INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Big Bos, vi ste stari i iskusni lisac naše male burze!!
što vi mislite o izlasku mesje Kostrenčića iz top deset Ingre??

http://www.kucilooro.webs.com/


Evo sto sam neki dan napisao… Jesam li bio u pravu?! Evo kaze barba Igor da imaju potencijalne kupce za UDIO u tvrtci Laniste d.o.o. UDIO je kljucna rijec!!!!
Po meni to bi bio najbolji potez (vidi gornju racunicu)… Vuk(INGRA) sit, a ovce (novci) na broju…

Postoje različite kombinacije prodaje arene, udio, bilo 50 posto ili 60 posto, ili 80 posto ili 100 posto, ovisno kako se dogovore, ali nešto će biti……
[/quote]

U potpunosti se slazem s tobom BigBoss. Nije bitno koliki ce udio prodat, al bitno je da prodaju bar dio kako bi se domogli cistog kesa u godini koja ce biti krizna.
INGRA je u poziciji da se moze dogovorit s fondovima sta i koliko ce prodat (a isti ti fondovi vec imaju udio u ingri)… Pametnom dosta! Fondovi ce pomoc INGRI da prezivi krizu… Bar ja to tako gledam.. Bit ce dogovoren jedan gentlementski dogovor (da svi profitiraju, odnosno da podijele dobit)…
Bravo barba Igore! Sve poteze koje on vuce su dugorocni i isplatit ce nam se, mada i mene nekad zivciraju stura izvjesca i objasnjenja koja daju burzi. No treba citat izmedju redova…

Pozdrav BigBoss-u!

Stojte mi dobro!



Hoće li onaj smrad iz Hanfe reagirati na ove kupnje i prodaje po 1 kom dionice ( 43,00) kn što se događa ovih dana na velikom broju dionica. [angry]

Naravno da će reagirati, al tek onda kad ti ili netko od malih dioničara to napravi.
Kako ne kužiš da naši zakoni imaju više tumačenja. Ovisi s koje si strane! [angry]

Meni blokira kupnju čak na 999kn, jer je kao minimum 1000kn, dok neki genijalci mogu kupiti skoro pa pola dionice. [thumbsup]
[/quote]
Pa promjeni brokera.

Nije bolest sve što boli



@ fedya

Mislim da trebate pročitati natječajnu dokumentaciju kao i današnje priopćenje na ZSE.
Također, znamo svi da "brumajete" i izvrćete činjenice.
Osobni stav je osobni stav, i na njega nema zamjerke. Ja sam svoje o Ingri nekoliko puta, tako da mi se ne ponavlja. Međutim izvrtanje činjenica vam ne služi na čast.

Kolega, što to ja izvrćem?
Ja sam samo rekao da ja mislim da lažu da imaju kupca.
To nije nikakvo izvrtanje činjenica nego moje mišljenje o očitovanju Uprave Ingre koja je dosad nebrojeno puta pričala pričice o ugovorima i poslovima.
Pa oni od 2006. godine pričaju o poslovima u ALžiru , o 200 miljuna eura poslova do 2010. godine itd,itd, te ova bolnica u Alžiru te onaj vodovod u Maroku te oni ugovaraju te oni pregovaraju te se oni javljaju na natječaje za 100 miljardi dolara poslova te ovo te ono………
A od svega toga ništa!!!
NULA!!!
Pa koji bi normalan čovjek bilo što vjerovao tim likovima?
[/quote]

OK Fedya
Iz citiram
"
Mislim da je jasno da nemaju K od Kupca.
Što je i normalno.
Pa koja budala bi to kupila?
"
nisam najbolje shvatio što je pjesnik htio reći.
Svejedno ipak ne vjerujem da bi izašli s priopćenjem da nije istinit.Naravno da se pregovori, ili tenderi mogu izjaloviti.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

U potpunosti se slazem s tobom BigBoss. Nije bitno koliki ce udio prodat, al bitno je da prodaju bar dio kako bi se domogli cistog kesa u godini koja ce biti krizna.
INGRA je u poziciji da se moze dogovorit s fondovima sta i koliko ce prodat (a isti ti fondovi vec imaju udio u ingri)… Pametnom dosta! Fondovi ce pomoc INGRI da prezivi krizu… Bar ja to tako gledam.. Bit ce dogovoren jedan gentlementski dogovor (da svi profitiraju, odnosno da podijele dobit)…
Bravo barba Igore! Sve poteze koje on vuce su dugorocni i isplatit ce nam se, mada i mene nekad zivciraju stura izvjesca i objasnjenja koja daju burzi. No treba citat izmedju redova…

Pozdrav BigBoss-u!

Stojte mi dobro!

Fondovi im neće pomoći.
Već su imali prilike u vrijeme dokapitalizacije, pa su se ipak odlučili ostaviti ih na cjedilu.
Dovoljno su se blamirali kupujući ovu dionicu po ATH da bi i dalje "pomagali".
Neće fondovi spašavati ni gubitaše poput magme, optime i varteksa čije dionice posjeduju.
Pogledajte malo strukturu top 10 tih dionica, a sve su na rubu stečaja..to su vam naši fondovi, ali nije to novac fondova, nego novac ljudi koji ga uplaćuju, oni će se plakati kad dođe vrijeme za mirovinu, i neće im doći konjica iz stranih banaka koje upravljaju tim fondovima, jer gubitak nije njihov problem. Zato su i mogli ulagati u sve i svašta, grlom u jagode.


U potpunosti se slazem s tobom BigBoss. Nije bitno koliki ce udio prodat, al bitno je da prodaju bar dio kako bi se domogli cistog kesa u godini koja ce biti krizna.
INGRA je u poziciji da se moze dogovorit s fondovima sta i koliko ce prodat (a isti ti fondovi vec imaju udio u ingri)… Pametnom dosta! Fondovi ce pomoc INGRI da prezivi krizu… Bar ja to tako gledam.. Bit ce dogovoren jedan gentlementski dogovor (da svi profitiraju, odnosno da podijele dobit)…
Bravo barba Igore! Sve poteze koje on vuce su dugorocni i isplatit ce nam se, mada i mene nekad zivciraju stura izvjesca i objasnjenja koja daju burzi. No treba citat izmedju redova…

Pozdrav BigBoss-u!

Stojte mi dobro!

Fondovi im neće pomoći.
Već su imali prilike u vrijeme dokapitalizacije, pa su se ipak odlučili ostaviti ih na cjedilu.
Dovoljno su se blamirali kupujući ovu dionicu po ATH da bi i dalje "pomagali".
Neće fondovi spašavati ni gubitaše poput magme, optime i varteksa čije dionice posjeduju.
Pogledajte malo strukturu top 10 tih dionica, a sve su na rubu stečaja..to su vam naši fondovi, ali nije to novac fondova, nego novac ljudi koji ga uplaćuju, oni će se plakati kad dođe vrijeme za mirovinu, i neće im doći konjica iz stranih banaka koje upravljaju tim fondovima, jer gubitak nije njihov problem. Zato su i mogli ulagati u sve i svašta, grlom u jagode.

[/quote]

G. Operenhajm dali vi posjedujete dionice Ingre?

[undecid]


žao mi je samo što ovi iz hdela nisu prodali te dionice mirovincima – lemuri jedni [lol]

Da li je HDEL imao dionice Ingre otprije ili je te dionice dobio jer je bio podizvođač na nekom poslu?

Što se tiče curenja cijene, najjače mi je što se svako malo vade neke poluprovjerene vijesti i komentiraju sa "Pametnom dosta!".

Pojavili su se ovdje i neki koji su prema vlastitom priznanju neplanirano postali dugoročni dioničari HDEL-a. Nikome to ne bi smetalo da odjednom razina polucije na temi nije porasla nekoliko puta. Jasno mi je da nije zgodno biti dugoročni u IGH ako ti je ulaz 4400 kn, ili HDEL na 360 kn, ili THNK na 2200.

Pa ipak ima nade i za Hidru i Tehniku jer su uspjeli prepoznati potencijal najboljeg u sektoru. Hidra je od Ingre dobila dividendu i u ovoj kriznoj godini, a što ste vi kao dioničari dobili od HDEL-a?

Sad kada ste izvisili tamo na IGH, DLKV, VDKT i HDEL htjeli bi ste se vaditi na Ingri kad je tamo došla voda do vrata. Nemojte se puno misliti da ne bude kasno, mogli bi zaredati margin callovi pa će biti prigodnih rasprodaja…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Nekako mi se u glavi vrti ideja da bi mirovinski fondovi možda mogli biti kupci udjela u Areni. Nisam siguran da li je to izvedivo? Ovo bi im moglo biti dugoročno ulaganje, sa zagarantiranom dobiti.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Zašto fondovi nisu dokapitalizirali Ingru. Dokapitalizacija Ingre je išla u krivo vrijeme. I to je najveći propust uprave i loše procjene. U to vrijeme kriza se tek zahuktavala i nitko nema čarobnu kuglu koliko će trajati. Prestrašeni ljudi su svakodnevno prodavali udjele u fondovima fondovi su isplaćivali silne novce. A i svi su bježali u sigurnije investicije poput obveznica (mirovnici..).

Bez obzira na sve što neki pričali. Sigurno neće propast svi građevinari. Neki i hoće, ali sigurno to neće IGH, DLKV, INGRA., i par velikih. Kad se od "velikih" sagledaju činjenice poput: imena, poslovnih referenci, broja zaposlenih, okrenutosti stranim tržištima, kapitalnih objekata, strukture vlasništva i trenutne cijene dionice po mojem mišljenju Ingra je najsigurnija i najisplativija investicija.

Ekipa koja druka na dole, je smiješna iz dva razloga
1. uvjereni su da oni ruše cijenu svojim pisanjem
2. s tom svojom "lucidnošću" vjeruju da će je spustit na 45, pa na 40, pa na 35, mislit će oni da mogu i do 30 jer uvijek to može dole, pa nikako da kupe, samo će se dogodit čorak, pa kad naglo krene neče prepoznat na 45, pa na 50, 60 i tako ostanu bez dionice, zarade i uzaludno potrošenog vremena.

[shocked]


Nekako mi se u glavi vrti ideja da bi mirovinski fondovi možda mogli biti kupci udjela u Areni. Nisam siguran da li je to izvedivo? Ovo bi im moglo biti dugoročno ulaganje, sa zagarantiranom dobiti.

A onda si pogledao pravilnik o limitima ulaganja mirovinskih fondova i zaključio da ne mogu?



Nekako mi se u glavi vrti ideja da bi mirovinski fondovi možda mogli biti kupci udjela u Areni. Nisam siguran da li je to izvedivo? Ovo bi im moglo biti dugoročno ulaganje, sa zagarantiranom dobiti.

A onda si pogledao pravilnik o limitima ulaganja mirovinskih fondova i zaključio da ne mogu?
[/quote]
Iskreno nisam pogledao pravilnik. Očito si ti vidio da ne mogu. Hvala na infu.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

New Report

Close