INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

odgovor:

ulazili su jer je firma imala dobit od 80 mil kn, jaki kapital i ne puno duga

Danas.
Firma je gubitas.
kapital se otpisuje u desecima mil kuna (mavrovo)=

Jako puno skupog duga (zapisi po 12%)

Protupitanje:
zasto nitko ne kupuje obveznicu
Cijena je 30% diskont na nominalu ili 30% kamata
Zasto??

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Eto imamo dovoljno dokaza da osporimo tvoje lutanje po magli

1. Firma nije gubitaš nauči čitati bilancu

Izvješće iz 2007. pogledati dugoročne dugove i kratkoročne
i izvješće iz 2009. 3q isto pogledati…..

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A

Po čemu se razlikuje da je mirovincima tada vrijedila 64000 Kn a danas ne vrijedi niti desetinu cijene?
Po izvješću iz 3q 2009. vidi se da ingra postaje sve profitabilnija, a tvoja priča je loša ……

Ingra vrijedi bilančno barem 150+ Kn……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

I još dodatak treba pogledati financijska potraživanja od ingre u 2007.
i potraživanja u 2009.

2007. potraživanja ingre za isporučene usluge 281 136 000,00 Kn
ukupna dugovanja 655 217 000,00

a 2009. potraživanja ingre za isporučene usluge je 624 883 000

A ukupno dugovanje je 912 263 000,00

Kada se oduzmu potraživanja s dugom ispada da je ova 2009.
najbolja za bilancu ingre jer dug je manji za skoro 100 milijuna Kn nego 2007. imaju izgrađenu arenu, i projekt lapad.
Tko priča da je ingra gubitnik lažov je i zloban čovjek…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


55,000, -60,000 toliko po meni vrijedi zasad.
Sta sam vam rekao, da ste prekjucer uzimali na 46,000 sad i vec imali 50K.

Di je sad onaj multinick?

svasta


Ovdje ne treba nikakav komentar…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)




što se tiče cijene za Arenu, to i nije tako teško za izračunati.
Još je ostalo 27 godina po 7,2 mil.Eur godišnje= 194 mil.Eur
Ukoliko kupac i bude spreman platiti 100 mil.Eur, ostaje mu 94 mil.Eur za 27 godina.
Godišnja kamata tako ispada oko 3%.

kakvih 3%? povrat na kapital bi mu bio 5,5%.
a to je očigledno za tebe ipak malo teže izračunati.
[/quote]
Molim Vas kolega, meni je to teže izračunati, objasnite mi kako ste došli do 5,5% povrata na kapital.
Naravno, u ovim izračunima ne računamo oročenu štednju.
NHF
[/quote]
zakaj ne orocena stednja. ovaj slucaj odgovara rentnoj orocenoj stednji. ali dobro..
prva greska je od 194milje oduzeti 100milja, jer tih 100milja ne dobijes odmah nego tijekom 14 godina, a nakon toga preostalih 94 milje dobivas daljnjih 13 godina, te ih ne mozes linearno dijeliti preko cijelog 27 godisnjeg razdoblja. trebas gledati kao na sumu geometrijskog reda. linearnim zbrajanjem godisnjih rata (ukupno 194mil eura) se promasuje ceo fudbal.
ako imas windoze: start->run->excel i utipkaj =Pmt(0,055;27;100;0;0) i dobit ces ratu od 7,2mil eur.

…ma najte se brigat…biti će Ingra i 200-300 samo treba čekati 3-5 godine, pa tko voli nek izvoli…pogledajte malo povijest pa ćete lako zaključiti…do tada uživajte a tada nemojte misliti da vam novac može kupiti život…do tada shvatite što je najvrijednije u životu…inače ste promašili smisao postojanja…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Da skratim vaše postanje. INGRA NIKADA nije vrijedila 60.000 niti 65.000 kao niti 40.000, a kamoli 120.000 kuna. Kako je bilo puno novaca na tržištu, tako je rasla cijena ove dionice.
E sad, ako si u vlakiću i znaš što radiš, tako je isto bilo sa Ingrom.
Što god je INGRA napravila cijena je išla 10-15% gore, dokapitalizacija cijena još 100%. Nikakva logika, samo vlakić koji neumoljivo ide prema svome vrhu. Gdje je vrh? Sada znamo, cca. 65.000 kuna.
Sada je tu gdje je. Nema potrebe tražiti stalno krivce, ionako je situacija drastično izmijenjena od onda.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Odgovori na gore postavljena pitanja od mene što će biti ?

Još nisam dobio tvoje odgovore [lol] [lol]

Evo dodatak pitanja ! Zašto je ingra 2007. vrijedila 64000 Kn po dionici, zašto su fondovi ulazili u ovu dionicu po cijeni većoj od 40 000 Kn? Ajde to odgovori???

Sve to piše u bilanci zar ne???

Ne ne piše u bilanci, ali će vjerojatno pisati u večernjem kroz nekoliko dana, tjedana ili koji mjesec ko i za dlkv i ostale stvari. A tko zna možda će pisati u jutarnjem ili/i na indexu, a vjerojatno će pisati na izvješću uskoka.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Rok za dostavu ponuda : Ponude s traženom dokumentacijom treba dostaviti najkasnije do 11.12.2009. godine do 15:00 sati, na adresu Prodavatelja.

Znači, nešto će se znati tek u ponedjeljak, a ne danas. Ipak, još nismo donijeli zaključak u vezi prodaje ili ne prodaje arene. Prodati ili ne prodati, pitanje je sada

najbolji su mi ovi likovi poput "operenhajma/pobjede" koji tvrde da nemaju dionice ingre i da ih uopće ne zanimaju,ali svaki dan pljuju po njima , a "pobjeda" čak piše da uopće više ne trguje na našoj burzi, ali zato svaki dan sipa otrovne komentare na račun domaće burze i Ingre. razumio bih da to napišete jednom, pa ajde i 2-3 puta, ali iz dana u dan sipati otrovne komentare protiv Ingre, to zaista ne mogu shvatiti.
zar doista mislite da na ikoga više djeluje to vaše pisanje? koga je zanimalo , pročitao je . jedino što postižete stalnim ponavljanjem je iritiranje onih koji posjećuju ovaj forum, ali nije to iritacija zbog straha od vašeg "mudrog" pisanja, nego zbog čitanja svaki dan ISTIH postova! pa dokle više? a i ZAŠTO? ako tvrdite da vas ova dionica uopće na zanima? rekli ste što ste imali i dajte sjašite jer ste DOSADNI. ne OPASNI, samo DOSADNI [bye]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste



55,000, -60,000 toliko po meni vrijedi zasad.
Sta sam vam rekao, da ste prekjucer uzimali na 46,000 sad i vec imali 50K.

Di je sad onaj multinick?

svasta


Ovdje ne treba nikakav komentar…
[/quote]

Da, 2006-pocetak 2007 je vrijedila preko 50,000 kn.
Jer je g. Oppenheim najavljivao dobiti od 100 mil kn i svake godine 10% gore.
Nazalost promasio je ceo fudbal.

Da ima toliku dobit vrijedila bi kao sto sam i napisao tada.

Sada nazalost nema niti ce uskoro imati (kao i svi iz sektora)

KOliki je BV sada dionice??

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Danas idemo gore!

Jel to netko ima informaciju prije nas smrtinika ili…

Stojte mi dobro!

New Report

Close