INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još uvijek je Kostrenčić kamen spoticanja. Sirovo rečeno, tip sa svojim izlaskom ruši cijenu.Da li bi bila istina , da ga fondovi ne je…u za suhu šljivu,a on mora prodati po bilo koju cijenu, jer kamatari čekaju (ne mislim na banke jer je tip involviran u sijaset firmi) ili ima inside informaciju, (a i to je nemoguće zbog fondova).Mislim da ga fondovi drže na kratkoj uzici (42-45 k),a on zbog dugova ili novih ulaganja ide što dobim ,dobim.


Zašto fondovi nisu dokapitalizirali Ingru. Dokapitalizacija Ingre je išla u krivo vrijeme. I to je najveći propust uprave i loše procjene. U to vrijeme kriza se tek zahuktavala i nitko nema čarobnu kuglu koliko će trajati. Prestrašeni ljudi su svakodnevno prodavali udjele u fondovima fondovi su isplaćivali silne novce. A i svi su bježali u sigurnije investicije poput obveznica (mirovnici..).

Bez obzira na sve što neki pričali. Sigurno neće propast svi građevinari. Neki i hoće, ali sigurno to neće IGH, DLKV, INGRA., i par velikih. Kad se od "velikih" sagledaju činjenice poput: imena, poslovnih referenci, broja zaposlenih, okrenutosti stranim tržištima, kapitalnih objekata, strukture vlasništva i trenutne cijene dionice po mojem mišljenju Ingra je najsigurnija i najisplativija investicija.

Ekipa koja druka na dole, je smiješna iz dva razloga
1. uvjereni su da oni ruše cijenu svojim pisanjem
2. s tom svojom "lucidnošću" vjeruju da će je spustit na 45, pa na 40, pa na 35, mislit će oni da mogu i do 30 jer uvijek to može dole, pa nikako da kupe, samo će se dogodit čorak, pa kad naglo krene neče prepoznat na 45, pa na 50, 60 i tako ostanu bez dionice, zarade i uzaludno potrošenog vremena.

[shocked]


Zašto bi pokušaj dokapitalizacije bio najveći propust? Meni se čini kao dobar pokušaj. Mogao je netko zagristi udicu, pa bi sve bilo puno bolje. Da i nisu pokušali napraviti dokapitalizaciju, opet bi danas bili tu gdje jesu.
INGRA se trudi, pokušava vratiti dugove na sve načine (pokušaj dokapizalizacije, plaćanje dobavljača dionicama, prodaja Arene itd.), što je raritet u ovoj državi gdje večina živi od državnih potpora.

Ovdje upišite svoj komentar…

Kolega willheim, dosad najbolji post ove godine. [thumbsup]

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Sve je to lijepo što pišete kolege, no meni je izlazak Kostrenčića na ovim razinama izrazito suspektan.
Interesantno je da o tome Ingra nije poslala obavijest na burzu.


Sve je to lijepo što pišete kolege, no meni je izlazak Kostrenčića na ovim razinama izrazito suspektan.
Interesantno je da o tome Ingra nije poslala obavijest na burzu.

A kakva je to uloga Kostrenčića u upravnom i nadzornom odboru Ingre da bi oni to trebali napraviti??

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Vaš link

Neslužbeno saznajemo da nije stigla nijedna zaokružena ponudu sa cijenom, ali je Ingru ipak kontaktiralo nekoliko investitora s kojima su počeli pregovore.

U Ingri su, doznajemo, to i očekivali jer je mjesec dana premalo da bi se investitor odlučio na konačnu ponudu. Potencijalni kupci su na temelju uvida u dokumentaciju i ugovore koji prate projekt Arena, složili listu pitanja pa se, najvjerojatnije iza Nove godine, od njih očekuju i ponude s krajnjom cijenom. Potencijalni partneri za udjel u Laništu d.o.o. dolaze iz fondovske industrije, a Ingra je odlučna da, dobije li dobru ponudu, proda Arenu.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Vaš link

Neslužbeno saznajemo da nije stigla nijedna zaokružena ponudu sa cijenom, ali je Ingru ipak kontaktiralo nekoliko investitora s kojima su počeli pregovore.

U Ingri su, doznajemo, to i očekivali jer je mjesec dana premalo da bi se investitor odlučio na konačnu ponudu. Potencijalni kupci su na temelju uvida u dokumentaciju i ugovore koji prate projekt Arena, složili listu pitanja pa se, najvjerojatnije iza Nove godine, od njih očekuju i ponude s krajnjom cijenom. Potencijalni partneri za udjel u Laništu d.o.o. dolaze iz fondovske industrije, a Ingra je odlučna da, dobije li dobru ponudu, proda Arenu.

Eto, a šta sam ja jučer rekao nego upravo ovo.
Kolega Hugo molim vas da prokomentirate ovo s obzirom da ste me napali da izvrćem činjenice i ne znam što još.
Dakle, potpuno je jasno da nemaju K od kupca kao što sam jučer napisao.
Tipična Ingrina taktika objavljivanja poluinformacija sa dozom nade kojima zavaravaju investitorsku javnost i sebi kupuju vrijeme.
To rade otkad postoje i zato i znam da je svaka vijest koju oni objave a da nije potvrđena, čista laž.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Treba uvijek pustiti da ako neko ruši, neka sruši, i onda čekati da padne na minimum, jer i pad se prekida kada udari od zemlju…….. Ja sam napisao treba kupovati na dnu, kada je svih cijena dionica padala i preko 10-20 i 30 posto a i preko 60 posto, znači u ovakvoj situaciji sam se našao jako puno puta, ali i kada je cijena dionice rasla i 300 posto od svoga minimuma……. Zato uživajte u vremenu(snijegu) i ne bojte se jer život nije vrijedan ako se depresivno bojiš……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Za Arenu Ingri zasad nijedna ozbiljna ponuda

Dake kao što se i očekivalo..već su pregovarali s investitorima i prije ovog natječaja, samo nisu bili zadovoljni sa cijenom, a sada su se možda javili neki novi (zbog marketinga oko prodaje arene), ili možda oni stari u nadi da će ingra konačno popustiti. Natječaj sam po sebi nije urodio plodom, a pregovarati su mogli uvijek..i mogu pregovarati još nekoliko godina, ili dokle god imaju arenu.
Slična strategija kao kod prodaje brodogradilišta, na natječaju nema ponude, ali kad državu stjeraju u kut..pristati će na sve da ih se riješi..da izbjegnu stečaj i aktiviranje jamstva.
Možete biti sigurni da će ti "pregovarači" dati ingri casha samo uz dobar popust..nema tu milosti [bye]


Za Arenu Ingri zasad nijedna ozbiljna ponuda

….imaš kakav link za ovaj svoj naslov…..



Za Arenu Ingri zasad nijedna ozbiljna ponuda

….imaš kakav link za ovaj svoj naslov…..

Naravno [thumbsup]

http://www.poslovni.hr/134490.aspx

New Report

Close