INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prodaja arene je finalni čin ispuhavanja investicijskog balona,osobno smatram da bi svaka prodaja preko 70 milijuna eura bila itekako dobra,bez obzira što se više uložilo u nju,pa zar gubitak već nije uračunat u cijenu?ingra je najbolji hrvatski građevinar jer nije politizirana,barem ne u mjeri u kojoj su to igh i dalekovod.mislim da ova cijena podržava sve negativne stavke,a da ni jedna pozitivna stvar nije ukalkulirana u cijenu dionice..skori ulazak u eu,vrlo izgledni poslovi u inozemstvu,plan stimuliranja prodaje stanova,koji je već na stolu premijerke,tko će graditi najmanje jednu termoelektranu,tko će graditi dinamov stadion,tko će za todorića graditi iduće godine,osigurano oko 1000 000 000 kuna,mirovinci u dionici..bla,bla,bla..puno razloga svedeno na samo jednu rečenicu–UZMI ILI OSTAVI…


ja razmišljam da keš prebacim u građevinare, tj. INGR, THNK, IGH. cijene su im već pale 30% u zadnja 2-3 mjeseca i sad smo skoro na cijenama iz ožujka. EU i svijet polako izlaze iz krize i uskoro će na sve strane biti poslova za građevinare (pogledajte linkove bigbossa) koji su preživjeli i ostali stabilni, a to su ove 3 tvrtke sigurno. ova godina je gotova i 2010. će početi oporavak. burze reagiraju uvijek 6 mjeseci prije početka oporavka gospodarstva tako da smo sada tu negdje.
pogledajte grafove kad su cijene INGR, THNK, IGH bile ispod ovih razina i koliko su vremena tamo ostale.
za 2 godine na sve ove sadašnje cijene imat ćemo prinos od 200-300% (+ne zaboravite efekt ulaska u EU).
da zaključim: puno niže od ovoga nećemo, ali puno više hoćemo.
rizik je sada minimalan, dobit će biti maksimalna (tko ne proda prerano) [thumbsup]

…slažem se…mako i padne previše to neće biti više od 10% a rasti može i 300%…pa tko voli nek izvoli… tko se boji ući neka ne ulazi…ali prilika je izvanredna…posle požara na tom terenu brzo izraste nova šuma, još bolja i zdravija…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


prodaja arene je finalni čin ispuhavanja investicijskog balona,osobno smatram da bi svaka prodaja preko 70 milijuna eura bila itekako dobra,bez obzira što se više uložilo u nju,pa zar gubitak već nije uračunat u cijenu?ingra je najbolji hrvatski građevinar jer nije politizirana,barem ne u mjeri u kojoj su to igh i dalekovod.mislim da ova cijena podržava sve negativne stavke,a da ni jedna pozitivna stvar nije ukalkulirana u cijenu dionice..skori ulazak u eu,vrlo izgledni poslovi u inozemstvu,plan stimuliranja prodaje stanova,koji je već na stolu premijerke,tko će graditi najmanje jednu termoelektranu,tko će graditi dinamov stadion,tko će za todorića graditi iduće godine,osigurano oko 1000 000 000 kuna,mirovinci u dionici..bla,bla,bla..puno razloga svedeno na samo jednu rečenicu–UZMI ILI OSTAVI…

Kupujmo Hrvatsko – kupujmo INGRU!



ja razmišljam da keš prebacim u građevinare, tj. INGR, THNK, IGH. cijene su im već pale 30% u zadnja 2-3 mjeseca i sad smo skoro na cijenama iz ožujka. EU i svijet polako izlaze iz krize i uskoro će na sve strane biti poslova za građevinare (pogledajte linkove bigbossa) koji su preživjeli i ostali stabilni, a to su ove 3 tvrtke sigurno. ova godina je gotova i 2010. će početi oporavak. burze reagiraju uvijek 6 mjeseci prije početka oporavka gospodarstva tako da smo sada tu negdje.
pogledajte grafove kad su cijene INGR, THNK, IGH bile ispod ovih razina i koliko su vremena tamo ostale.
za 2 godine na sve ove sadašnje cijene imat ćemo prinos od 200-300% (+ne zaboravite efekt ulaska u EU).
da zaključim: puno niže od ovoga nećemo, ali puno više hoćemo.
rizik je sada minimalan, dobit će biti maksimalna (tko ne proda prerano) [thumbsup]

…slažem se…mako i padne previše to neće biti više od 10% a rasti može i 300%…pa tko voli nek izvoli… tko se boji ući neka ne ulazi…ali prilika je izvanredna…posle požara na tom terenu brzo izraste nova šuma, još bolja i zdravija…
[/quote]

ma ovdje je nepogrješiva rutina:
-pada pada pada,
-čekamo minimum i jako polako ulazimo,
-dolazi do okidača i svi ulazimo,
-uzlječemo bez stajanja
……i onda padamo, neki bez padobrana dolje…..

Gdje smo sad zna se iako se neki prave blesavi al ova "firma" il je sramotno podcjenjena il precjenjena, zato hvali ingru i drš se dna…

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

horde se polako približavaju 40. da branimo ili da bježimo na rezervne pozicije

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Danas u prvih pola sata trgovanja napravljen promet veci od cijelodnevnog postignutog u cetvrtak. Da li bi to mozda mogla biti naznaka promjene trenda??? [thumbsup]

Optimist - loše informirani pesimist

Cijelo tržište pada u RH, a opet nikada dosta ingre, kada netko ruši, netko i skuplja……. [lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

…nisam ocekivala ovakav scenarij danas?? sta ne mozemo pratit Europu??
i di je ona brana na 40 sta je netko spominjao??? ne vidim ju bas…

trend je danas opcenito crven;
a za onu branu-nije stigao bager na vrijeme da popravi nasip,ali na putu je..
jbg kad mu nisu ugradili 5.brzinu he he

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0


…nisam ocekivala ovakav scenarij danas?? sta ne mozemo pratit Europu??
i di je ona brana na 40 sta je netko spominjao??? ne vidim ju bas…

Di smo mi od Europe? Ovo više nema veze s pameću, ako je ikada i bilo kakve pameti! Zato pamet u glavu i strpljivo….

Dali je ovo burza?
U zanjih 100 god ovakve stavri se nisu desile na burzi u ovo doba godine.
Več danima čekam kad sve bude na dnu koja če u -blokadu, al mislim da je ULPL prvi koji če to doživit
več oko -9%

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Danas u prvih pola sata trgovanja napravljen promet veci od cijelodnevnog postignutog u cetvrtak. Da li bi to mozda mogla biti naznaka promjene trenda??? [thumbsup]

Kolega kad je na dnu veliki promet, znači drhtavci odlaze heheh bar nešto pozitivno u ovom hororu
Mislim da si u pravu

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

New Report

Close