INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

O……hajm….šta te golica stalno ta brojka 60……..da ne guglam više ………

http://www.vecernji.hr/vijesti/ingra-tehnika-sklopile-ugovor-poslovnoj-suradnji-alziru-clanak-49505

Ovi su gori od nas:

http://www.vecernji.hr/vijesti/letonija-323-000-dolara-prodaje-vojni-gradic-skrunda-1-clanak-62955


Svašta insinuirate filija, pa nije mi na kraj pameti kupovati ingru po 60 000, isto kao ni po 60kn, a niti po ovoj trenutnoj cijeni koja je jako upitna i po meni klimava i neodrživa.
Možda ste vi taj koji je kupovao po 60 000 pa to projicirate na mene. Ako je tako, mogu vam reći da nećete tu cijenu tako skoro vidjeti, a bome ni onu od 60.

Jedini pozitivan fundament je book, a taj podatak je potpuno bezvrijedan za ozbiljnog investitora, jer se odnosi na eventualnu stečajnu masu.
Ja nisam došao ulagati zbog stečajne mase, nego zbog profita, zbog rasta dobiti i zbog dividende. Samo tako može biti povećanja vrijednosti za dioničare ingre.
Ako gledamo book, onda možemo reći i da je HT precijenjen sada i općenito, jer bi po booku trebao vrijediti nekih 150 kn.

Dakle Ingri je najveći problem što nema profita, ima jako loš P/E u kojega je ugrađeno nerealno očekivanje enormnog porasta dobiti, a svi znamo da ga neće biti.
Loša situacija na tržištu nekretnina i općenito građevinarstva u Hrvatskoj će ostati još jako dugo.
Nismo mi SAD da se preko noći obnove radna mjesta i pokrene oporavak, nego će nama oni ovdje doći otvarati radna mjesta kada ih sebi otvore.

A poslove u inozemstvu si možete objesiti mačku za rep, jer je to evidentno prodaja magla i ništa konkretno. Najbolji je primjer najava o poslu od 500 milijuna eura u Kurdistanu i 70 milijuna u Alžiru, sve objavljeno ove godine. Pa tko se 2 puta navukao, treći puta bog pomaže [tongue]
Isto vrijedi i za one bombastične izjave kako konkuriraju za milijarde eura poslova na natječajima, a kad malo bolje pogledaš, nemaju ni za plaće ovih 179 radnika kojih će uskoro ostati 135.

Pa dobro kad ne kupuješ Ingru otkrij nam tajnu što ti kupuješ i koji to tebe P/E zadovoljava.
bilo bi fer da nam otkriješ koje dionice su tvoj izbor i zašto. ***obrisano***


Ovi su gori od nas:

http://www.vecernji.hr/vijesti/letonija-323-000-dolara-prodaje-vojni-gradic-skrunda-1-clanak-62955


ha,ha ,ha..naši prodaju brijune,samo što se to radi u tajnosti,da mogu-prodali bi i majku i ćaću,hvala bogu da im dolazi kraj brzo..a što se ingre tiče,ja mirno spavam,jer znam dobro kakva je to firma,i kakve reference posjeduje,pitanje je samo dana kada će eksplodirati…




ocemo li jos jednom na 40 kn ????? [cool] no hajde,,bas sam nesto ukesiran…. [yawn]

hehehehe
i ti cekas?!
ja imam neki dio za sitan trade…u petak je bilo plodonosno…i danas jos uvijek cekam….
strpljen-spasen

A dotle molim kolegu Operenhajma da pise sto crnije….pa makar morao ponavljat svaku stranu iste postove!!!!
[/quote]
a evo,ja sam malo tanjih živaca,pa sam je sada nadokupio,bolje kupiti kad pada,nego kad raste..
[/quote]
nevalja imat tanke zivce
ja nisam nis dokupil…ali sutra…ko zna…
ak kolega operenhajm pomogne…
[lol]
i on je bio tankih zivaca…samo pitanje na koliko….mozda bas na tih puno spominjanih 60,000

cini mi se ko neko vrlo ljut na cijeli svijet pa sad zeli za…bat sve oko sebe
[rolleyes]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



Ovi su gori od nas:

http://www.vecernji.hr/vijesti/letonija-323-000-dolara-prodaje-vojni-gradic-skrunda-1-clanak-62955


ha,ha ,ha..naši prodaju brijune,samo što se to radi u tajnosti,da mogu-prodali bi i majku i ćaću,hvala bogu da im dolazi kraj brzo..a što se ingre tiče,ja mirno spavam,jer znam dobro kakva je to firma,i kakve reference posjeduje,pitanje je samo dana kada će eksplodirati…
[/quote]
Ja ću je ipak prodati sutra, eto bit će mi dosta 47kn pa molim kupce da poguraju do tog iznosa.

Kolega nešto puno ste se raspisali o stečaju ingre..
Izgleda da vi znate puno više od nas..
Pa evo ja vas molim da nas prosvjetlite..
A i nekako ste bijesni na ovu dionicu
Ovaj dio rečenice:"tresnuti će ako ima pravde"nije mi baš jasna pa vas molim da je malo pojasnite
Hvala.

kolko priče ni za što
ni stečaj, ni novi poslovi, ni book, nije bitno nego samo kako su veliki isplanirali. treba im samo uhvatiti ritam i nema problema. prodavati skupa s njima , kupovati također
sad je vrjeme za kupnju, kuna gore-dolje

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

Ma da, kako da ne, sad će Ingra u stečaj, samo što nije i to zato jer je Operhajm tako zaželio [lol]

Ingra platila sve obveze za ovu godinu

Građevinska tvrtka Ingra izvijestila je u petak investicijsku javnost da je uplatila dospjele kamate za obveznicu INGR-O-11CA na račun Središnjega klirinškog depozitarnog društva.

Time su, kako se ističe u priopćenju te kompanije, podmirene sve obveze Ingre po izdanim dužničkim vrijednosnim papirima za ovu godinu.
(pd)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Svaka im čast što su platili obveznice, to je bolje od očekivanog i zato ingru treba pohvaliti…
To naravno nisu sve obveze za ovu godinu, nego samo obveznice, a što se tiče ostaloga, ne bi me čudilo da im uskoro blokiraju račun. Već im je tvrtka kćer zablokirana, a u izvješću se vidi da obveze nisu pokrivene. Teško će se izvući.

Ta kompanija, a i ostali građevinari su sve kupovali na kredit, po najvećim cijenama prije 2 godine i sada je sve to u kolapsu, građevinarstvo se urušava i nema zainteresiranih za kupnju na kredit ili zak kreditiranje novih neperspektivnih projekata. Čeka ih dužničko ropstvo, ali teško da će doći do bankrota i likvidacije. U najgorem slučaju će završiti kao Pevec sa stečajnim upraviteljem. MIslim da bi ga trebale postaviti banke kojima je ingra dužna, ali ako bude potrebno i od strane suda. U tom bi slučaju uslijedila prodaja imovine na dražbama, po principu daj što daš, naravno, za pretpostaviti je da se prodaje po puno nižim cijenama od onih koje je ingra plaćala prije par godina na vrhu nekretninskog balona, i za to se obilno zaduživala. Ako nešto na kraju ostane, prvenstveno mislim na reference i nematerijalnu imovinu, to bi mogla preuzeti neka domaća ili vjerojatnije strana veća riba.

…jedino da tebe možda stave u Upravu…ti bi to sigurno izvukao…
[smiley]

…jedino da tebe možda stave u Upravu…ti bi to sigurno izvukao…
[smiley]


Bravo Bakicaaa! Odlična ideja!!!

New Report

Close