INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


+dlkv
-dlkv
+dlkv
-dlkv

biti će za kerove krafne, a za zecove me boli kita

zarada čistih 1,3%


+dlkv

Koliko ja vidim ti imas problema sa jucerasnjom kupnjom….MAESTRO
[lol]
vec sam se pitao kad ces nas pocastit svojom nazocnoscu…naravno sa pobocnikom FEDYA (dugo vas nisam citao kolega)

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-gradevinari-jaci-i-od-dubaija,63564.html

jedno je jasno-hrvatski bdp će vječno biti na nuli,ako država ne pomogne građevinarima..jedino što nam generira rast bdp-a je građevina i turizam..mislim da je sada pravo vrijeme za kupovinu nekog od građevinara,jer dionice se kupuju kad su loše vijesti i kad je dionica nisko,a ne kad dionica raste i kad sve cvijeta..kupi-odloži,naoružaj se strpljenjem-i ne boj se,strah je sada najveći investitorov neprijatelj…ja sam kupio,i zaboravio…

Kolega vidra…

Niste li vi ovo kupovali iznad 200 i garantirli da nece ispod….
HA kolega ?

Trebate li link za podvrdu….

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Benjamin Graham:
”Niste ni u pravu ni u krivu zato što se drugi slažu s vama. U pravu ste jer su ispravne činjenice i vaše rezoniranje – i to je jedina stvar zbog koje ste u pravu. A ako su činjenice i vaše rezoniranje ispravni ne morate brinuti ni o komu drugome.”

Warren Buffet:
”Ukoliko se danas snize cijene hamburgera u McDonaldsu to je izvrsno. Neću razmišljati na način, za boga pa jučer sam ih platio malo više. Misliti ću: danas ću ih kupovati jeftinije. Sve što želite kupovati u budućnosti, htjeti ćete dobiti jeftinije.”

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)


Kolega Big Bos, kolega fedya i ja raspravljamo o činjenicama.
Nema tu nikakvog "drukanja".
Niti sam ja izmislio bijeg glasnogovornika niti sam izmislio izlazak mesje Kostrenčića iz Ingre. To su činjenice.
A činjenica je i da u Ingri neće više biti free luncha jer inače mesje Kostrenčić ne bi zbrisal

Zamijena glasnogovornika građevinske tvrtka je stvarno i više nego zabrinjavajuća činjenica [lol]
Činjenica je je Kostrenčić izašao iz top 10, ali da li je rasprodao sve ili je ostavio npr. 100.000kom to ne znamo, a i o njegovim razlozima prodaje Ingrinih dionica ne bih puno kalkulirao, možda uopće nisu povezani sa stanjem u Ingri, možda su njegovi razlozi sasvim drugačije prirode.
Također je činjenica,(ako je sve prodao) da se radi o samo oko 10 mil. kn i da je ovo naše polulikvidno i depresivno tržište apsorbiralo Kostrenčićeve dionice sa minimalnom cjenovnom promijenom (2-3%)

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

"Kostrenčić je iz svoga paketa prodao najmanje 30.000 komada. No, on kaže da mu je ostalo dovoljno. "Ne izlazim iz vlasničke strukture Ingre niti prodaja ima ikakve veze s eventualnom promjenom percepcije kompanije, kako to mediji pri ovakvim prodajama uvijek pokušavaju interpretirati"Evo isječka iz poslovnog.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Zamijena glasnogovornika građevinske tvrtka je stvarno i više nego zabrinjavajuća činjenica [lol]
Činjenica je je Kostrenčić izašao iz top 10, ali da li je rasprodao sve ili je ostavio npr. 100.000kom to ne znamo, a i o njegovim razlozima prodaje Ingrinih dionica ne bih puno kalkulirao, možda uopće nisu povezani sa stanjem u Ingri, možda su njegovi razlozi sasvim drugačije prirode.
Također je činjenica,(ako je sve prodao) da se radi o samo oko 10 mil. kn i da je ovo naše polulikvidno i depresivno tržište apsorbiralo Kostrenčićeve dionice sa minimalnom cjenovnom promijenom (2-3%)

Činjenica je da Kostrenčić prodaje dionice u vrijeme kad se cijena na burzi kreće između 42-45, u vrijeme kada njegov kolega Oppenheim pregovara….sa investitorima za prodaju arene.
Sigurno je imao dobar razlog da proda, stanje u ingri poznaje bolje od svih nas, i mislim da novac može puno bolje uložiti nego da mu ovdje stoji godinama u neizvjesnosti.

Inače, potpuno je razumljivo da Kostrenčić ne želi izazvati paniku, pa smiruje situaciju govoreći kako ne izlazi iz ingre itd..tako je govorio i prije par mjeseci kada je prodao velik broj dionica, a jedino što na kraju ostane je činjenica da prodaje i da ga nema u top 10, riječi i opravdanja se brzo zaborave.



Vaš link

Neslužbeno saznajemo da nije stigla nijedna zaokružena ponudu sa cijenom, ali je Ingru ipak kontaktiralo nekoliko investitora s kojima su počeli pregovore.

U Ingri su, doznajemo, to i očekivali jer je mjesec dana premalo da bi se investitor odlučio na konačnu ponudu. Potencijalni kupci su na temelju uvida u dokumentaciju i ugovore koji prate projekt Arena, složili listu pitanja pa se, najvjerojatnije iza Nove godine, od njih očekuju i ponude s krajnjom cijenom. Potencijalni partneri za udjel u Laništu d.o.o. dolaze iz fondovske industrije, a Ingra je odlučna da, dobije li dobru ponudu, proda Arenu.

Eto, a šta sam ja jučer rekao nego upravo ovo.
Kolega Hugo molim vas da prokomentirate ovo s obzirom da ste me napali da izvrćem činjenice i ne znam što još.
Dakle, potpuno je jasno da nemaju K od kupca kao što sam jučer napisao.
Tipična Ingrina taktika objavljivanja poluinformacija sa dozom nade kojima zavaravaju investitorsku javnost i sebi kupuju vrijeme.
To rade otkad postoje i zato i znam da je svaka vijest koju oni objave a da nije potvrđena, čista laž.
[/quote]

…U Ingri su, doznajemo, to i očekivali jer je mjesec dana premalo da bi se investitor odlučio na konačnu ponudu. Potencijalni kupci su na temelju uvida u dokumentaciju i ugovore koji prate projekt Arena, složili listu pitanja pa se, najvjerojatnije iza Nove godine, od njih očekuju i ponude s krajnjom cijenom…
…a ovo vam ama baš ništa ne znači…ili ste vi vidovoti pa vidite tko laže…ima onih kojima je sasvim jasno što je vama cilj budući da sada nemate ingru, a rado bi je se dokopali jeftino…sad vam je ispod cijene i neznam što još čekate…ako nemate namjeru kupovati nije mi jasno što uopće radite na ovoj dionici…idite pisati na onima koje imate, ako koju imate… [lol]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Zamijena glasnogovornika građevinske tvrtka je stvarno i više nego zabrinjavajuća činjenica [lol]
Činjenica je je Kostrenčić izašao iz top 10, ali da li je rasprodao sve ili je ostavio npr. 100.000kom to ne znamo, a i o njegovim razlozima prodaje Ingrinih dionica ne bih puno kalkulirao, možda uopće nisu povezani sa stanjem u Ingri, možda su njegovi razlozi sasvim drugačije prirode.
Također je činjenica,(ako je sve prodao) da se radi o samo oko 10 mil. kn i da je ovo naše polulikvidno i depresivno tržište apsorbiralo Kostrenčićeve dionice sa minimalnom cjenovnom promijenom (2-3%)

Činjenica je da Kostrenčić prodaje dionice u vrijeme kad se cijena na burzi kreće između 42-45, u vrijeme kada njegov kolega Oppenheim pregovara….sa investitorima za prodaju arene.
Sigurno je imao dobar razlog da proda, stanje u ingri poznaje bolje od svih nas, i mislim da novac može puno bolje uložiti nego da mu ovdje stoji godinama u neizvjesnosti.

Inače, potpuno je razumljivo da Kostrenčić ne želi izazvati paniku, pa smiruje situaciju govoreći kako ne izlazi iz ingre itd..tako je govorio i prije par mjeseci kada je prodao velik broj dionica, a jedino što na kraju ostane je činjenica da prodaje i da ga nema u top 10, riječi i opravdanja se brzo zaborave.
[/quote]

Prodaju spiku o kupcu za Arenu da bi se ekipa mogla iskrcati koristeći nadu malih investitora da će biti bolje.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Fedya pa otkada ti radiš bashing nad dionicama u kojima je dinko debelo prisutan. gotovo da si me zaprepastio.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



Hvala ti na tome podatku

Evo činjenica 1.

Marijan Kostrenčić: Vraćam se u Nadzorni odbor Ingre

Nakon što je završila njegova ‘avantura’ u Makedoniji i vođenje tvrtke Mavrovo, Kostrenčić se ponovno vraća u Ingru, jer smatra da je riječ o perspektivnoj kompaniji

Marijan Kostrenčić prošli je tjedan prodao jedan manji paket dionica Ingre. Nije, pojašnjava, u potpunosti izašao iz te građevinske tvrtke, kako su objavili neki mediji, već je prodao određeni broj dionica kako bi podmirio neke svoje obveze.

Prije prodaje dijela paketa, prema službenim podacima na internetskim stranicama Središnjeg klirinškog depozitarnog društva, Kostrenčić je imao 205.132 dionice. Kako je nakon prodaje izašao s liste 10 najvećih dioničara u kojoj zadnji dioničar nešto više od 171 tisuću komada, Kostrenčić je iz svoga paketa prodao najmanje 30.000 komada. No, on kaže da mu je ostalo dovoljno. "Ne izlazim iz vlasničke strukture Ingre niti prodaja ima ikakve veze s eventualnom promjenom percepcije kompanije, kako to mediji pri ovakvim prodajama uvijek pokušavaju interpretirati. Štoviše, po svoj prilici se opet vraćam u Nadzorni odbor budući da više

http://www.poslovni.hr/134593.aspx

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close