INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Neko mudar jednom reče:
”Najveći rizik u raspravi s budalom je da će u jednom momentu rasprava postati ravnopravna.”

[proud] 100%

bit će bolje................




Mislim da ste trenutno Vi u poziciji CASH-R-A i da namjerno "gledate sve crno" kako bi kupili sto vise dionica po sto nizoj cijeni… Ili mozda grijesim?


Tvrdim da je 100milja mala lova s obzirom na dug ingre, pogledajte kratkoročne obveze u zadnjem izvješću pa ćete vidjeti da se poklapaju s eventualnim iznosom od prodaje arene. Naravno, možda je i ne prodaju kao što je jedan kolega napisao..tada će se ingra naći u jako teškoj situaciji.

I ne znam zašto bi tvrtka koja ima tendenciju smanjiti broj zaposlenih na 135 dobila tako velik posao u inozemstvu. Nemaju novaca za eventualnu vlastitu investiciju, nemaju operative, mehanizacije.
Mogu angažirati tvrtke iz Alžira da odrade posao, a da oni pokupe dio novca. Ingra je vrlo rizična investicija na ovako visokom P/E, ma što mi govorili koliko je P/E važan. Osim toga, ingra već godinu dana pokazuje kontinuirani pad prihoda i dobiti, i tendenciju da se to nastavi. Dioničarima je valjda dobit najvažnija kad idu ulagati, a ne stečajna masa kao što neki pišu [rolleyes]
[/quote]

No, nebi li se takodjer moglo postaviti i pitanje:
A sto jos onda uvijek fondovi rade u ovoj dionici?
Isto, kod vecinskih dionicara vec dugo nema vidljivih nikakvih promjena stanja.

Evo stanja prvih 10 dionicara (04.12.2009.):
1. OPPENHEIM IGOR 762.750 10,17 Osnovni račun
2. PBZ D.D. 472.775 6,30 Skrb. račun
3. TEHNIKA D.D. 451.800 6,02 Osnovni račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 435.682 5,81 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4,62 Skrb. račun
6. LUDVIGER JASNA 338.850 4,52 Osnovni račun
7. PBZ D.D. 307.586 4,10 Skrb. račun
8. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 2,77 Osnovni račun
9. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 205.132 2,74 Osnovni račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE – OBVEZNI MIROVINSKI FOND 204.545 2,73 Skrb. račun

Osim PBZ D.D Skrb. racuna kod ostalih prvih 10 dionicara vec dugo nema vidljivih nikakvih promjena stanja. Pretpostavka je da se radi o PBZ Investor racunu gdje uglavnom trguju mali dionicari te razni burek-day traderi…a ne bi trebalo iskljuciti mogucnost da se mozda i netko od vecih krije iza?!

Evo sto je rekao Krleža u Baladama Petrice Kerempuha, pa…mozda bi se moglo primjeniti i na ingru:

"Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo,
pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu.

Kajti: kak bi bilo da ne bi nekak bilo,
kaj je bilo, a je ne, kaj neje nikak bilo.

Tak i vezda bude da nekak nam bude,
kakti biti bude bilo da bi biti bilo.

Ar nigda ni bilo da ni nišče bilo,
pak nigdar ni ne bu da niščega ne bu.

Kak je tak je, tak je navek bilo,
kak bu tak bu, a bu vre nekak kak bu!" [thumbsup]

Optimist - loše informirani pesimist

Jedno pitanje.
Da ste vi I. Openh koliko bi novaca prihvatili za dvoranu?

Eto ovako pitanje jer uskoro bi možda mogla doći ponuda jer ingra želi prodati arenu pa za koliko bi je dali?
Ili još bolje kao dioničar sa koliko bi bili zadovoljni?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Jedno pitanje.
Da ste vi I. Openh koliko bi novaca prihvatili za dvoranu?

Eto ovako pitanje jer uskoro bi možda mogla doći ponuda jer ingra želi prodati arenu pa za koliko bi je dali?
Ili još bolje kao dioničar sa koliko bi bili zadovoljni?

Pa minimalno 100 mil. EUR ako je toliko koštala. Doduše, ovdje još treba uračunati i kamate koje Ingra plaća na dobiveni kredit, ali ajde neka daju 100 milja EUR i ja zadovoljan.
No iskreno, bojim se da nećemo dobiti ponudu ni na 2/3 tog iznosa.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Uplačena kamata za obveznicu 04.12.2009

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/pPiVHj9wwXdwuW9XMyfVHQ==.pdf

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Jedno pitanje.
Da ste vi I. Openh koliko bi novaca prihvatili za dvoranu?

Eto ovako pitanje jer uskoro bi možda mogla doći ponuda jer ingra želi prodati arenu pa za koliko bi je dali?
Ili još bolje kao dioničar sa koliko bi bili zadovoljni?


Po meni, najrealnije gledajući, da se INGR pokrije a budući kupac ostvari neki interes, 80 milja je sasvim Ok.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Glavno da ste zadovoljni i sa 75.
Sve ispod bi bio potop jel

Ali svejedno oprez ljudi. USA ide u hlađenje samo je pitanje do kuda

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Jedno pitanje.
Da ste vi I. Openh koliko bi novaca prihvatili za dvoranu?

Eto ovako pitanje jer uskoro bi možda mogla doći ponuda jer ingra želi prodati arenu pa za koliko bi je dali?
Ili još bolje kao dioničar sa koliko bi bili zadovoljni?

Pa minimalno 100 mil. EUR ako je toliko koštala. Doduše, ovdje još treba uračunati i kamate koje Ingra plaća na dobiveni kredit, ali ajde neka daju 100 milja EUR i ja zadovoljan.
No iskreno, bojim se da nećemo dobiti ponudu ni na 2/3 tog iznosa.
[Gospodo objekt gotov i berba odmah traje IDa bi se sagradio takav objekt treba minimum 3 g a za to vrijeme samo trošite a ovdje odmah berba pametnom dosta Mislite li da ga možete sagradit jeftinije Pun kufer investitora ima lovu i želi ju investirat po 7-8 % a di je sigurnije neg tamo di garantiraju država i grad

Hoćemo sada razmotriri drugu opciju, naime da Arena na bude prodana. Kako će se to odraziti na cijenu?


Hoćemo sada razmotriri drugu opciju, naime da Arena na bude prodana. Kako će se to odraziti na cijenu?

Pa zar nisu vec i sada sva srahnja ionako debelo uracunata u istu? [thumbsup]
No, vjerojatno da ima i onih koji se s time ne slazu, pa eto, mozda jos danas zadnja prilika a prije ocekivanog novog jos jaceg i veceg…?!?…vjerojatno za sutra ili prekosutra…but this week for sure.

Optimist - loše informirani pesimist



Hoćemo sada razmotriri drugu opciju, naime da Arena na bude prodana. Kako će se to odraziti na cijenu?

Pa zar nisu vec i sada sva srahnja ionako debelo uracunata u istu? [thumbsup]
No, vjerojatno da ima i onih koji se s time ne slazu, pa eto, mozda jos danas zadnja prilika a prije ocekivanog novog jos jaceg i veceg…?!?…vjerojatno za sutra ili prekosutra…but this week for sure.
[/quote]
Čega većeg i jačeg? Pada ili rasta?

ocemo li jos jednom na 40 kn ????? [cool] no hajde,,bas sam nesto ukesiran…. [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close