INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ingra će sigurno biti na većoj razini od tekuće do kraja godine,jer će fondovi ići na već poznato ušminkavanje svojih portfelja za kraj godine..teško je procijeniti dno i vrh,osim insajdera,ali ja imam uvijek isti šablon po kojem radim već 2 godine,doduše,nekad na dobitak čekam i par mjeseci,ali pri ovim cijenovnim razinama ne živciram se mnogo kad pada,jer uvijek imam casha sa strane da nadokupim ako pretjeraju u obaranju…dakle,treba imati sredstva,strpljenje,ali i sreće..bez sreće se nigdi ne može….



Uz Mesića u TURKMENISTANU je bila i INGRA.

Recimo to da je u NO Ingre – Nadan Vidošević koji je kanddat za predsjednika RH.

Kako stvari stoje, tj. kako ankete i raznorazne analize prognoziraju mogao bi u drugi krug, a onda je sve moguće.

Ne bi me čudilo da bude novi Mesić.
[/quote]

Ajde kad smo se već uhvatili politike, jasno je da ne znamo da li će Vidošević pobijediti na izborima, ja mislim da neće. Ali jedno je sigurno. Mesić odlazi u mirovinu, a upravo se Mesić najviše zalagao za Ingru, što se tiče političke podrške u inozemstvu.
Ingra mu je financirala kampanju, pa im se vjerojatno na taj način odužio kao politički sponzor, no sada je tome kraj. Bila je ingra s Mesićem na brojnim putovanjima, ali malo se toga ostvarilo, evo upravo je danas izašao jedan članak o tome.

Hrvatske tvrtke veći dio izvoznih prilika koje im je otvorio predsjednik Mesić nisu uspjele konkretizirati
http://limun.hr/main.aspx?id=508873&Ticker=INGR-R-A&Source=Z

Odlazak Mesića bi na ingru mogao utjecati na sličan način kao i odlazak HDZ-a za IGH, doduše, u IGH-u je već sada tako kao da nema HDZ-a [cry]


treba imati casha, pogotovo za ovu dionicu, ali i kupiti što više po što nižoj cijeni i sada treba pogledati onaj dio teksta iz nacionala koji se tiče ingre i tekst je najavljivao u sredini godine što će se dešavati pri kraju ove 2009. Ako netko dariva po nižoj cijeni zašto odbiti….. [lol] [lol]

Kako je doznao Nacional, hrvatski predsjednik razgovarao je s alžirskim državnim vodstvom o sasvim konkretnim projektima za hrvatske tvrtke koji bi se trebali ostvariti već do konca godine .
http://www.nacional.hr/clanak/62956/vladin-bojkot-mesiceve-misije

Prodaja arene, natječaji, prodaja stanova u Srebrenjaku, Lapadu, kandidatura osobe is NO ingre za predsjednika RH, a i trebala bi se pojaviti i aktivnost mirovinaca na ovoj dionici ali i fondova……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Kolega, zahvaljujem na vasih 100%, ali ipak…nekako, zao mi lika da je bas odlucio na najnizoj cijeni dana rasprodati toliko komada…

Meni nije žao, pogledaj i na tehnici isti je slučaj bio kao i ovdje………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

tko bude strpljiv,mogao bi na ovoj dionici masno zaraditi,pogotovo ako je kupovao ispod 50 kuna..glavni akter je AZ mirovinac koji će se okova državnih obveznica riješiti tek za nekih 7-8 mjeseci,e onda će i on početi tući po asku,tako da ovi što sada kupuju,ne bi se trebali ničega bojati,dapače,mogu već sada početi trljati rukama,jer su imali sredstva,strpljenja ali i sreće….ali i pameti…

Kolega opepxx

Evo st neke prozvali da navlače od 100-160 kn.

Ja na primjer kažem da če u roku 2 god biti od 500-800 kn!!!
Zašto?
Zato što mirovinci ne kupuju,jer bi im prosjek bio niži, a samim time i cijena oko 200 kn prihvatljiva!
Drugo: Vi ste osobno rekli da je cijena na 60 000 kn (/150protuvrijednost400) bila jer ste rekli da se tada očekivalo da če INGR-a u sljedečih 10 god zarađivati 50 mil. kn godišnje!!!!!!
Ako se proda ingra za 750 mil, odbije dug zar to NIJE VEć SAD, nije prošla ni god????
500/10 =50mil [lol] [thumbsup]
p.s. nemojte shvatiti osobno (jedino ako ste u KRATKOJ POZICIJI onda Vas razumijem)

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Ispravak mog netočnog navoda….
Mislio reči ako se proda ARENA!
Iako mislim da je ono s bio dizelom puno bolji posao nego Alžir!

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

[cool]
Eto, konačno odlučih da se registriram.
Prvi post šaljem sa Ingre na njoj i na Jadroplovu sam proveo najviše vremena, a do sada nisam mogao dodijeliti nikome 100%. sad Vam je dodjeljujem svima zajedno.
Pozdrav.

ponašanje mirovinaca u ovoj dionici je krajnje stupidno. kupovali su je na 300-400 kn, a sad im ne valja po 40 kn. da se bar dogovore s upravom pa naprave dokap Ingre po 40 kn i time Ingri omoguće extra likvidna sredstva i istovremeno zaštite svoja velika ulaganja u ovu dionicu, ali ne….oni kao telad bleje i nemaju pojma ni sami što napraviti….
ljudi bez znanja i vizije vode fondove pa nije ni čudo da su kupovali masu dionica na ATH a sad ih rasprodaju na 10% cijene….
to je pravi kriminal, ali igrat će i oni belu uskoro s bivšim upravama Podravke, HAC-a…., pa iako to neće puno pomoći našim mirovinama, bar ću guštati dok ih budem gledao u vijestima [angry]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Slažem se kolega hodor na to sam i ja više puta upućivao, kako to da mirovinci mogu tako olako odbaciti INGRU, a tamo u novinama radi politike se spominje Podravka , svi govore da kako nijh nije briga jer rade s našim novcem, međutim doći će vrijeme kad će ih se upitati kako to da kupuju strane obveznice s 5-6% prinosa a s druge strane kroz dionice gube stotine milijuna kuna.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


ponašanje mirovinaca u ovoj dionici je krajnje stupidno. kupovali su je na 300-400 kn, a sad im ne valja po 40 kn. da se bar dogovore s upravom pa naprave dokap Ingre po 40 kn i time Ingri omoguće extra likvidna sredstva i istovremeno zaštite svoja velika ulaganja u ovu dionicu, ali ne….oni kao telad bleje i nemaju pojma ni sami što napraviti….
ljudi bez znanja i vizije vode fondove pa nije ni čudo da su kupovali masu dionica na ATH a sad ih rasprodaju na 10% cijene….
to je pravi kriminal, ali igrat će i oni belu uskoro s bivšim upravama Podravke, HAC-a…., pa iako to neće puno pomoći našim mirovinama, bar ću guštati dok ih budem gledao u vijestima [angry]

Izgleda da bu onda to jedan pravi turnir.
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Ah što volim ovakva otvaranja [smiley]

New Report

Close