INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naravno da nema razloga za ovu cijenu, ali nije bilo ni razloga da uopće cijena dođe tu gdje je, pa je ipak došla. Jedino što tješi da fondovi imaju preko 1 milju komada, i što je promet zaista mizeran i cijena se ruši sa par komada. Vjerojatno će poslije izbora biti bolje. Moje pitanje je sljedeće: Ako sad dokupim mogu li računati na barem minimalan i postupan, pa makar i dugoročan rast? Ili se ipak može dogoditi krah? Znam da ništa nije sigurno, pogotovo na zse, ali ako netko zna….

@trinaest
nitko ti ne može na burzi ništa garantirati, ali ako nisi u stanju sam analizirati pročitane podatke i donijeti odluku nego ovdje stalno tražiš savjete, preporučam da se ostaviš burze i ulaganja jer kad krene rast opet ćeš čekati da malo padne pa da uđeš jeftinije, a rast će i dalje i onda ćeš nervozan kupovati na 60 -70 kn pa kad opet padne onda ćeš biti ljut na cijeli svijet

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Nije da nisam u stanju donijeti odluku, ali nakon svega što se ove godine dešavalo samo na ovoj
dionici teško je biti pametan. Uostalom, ovdje sam igrom slučaja i pokušavam spasiti što se spasiti da. Čemu uostalom forum služi ako ne tome da se postavi pitanje. Pretpostavljam da ovdje stvarno ima onih koji o tome znaju više od mene. No, ako je to problem, zanemarite moje pitanje.
Pozdrav



Po meni bi Crobex mogao lako "skliznuti" ispod psiholoških 2000 bodova. Danas su ga uspjeli pred kraj "reanimirati", ali pošto je "pacijent" već dugo vremena "pušio", te ima jako oštećena "pluća", druga "reanimacija" je teško održiva.
Što će biti u tom slučaju sa ovom dionicom ? Stojić je "vidoviti Milan"! (35-dno dna).
Crobex se nije na vrijeme uspio pridružiti ostalim Evropskim indexima, zato bi se sada oni mogli spustiti do nas, s tim da će mo i mi u svemu tome pasti, ali nikako kao Evropa – oni bi mogli malo brže, pa da onda hopa-cupa, nas dva skupa! [undecid]

Ostavi se jeftinog drukanja.
Možeš se praviti nevješt, ali crobex je gotovo na razinama iz ožujka, tj. velika većina dionica osim umjetno održavanih HT, ADRS-P, ERNT, PTKM i još par dionica zbog kojih je formalno crobex na 2000, no da su i te dionice puštene da odrade prirodni pad s ostalima, onda bi crobex bio 400 bodova niže nego sada. Poanta je da 85% dionica nema više puno prostora za pad jer najgore smo odradili ove godine. Naravno da neće ni 2010. bila laka, ali tko je preživio ovu, preživjet će i iduću godinu kad krene lagani oporavak.
Konkretno za Ingru očekivati razine od 36 kn je glupost. One su imale nekog smisla dok je postojala opasnost i strah od stečaja (mada ni tada nije bila realna jer je na kraju ispalo da je sve bila medijska hajka radi rušenja cijene dionice na burzi), tako da je sada besmisleno očekivati da će se to opet ponovit samo zato jer bi neki rado po 36 kn. I ja bih, ali:
1. Ingra je isplatila kooperante kojima je dugovala
2. Isplatila je radnike koji idu u mirovinu
3. Isplatila je dospjele obaveze po kreditima do kraja ove godine
4. U tijeku se pregovori s više zaintresiranih oko otkupa Arene od Ingre
5. Grade se stanovi na ekskluzivnoj lokaciji u Dubrovniku koji će biti prodani do ljeta
6. Ingra je dala ponude na više natječaja na kojima se iščekuju rezultati
7. jučerašnje trgovanje pokazalo je da rasprodaje više nema (trgovano samo 5624 komada, uglavnom po bidu) jer nitko ne želi prodavati po ovim smiješnim cijenama osim par navučenih i preplašenih malih ulagača.

Pa sad objasnite zašto bi cijena dionice Ingre trebala pasti ispod 40 kn? [cool]
[/quote]

Slažem se potpuno [thumbsup]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

velikima odgovara razina od 40-45,ali na tim razinama ne mogu skupiti dovoljnu količinu dionica,pa moraju otpuštanjem naloga sniziti cijenu ispod normale što je više moguće,međutim,pri nedostatku prodaje,čak su i mali dovoljni da zaustave daljnji pad cijene dionice,sasvim je jasno da je razina od 40 kuna itekako povoljna,međutim,na toj razini nema prodaje..ovu situaciju mogu najbolje iskoristiti mali investitori,jer njih će možda i zakačiti sporadična vatra-do 100 000 kuna,sve preko te cifre-nemaju šanse skupljati na ovim razinama…

Ostavi se jeftinog drukanja.
Možeš se praviti nevješt, ali crobex je gotovo na razinama iz ožujka, tj. velika većina dionica osim umjetno održavanih HT, ADRS-P, ERNT, PTKM i još par dionica zbog kojih je formalno crobex na 2000, no da su i te dionice puštene da odrade prirodni pad s ostalima, onda bi crobex bio 400 bodova niže nego sada. Poanta je da 85% dionica nema više puno prostora za pad jer najgore smo odradili ove godine. Naravno da neće ni 2010. bila laka, ali tko je preživio ovu, preživjet će i iduću godinu kad krene lagani oporavak.
Konkretno za Ingru očekivati razine od 36 kn je glupost. One su imale nekog smisla dok je postojala opasnost i strah od stečaja (mada ni tada nije bila realna jer je na kraju ispalo da je sve bila medijska hajka radi rušenja cijene dionice na burzi), tako da je sada besmisleno očekivati da će se to opet ponovit samo zato jer bi neki rado po 36 kn. I ja bih, ali:
1. Ingra je isplatila kooperante kojima je dugovala
2. Isplatila je radnike koji idu u mirovinu
3. Isplatila je dospjele obaveze po kreditima do kraja ove godine
4. U tijeku se pregovori s više zaintresiranih oko otkupa Arene od Ingre
5. Grade se stanovi na ekskluzivnoj lokaciji u Dubrovniku koji će biti prodani do ljeta
6. Ingra je dala ponude na više natječaja na kojima se iščekuju rezultati
7. jučerašnje trgovanje pokazalo je da rasprodaje više nema (trgovano samo 5624 komada, uglavnom po bidu) jer nitko ne želi prodavati po ovim smiješnim cijenama osim par navučenih i preplašenih malih ulagača.

Pa sad objasnite zašto bi cijena dionice Ingre trebala pasti ispod 40 kn? [cool]


Potpisujem, i dodajem još jednu bitnu stvar:
8. Ingra je isplatila dividendu

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Zaključujem jednu stvar: Ingra neće pasti ispod 40. Živi bili pa vidjeli i riječi vam se pozlatile.

Moglo bih rasti kolege operxx nema več dugo [thumbsup]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Zaključujem jednu stvar: Ingra neće pasti ispod 40. Živi bili pa vidjeli i riječi vam se pozlatile.

Ne možeš reći da se nešto neće dogoditi kada se masovno manipulira u RH sa svim dionicama………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Zaključujem jednu stvar: Ingra neće pasti ispod 40. Živi bili pa vidjeli i riječi vam se pozlatile.

PROZOR NESMIJE PASTI [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

prelazak iz defenzivnih dionica u agresivne napokon znači i da za ingru dolaze bolji dani,uh…napokon…

Do 47 Kn ima 16617 dionica

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close