INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Blueman

-Kad mi se učini da tvrtka u kojoj sam dioničar ima slabu perspektivu, prodam udjele i više ne sudjelujem na topicu dotične tvrtke, prebacujem se na topic one tvrtke za koju sam zainteresiran, tj. u kojoj imam udjele, ili u onu u kojoj imam namjeru imati udjele.
-Od vas nisam očekivao ovakvo sudjelovanje na ovom topicu.
-Imam osjećaj da plašite ostale vlasnike Ingrinih udjela, i da stvarate negativnu psihozu oko ove dionice.

-Do sada sam o vama imao izuzetno pozitivno mišljenje, zašto ga kvarite?

-Ako niste vlasnik Ingrinih udjela, nije fer prema nama vlasnicima da konstantno pišete negativnim stavom prema odlukama Uprave, a sigurno nemate sve relevantne informacije.

-Ako jeste vlasnik Ingrinih udjela, zašto ih ne prodate ako imate takvo mišljenje u budućnosti tvrtke,
i kupite udjele u nekoj drugoj, po vama perspektivnijoj tvrtci?

…BRAVO…
odlično rečeno, jednostavno i jasno…to važi i za ostale…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Nevjerovatno!

Od kada več nismo pali 5% u danu [angry]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Napokon.

I koliko je kostala Arena?

ako je 60% vlastitog kapitala a dug je oko 40-ak milja eura.

KOstala je oko 100 mil eur kao sto ovaj clanak pise..

Trubim da je ovaj posao donio ogroman gubitak, nazalost.

Pljujte me i dalje.
Cijena nije tu bezveze gdje je..

Slažem se apsolutno i to nije jedini "bug" uprave. Vrijednost na burzi je odraz lošeg poslovanja i loših strateških odluka unatrag par godina. Čak kad bi financijskih izašli u plusu od ovog projekta, on ih je unakazio u više pogleda, npr. makakade s dionicama i podjele radnicima i kooperantima, loša likvidnost, otkazi i smanjenje plaća radnicima itd.
Međutim Ingra pak ima u svom posjedu vrijednu nekretninu, koliko god imali različita mišljenja o vrijednosti i koristi od nje. Također dionica nije skupa prema BV, iako ne bi baš mogao staviti ruku u vatru da se neće izvrnuti pa da BV ne bi mogao doći na 0. Ingra se prva okrenula prema vani u potrazi za poslom,što je u neku ruku stavlja u povlašteni položaj u odnosu na druge Hr građevinare, doduše bez puno uspjeha.
Definitivno je samo jedan tender potreban da dionicu lansira. Rizik je uvjek bio obrnuto proporcionalan mogućnosti profita. Po mom mišljenju, ovo su prihvatljive cijene za kupnju dionice na srednji rok, a da ne može još dolje, u svakom slučaju može što vrijedi za sve ostale dionice na ZSE. Pa sad, tko voli nek izvoli.

Ja sam malo čoknija neku siću, pa ćemo vidjeti za nekoliko mjeseci gdje sam.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.



@Blueman

-Kad mi se učini da tvrtka u kojoj sam dioničar ima slabu perspektivu, prodam udjele i više ne sudjelujem na topicu dotične tvrtke, prebacujem se na topic one tvrtke za koju sam zainteresiran, tj. u kojoj imam udjele, ili u onu u kojoj imam namjeru imati udjele.
-Od vas nisam očekivao ovakvo sudjelovanje na ovom topicu.
-Imam osjećaj da plašite ostale vlasnike Ingrinih udjela, i da stvarate negativnu psihozu oko ove dionice.

-Do sada sam o vama imao izuzetno pozitivno mišljenje, zašto ga kvarite?

-Ako niste vlasnik Ingrinih udjela, nije fer prema nama vlasnicima da konstantno pišete negativnim stavom prema odlukama Uprave, a sigurno nemate sve relevantne informacije.

-Ako jeste vlasnik Ingrinih udjela, zašto ih ne prodate ako imate takvo mišljenje u budućnosti tvrtke,
i kupite udjele u nekoj drugoj, po vama perspektivnijoj tvrtci?

Pa nije cilj foruma drukeraj, već razmjena mišljenja. Blueman zna i ja cijenim njegovo mišljenje, iako mislim da pretjeruje sa hvalospjevima Optimi (za mene i dalje neuspjeli pump&dump).

Kad bolje razmislim, djelomično je i uspio P&D na Optimi.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

@Hugo
-Možda sam malo pretjerao, ali sam stekao takav dojam, da kolega Blueman pretjeruje sa kuđenjem svakog poteza Ingrine Uprave, i možda netko od nas popusti pred takvom navalom pesimizma i proda sa gubitkom, očekujući stečaj ili ko zna što.
-O kakvom lošem poslovanju tvrtke vi pričate i kakvim lošim strateškim odlukama govorite?
-zamislite samo da je Ingra digla kredit od 100 milja i uložili ih stanogradnju, a ne u Arenu za koju ipak sigurno dobija najamninu.
-Samo jedan dobar posao vani, i više se neće govoriti o realnoj cijeni dionice, zar ne?

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

danas je bilo baš fora cimati s malo većim nalozima…malo na asku,malo na bidu..a onda manji kao pilići iš..iš… [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


-prebacujem se na topic one tvrtke za koju sam zainteresiran… …u kojoj imam namjeru imati udjele….-Ako niste vlasnik Ingrinih udjela, nije fer prema nama vlasnicima da konstantno pišete negativnim stavom…

ti dakle kad nesto hoces kupiti odes na forum pa tamo velicas firmu u nebesa, pa onda nakon jedno mjesec dana kupis? [lol]
pa kaj joj onda samo radis kad neku firmu hoces prodati? [lol]

mislim da ti je taktika potpuno pogresna. cak bi i trgovci s Hrelica imali kljuc: onaj ko kupuje velica cash (ono sto ima u ruci) i obezvrjedjuje dionice (ono sto druga strana ima u ruci). onaj ko prodaje velica dionice (takodjer ono sto ima u ruci) i obezvredjuje cash (takodjer ono sto druga strana ima u ruci). i to je to.

obje strane vuku na svoje. jedna pokusava srusit cijenu, druga pokusava podici cijenu. obje strane imaju potpuno pravo pisati po forumu.


http://www.presscut.hr/Web%20Sharing%20ZON/12-2009/15-12-2009/Jutarnji%20list%20ve%C4%8Dernje%20izdanje/Presscut_9818767.pdf

Zagrebačka Ingra dostavila je obavijest Zagrebačkoj burzi u kojoj navodi da je ponuda za kupnju stopostotnog udjela u Laništu d.o.o. istekao 11. prosinca te da su započeti pregovori s nekoliko potencijalnih partnera. Iako u Ingri ne žele govoriti koliko ih ima i o kome je riječ, doznajemo da je riječ isključivo o stranim tvrtkama.

Poslovodstvo Ingre navodno neće previše razmišljati jer u ovom trenutku želi prodati Arenu pošto-poto. Svjesni su da prodajom neće zaraditi, već izgubiti novac. Doznajemo kako je i vitka uložila 60 posto vlastitog kapitala u Arenu te da sada nemaju novca za nove projekte.

Moguće je i da se tvrtka malo zaletila i da je u posao s Gradom ušla malo preambiciozno. Najsretniji bi bili kada bi prodajom došli na čistu nulu. No i izgubiti novac tom prodajom za sada se čini bolja opcija nego iznajmljivati dvoranu narednih 28 godina, tvrdi naš izvor.

Ingra je u gradnju Arene Zagreb uložila oko 100 milijuna eura, a grad Zagreb i država odgovorni su za podmirivanje zakupnine putem Zagrebačkog holdinga, zakupnika. Godišnje svaka od strana Ingri mora platiti 7,2 milijuna eura. [bye]


Gospodine niste mi odgovorili na pitanje dali vi posjedujete dionice Ingre?

Hvala na odgovoru

obje strane vuku na svoje. jedna pokusava srusit cijenu, druga pokusava podici cijenu. obje strane imaju potpuno pravo pisati po forumu.


-OK,Mea culpa, s ostalim sadržajem tvoje poruke se ne slažem.
-Kolega,ako je za vas burza hrelić, za mene nije.

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

ima jedna stavka koje se većina nas ne drži-tj. to je zapovijed-NE GLEDAJ BURZU SVAKI DAN,tako ćeš sačuvati i novac i živce..ja sam ostavio još koju kintu za dokup,ako padne na 40,mada sam danas dosta shopingirao,gro sam kupio baš danas,jer mi je podsvijest to naredila…

Na zatvorenoj sjednici Vlada je postigla dogovor s Inom o naplati duga od 1,2 milijarde kuna. Dogovoreno je da će do 28. prosinca Ina državi uplatiti taj novac. Zatim će Vlada novac uplatiti Hrvatskim autocestama kako bi oni mogli platiti svoje dobavljače.

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=56665&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=a98a4deb40

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


http://www.presscut.hr/Web%20Sharing%20ZON/12-2009/15-12-2009/Jutarnji%20list%20ve%C4%8Dernje%20izdanje/Presscut_9818767.pdf

Zagrebačka Ingra dostavila je obavijest Zagrebačkoj burzi u kojoj navodi da je ponuda za kupnju stopostotnog udjela u Laništu d.o.o. istekao 11. prosinca te da su započeti pregovori s nekoliko potencijalnih partnera. Iako u Ingri ne žele govoriti koliko ih ima i o kome je riječ, doznajemo da je riječ isključivo o stranim tvrtkama.

Poslovodstvo Ingre navodno neće previše razmišljati jer u ovom trenutku želi prodati Arenu pošto-poto. Svjesni su da prodajom neće zaraditi, već izgubiti novac. Doznajemo kako je i vitka uložila 60 posto vlastitog kapitala u Arenu te da sada nemaju novca za nove projekte.

Moguće je i da se tvrtka malo zaletila i da je u posao s Gradom ušla malo preambiciozno. Najsretniji bi bili kada bi prodajom došli na čistu nulu. No i izgubiti novac tom prodajom za sada se čini bolja opcija nego iznajmljivati dvoranu narednih 28 godina, tvrdi naš izvor.

Ingra je u gradnju Arene Zagreb uložila oko 100 milijuna eura, a grad Zagreb i država odgovorni su za podmirivanje zakupnine putem Zagrebačkog holdinga, zakupnika. Godišnje svaka od strana Ingri mora platiti 7,2 milijuna eura. [bye]


Šta si se ti toliko raskokodakao,"izgubi novac",bla,bla
A koliko bi tek se mogli pisati na IGH,koliko su popušili na projektu "zagrbčanki",ali stvarne love i stvarno popušili.
Nemam INGR,a ni IGH

New Report

Close