariti pa ćete vidjeti kako je lijepo gledati kada 10ak dana portfelj samo raste i raste…kada nitko neće, onda se kupuje, a kada krene gore onda će je mnogi koji to čekaju dizati i brže nego obično…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

(23.12.2009)

…unatoc nekim razmisljanjima na forumu nisam svoje jos prodavao niti imam skoru namjeru na ovako niskim razinama…….ni danasnja TA ne donosi optimisticnu sliku situacije. Naime danasnjim formiranjem novog izgleda kanala, cini se da jos neko vrijeme ostajemo u padajucem trendu 5.vala, bar dok konacno ne dodje do proboja gornje linije ovog kanala…

Nije to kanal već tvoja fantazija! I dapače mislim da si prodao i to na samom dnu i kao obično pogriješio! Uvjerit ćeš se idućih dana
[/quote]
(25.12.2009)


Za razliku od tebe znam odrediti približni vrh! Danas sam prodao i kupio INGRU i zaradio 4%.

Ne razumijem cemu toliko veselja zbog nekih 4%. Ocito jos nikad niste zaradili 100%, no jedno je sigurno, na ovakav nacin to nikad ni necete. [yawn] [lol]
[/quote]
A izjava dolazi od čovjeka koji kao navodno ima INGRU a druka na pad!
Sad si odjednom postao netko tko cijeni INGRU, a cijelo vrijeme pljucas i drukaš na dolje….
Ja sam upozoravao na pad i dao jasne targete svima…
I dao sam opet target, 45,5kn… Pa opet kupnja oko 42,5kn
[/quote]
Ako vec nesto pokusavate ustvrdit dajte onda ucinite to bar sa nekim argumenatima. Ako se za nekoga nešto tvrdi negativno, treba to i dokazati, jer dok to nije dokazano, takva tvrdnja smatra se neistinitom.



@Split

…nastavi slobodno skakutati po brežuljcima, nemoj nas zamarati sa "kotama" 4250 i 4550.Naše kote su na znatno većim nadmorskim visinama, a tamo nema puno arije, pa bi ti moglo pozlit.Drž se ti brežuljaka, ionako na vrh ne mogu doći svi.
Molim te, ako napadaš, napadaj s argumentima…

Kolega zahvaljujem na podrsci i zelim svako dobro Vama i svima dobronamjernima na forumu te puno uspjeha u slijedecoj godini.

Optimist - loše informirani pesimist

Svi građevinci će morati debelu korekciju proći,tek negdje 2012 bi mogao slijediti oporavak tko do tada preživi.Bolja opcija su brodari,oni će već iduće godine rasti,to su signali s global marketa.

obožavam strvine-posebno ovce

kol. ovisnik, dokle god građevinci drže kočnicu, brodari neće nikuda.

Oporavak sektora sam po sebi ništa ne znaći ako na tržištu nema novaca, tek kada se vrati opća likvidnost možemo očekivati preljevanje viška kapitala na tržište i onda će krenuti ofenzivne, a do tada
eventualno može značajnije odraditi tek neka polulikvidna defanziva, ali to je na razini ruleta.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

kol.barbosa,pratite li vi što se događa globalno? novca ima uvjek,pitanje je samo u što investirati,u građevinare sigurno ne.

obožavam strvine-posebno ovce



Nedavno sam napisao da bi BiH trebala biti zlatna koka za INGR-u u 2010. godini.

Sto mislite o tome da se INGR-a prijavi za ovaj projekt:

http://www.nezavisne.com/ekonomija/vijesti/50997/Centralna-banka-gradi-zgradu.html

Stojte mi dobro!


A da počmemo mi s foruma za Ingru slati ponude na natječaje. Mogli bi se organizirati da svatko uzme jednu državu i prati što se gradi.
Meni jedan susjed diže kat kuće, pa mogli bi poslati ponudu, nažalost nemam link.
[/quote]

[thumbsup] [smiley] [lol]


kol.barbosa,pratite li vi što se događa globalno? novca ima uvjek,pitanje je samo u što investirati,u građevinare sigurno ne.

kolega, pratim ja jako dobro globalnu situaciju, međutim gdije je ZSE u tome , gdje su ti novci , i također…koliko sektora se naslanja na građevinstvo a koliko na transport, koliko ljudi i tvrtki zapošljava građevinstvo a koliko brodari, koliko mirovinci uzmu od brodara a koliko od građevinske i prateče industrije i na kraju postoji li veči generator likvidnosti( ili nelikvidnosti) od građevinaca?
Dok se građevinci ne oporave ova burza ne ide nikamo!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Predaješ prevelik znaćaj tom sektoru,ionako je previše praznih stanova i cesta,za pruge koje su u 19 stoljeću država nema sluha,nema ni robe koje bi željeznica prevozila.Ti razmišljaš lokalno a ja globalno,vidjeti će se za godinu dana.

obožavam strvine-posebno ovce



kol.barbosa,pratite li vi što se događa globalno? novca ima uvjek,pitanje je samo u što investirati,u građevinare sigurno ne.

kolega, pratim ja jako dobro globalnu situaciju, međutim gdije je ZSE u tome , gdje su ti novci , i također…koliko sektora se naslanja na građevinstvo a koliko na transport, koliko ljudi i tvrtki zapošljava građevinstvo a koliko brodari, koliko mirovinci uzmu od brodara a koliko od građevinske i prateče industrije i na kraju postoji li veči generator likvidnosti( ili nelikvidnosti) od građevinaca?
Dok se građevinci ne oporave ova burza ne ide nikamo!

[/quote]

…slažem se…napokon, nije li kriza i počela problemima u građevini a ne u brodarstvu…to nešto govori zar ne???…takođe trebate shvatiti da neki naši građevinari kao i brodari ne ovise o našem tržištu nego više o vanjskom-koje se već oporavlja…i to nešto govori zar ne???…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

kažu neki znalci da se transport uvijek prvi oporavlja. tek kad se sirovina donese on d fejs of d plejs može početi nekakva proizvodnja, koja potiče i investicije, a tu se nalaze i one iz građevinskog sektora. ponavljam, to kažu znalci, koje ja ponekad u davniku koristim kao informatore.


kažu neki znalci da se transport uvijek prvi oporavlja. tek kad se sirovina donese on d fejs of d plejs može početi nekakva proizvodnja, koja potiče i investicije, a tu se nalaze i one iz građevinskog sektora. ponavljam, to kažu znalci, koje ja ponekad u davniku koristim kao informatore.

koji znalci?
oni revizori od Podravke?

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI

New Report

Close