INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…kada sam 2007 gledao kako se kretala cijena Ingre od 2005 onda sam pomislio, uff da sam prije dvije god kupio ove dionice sad bi bilo SUPERRRRRRR…tako će netko 2012 gjedati ove trenutne cijene i pomisliti isto što i ja prije 2 godine…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

ma fondovi sa ovim pritiskom si stvaraju uvjete u kojima će i iduće godine moći ostvarivati dobit..zar nije bolje 2009 +20%,2010+30%,2011+40%..nego da to bude 2009 +40%,2010 +30%,2011+20%….kuna slabi,i to me veseli,ako roha otpusti kočnice,a hoće,za 2 mjeseca,ode crobi opet na 2300-2400..uostalom sada bi crobi bio na 1700 bodova,da se ne drže ht i ina od velikana,treba pritisnuti ht,pa ćemo tek onda imati uvid gdje smo…

…hm …zadnji komentar u 19 h…svi spremni za sutrašnje uzlijetanje haa??? …LN…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


ma fondovi sa ovim pritiskom si stvaraju uvjete u kojima će i iduće godine moći ostvarivati dobit..zar nije bolje 2009 +20%,2010+30%,2011+40%..nego da to bude 2009 +40%,2010 +30%,2011+20%….kuna slabi,i to me veseli,ako roha otpusti kočnice,a hoće,za 2 mjeseca,ode crobi opet na 2300-2400..uostalom sada bi crobi bio na 1700 bodova,da se ne drže ht i ina od velikana,treba pritisnuti ht,pa ćemo tek onda imati uvid gdje smo…

Poptuno točno, da nema HT i INE koji se brane valjda iz razloga socijalnog mira Crobi bi bio već na 1700. Dakle ako i treba pasti još nije puno duboko…


Fondovi jednostavno žele slijedeće godine prebaciti svoja ulaganja na strana tržišta. Otuda i ova rasprodaja. Vjerovatno tamo vide bolje prilike za "oploditi" novac. Čista matematika, ovdje u slijedećoj godini ne vide baš neku "perspektivu". [rolleyes]

Definitivno najgluplji post koji sam pročitao na ovu temu!!
Naravno da če investirati vani, to več i sada rade.al onda postoji mogučnost da oni iz vani pokupuju Hrvatske tvrtke po ovim SMJEŠNIM cijenama.
Kada bi se to desilo primjenio bih na njih KINESKI zakon za malverzacije!
Fondovi če kupiti ono što država naloži, zato država i daje poticaj na treči mirovinski stup!
Naravno kad uključimo smanjenu imovinu i držanje Ine i Ht-a, da prevaru ne skuži baš svaka bena!
Moje mišljenje je da sada ne kupuju, več jednom rekao :
da ne smanje ulaz, pa če ih početi kupovati tek na cijenama večima od 250 kn. Biti če brže nego što mislite.
Največi minus sam imao na ATPL kada sam počeo ulaziti na 640, kada je ronila, nekih oko -27%
a vjerujem da če ova cijena biti puno veča i od 500 kn u 2,5-3 god!
Sretno onima što kupuju, također i onima što PRODAJU
[lol]
U 5 god pročitao toliko knjiga o ulaganju i špekulacijama, i odabrao ovu dionicu za PENZIJU, koja če doči u roku 3 god.!
Heheh, možda i griješim,al SIGURNO bolje ulažem od HRVATSKIH FOND menagera!
Možda ovaj moj 3-stup, da ga ne reklamiram, svaki put veči račun!!!!
Pitam se GDJE ONI ULAŽU? Naravno u sada puno veči dio u slabije likvidne i njih kontroliraju, pa stvaraju fikciju prinosa!

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Di ste nestali danas, nema nijednog posta već par sati..


Di ste nestali danas, nema nijednog posta već par sati..

To ti je tako s našom gospodom. Dok treba plašiti svi su tu, a sada kada je malkice zeleno smišljaju nove taktike kako je ponovno srušiti. A možda traže i neke informacije o stečaju. Marsovci su tome skloni.



Di ste nestali danas, nema nijednog posta već par sati..

To ti je tako s našom gospodom. Dok treba plašiti svi su tu, a sada kada je malkice zeleno smišljaju nove taktike kako je ponovno srušiti. A možda traže i neke informacije o stečaju. Marsovci su tome skloni.
[/quote]

….a šta ćeš pisat dođe mi smišno kad vidim ove šta im klecaju kolina dočim se pojavi neka tisućica na bidu…….stvarno pravi ulagači…..da nije tih ….bilo bi to sasvim drugačije , ali valjda će ih nestat jer su se nakotili ka mravi……. čuče cili dan isprid kompa za 50 kn….

…..sorry mislija sam na asku…….

…ma pusti ih…burek trejderi…a možda su i neki jadnici-bivši radnici pa prodaju za kruh i mliko…ali i to će otići…onda čvrste ruke određuju samo jedan pravac…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

ovdje iskrcavanje ne prestaje

Pa nakon osam crvenih dana bilo je vrijeme i za jedan zeleni. A sto ce biti sutra i da li je danas mozda bilo bolje kupiti nego prodati? To su pitanja na koja nitko ne zna pravi odgovor. [thumbsup]

Optimist - loše informirani pesimist

New Report

Close