INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Možd me netko prosvijetliti da mi objasni kojim to izračunom pad cijene od 0,24 kn čini pad od 3,02%?

Baza je prosječna cijena prethodnog(zadnjeg) dana trgovanja.U ovom slučaju to je jučerašnja od
44,33 kn.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Ne kužim kaj se toliko palite na Kostrenčića !? Cijena dionice Ingre će rasti i padati neovisno o tome da li je Kostrenčić u Ingri ili ne.

I najbitnije, Kostrenčić nije kupio dionice Ingre za sebe, već ih je držao za druge, to što su glasile na njega, to je samo fasada prema van i nije ih dobio niti za Arenu, niti za Mavrovo niti za ništa, već da ne glase ne neke na koje bi trebale glasiti.

ako malo bolje pogledate preuzimanja i otpuštanja dionica nakon Ostoje tada će Vam biti sve puuuuno jasnije, tko i kako i zašto drži Ingru, a i trebate slušat inf koje su se javile kod neuspjelog pokušaja plasiranja obveznica (dokapitalizacija).

To sve govori da uopće ne pratite i ne razumijete stvari vezano uz Ingru, nego nasjedate nekim vanjskim predstavama koje se prikazuju samo za narod (i naravno Vas male dioničare) !

FF

Jos jucer je postalo vidljivo da postoji netko tko se zeli izgleda sto prije iskrcati iz ove nase napacene dionice ali bez da primjetno i znacajno rusi cijenu. No, isto ce sumnjam biti tesko ostvarivo, jer je vec sada je uocljiv znatan manjak malih na strani kupnje a velikih bar za sada niotkuda.

Taktika tipa, postavi se veci nalog na kupnji nesto ispod, a u ocekivanju da se mali ohrabre i posloze iznad, je vjerujem, postalo vec svima prozirano. Stoga slijedecih dana vjerojatno slijedi nastavak slicnog i vec vidjenog scenarija sa mozda sada vec znacajnim rusenjem cijene ako isti tako i odluci.

No, takodjer se postavlja pitanje, u slucaju da se radi o vecinskom dionicaru, zasto je bas sada izabrao trenutak za izlazak i to prije objave prikupljanja ponuda za kupnju arene? [sad]

Optimist - loše informirani pesimist

Kad je objava ponuda za kupnju arene? Kako će se moguće nedobivanje ijedne ponude odraziti na cijenu? Da li je bolje da je prodaju ili da je drže, mislim dugoročno.


Kad je objava ponuda za kupnju arene? Kako će se moguće nedobivanje ijedne ponude odraziti na cijenu? Da li je bolje da je prodaju ili da je drže, mislim dugoročno.

11.12. do 15 sati, to je sudnji dan ove dionice. Definitivno je bolje da je prodaju, jer ako neće oni, mogao bi je prodati netko drugi po sasvim drugim kriterijima..bez tog novca nema nade dugoročno.

Kako nalog s prodaje bježi, kada želiš kupovati po malo, on pobjegne na višlju cijenu……

Odlično je što se moglo zaraditi na drugim dionicama pa ovdje još podebljati …….. [lol] [lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

…ti operenhajm valjda i sanjaš ingru koliko si dosadan…ajde dobro pametan si i koji bi sektor u sadašnjem trenutku izabrao za ulaganje…..

Zanimljiv pokusaj zadnjih 15-tak minuta, no za pravi proboj ce cini se ipak biti potrebno mnogo vise municije.

Danas je takodjer vidljivo sve manje malih prodavatelja ali je zato tu onaj glavni prodavac koji je stvorio svoju liniju otpora na razinama 44-45kn i od koje za sada ne odstupa. No, prema danasnjem zatvaranju moze se zakljuciti da postoji zelja za sutrasnjim dizanjem cijene, ali to ce prije svega ovisiti kakvu je taktiku glavni prodavatelj pripremio za sutra: mozda ce dopustiti proboj sa prividnim slabljenjem linije otpora ali ce vjerojatno opet udarit po kupnji kada se stvori dostatna kolicina na zeljenoj razini. Vec vidjeno i prije. No, prije svega, ako cijeli sektor i sutra bude u banani onda vjerojatno nista i od toga.

Bilo bi stoga zanimljivo vidjeti, ako netko ima pristup u prvih 30 naloga, o kolikom se otporu tu zapravo radi. Pozdrav svima.

Optimist - loše informirani pesimist


Zanimljiv pokusaj zadnjih 15-tak minuta, no za pravi proboj ce cini se ipak biti potrebno mnogo vise municije.

Cijena tijekom dana probila cijenu otvaranja, završila iznad cijene otvaranja. Dakle sutra idemo UP, doduše polazna točka će biti 43,8-44kn, al ide se gore.
Definitivno kratkoročni predah. Danas je bilo isplativo kupovati.

Definitivno kratkoročni predah .

stvorila se rupa na kupnji,i prodavač je odlučio "malo " popustiti,vrlo vjerojatno dok se ne skupi zaliha iznad 43 . Kupci su još bi-nebi,vidljivo je bilo danas par puta ,pojavljivanje naloga od par tisuća komada,ali su se zadržavali jedva minutu dvije.A i to su vjerojatno mali koji su prodavali usput,od 45 na niže,pa se boje da neće uhvatiti nazad . Ovo što je danas trženo,više od 50% je trejd,vidi se iz načina trgovanja. Veliki prodavač čeka količinu,definitivno,izlaz je bio od 48,do 44,znači,kupnja prava,čeka od 38-40 .Na malima je da ocjene,žele li platiti više,ili kupovati kad trže veliki. Definitvno,još neide gore zapravo,jer nije prošla velika količina koja bi potakla rast .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

ja baš mislim da će krenuti prema gore,zato što se bliži zadnji dan za dostavu ponuda za arenu,možda ponuda iznenadi,svakako,na ovim razinama,razoočarati ne može…po mom mišljenju,prodaja se iscrpila,a to govore i prometi manji od 1 000 000 kuna,da kupci krenu u agresivniju kupnju,moraju je tržiti po 46-50 kuna,i to je to,jer,tek se je na 49-50 pokazao snažniji otpor….

Hm..ponuda za Arenu..pa u ovo vrijeme nitko tko ima love ne kupuje na prvu,a bome niti na drugu . kapital je zlata vrijedan,a utuć ga u Arenu,mislim da neće ići,pogotovo ne po ovim cjenama. No,volio bih da sam u krivu.

Da,kao što sam i rekao,sada je ingra u vakumu—nema cijene ni za kupnju niti za prodaju,mali i trejderi rade promet. Veliki su izašli prije,i sada čekaju niže,da kapitaliziraju izlazak .kupnja na ovim nivoima je previsoka,obzirom na izlaznu cijenu ;kao i na cijenu otpora ( 49-50 ) jer nosi premalu premiju .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close