INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da će INGRA s obzirom na nedavni rast i prosjek kupnje na razinama od 54-55 kn se koprcati, a tek kad dođe neka jako dobra vijest jače skočiti. Ipak je prosjek kupnje cijele godine iznad 50 kn.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Proslotjedna TA analiza dana u cetvrtak najavila je moguce dostizanje dna a sto se je vec u petak i dogodilo. Danasnjim probijanjem gornje linije otpora padajuceg kanala i zatvaranjem iznad istog je konacno i potvrdjena promjena trenda a cime sada ta linija postaje i linijom potpore. Tome u prilog ide i danasnja potvrda na RSI oscilatoru te na MACD(4:9:18) indicatoru koji je jasno dao signal a na kojem se takodjer moze primjetiti i formirano dvostruko dno. Kako se jos uvijek nalazimo ispod SMA 100 linije, stoga se ista moze uzeti kao prva jaca linija otpora a sto iznosi negdje oko 47kn.
U privitku se nalazi i graficki prikaz gore navedenog.

Takodjer zahvaljujem danasnjem velikodusnom prodavatelju s 4400 komada na cijeni od 41kn. Bas htjedoh povisiti cifru, a kad ono…odeee…te pojede i moj bid…thanks man…eto, tvoje moze biti opet tamo negdje na 47kn, a mozda ni tada…ovisi o situaci, a koja je trenutno vrlo obecavajuca. Pozdrav svima. [thumbsup]

Optimist - loše informirani pesimist


Evo podatka da je ingra jos u 2. mjesecu ove godine razmisljala o prodaji arene:

Vaš link




Evo podatka da je ingra jos u 2. mjesecu ove godine razmisljala o prodaji arene:

Vaš link


Cini se da ce gornji link biti jedino moguce otvoriti sa copy/paste u explorer. My appology.
[/quote]

Koja dosada ,je li ima koga živoga na ovom forumu?


moje mišljenje je da će INGR-R-A se vratiti u cijenovni okvir od 47-52……..
Gledajući po TA i po nosu……
Onda bi se mogla još dugo baškariti na tim cijenama baš kao i nedavno na 38-42…….
mic po mic al se ipak kreće……..
sad opet sve zavisi o amerima i naravno tržištu no sklon sam razmišljanu da bez obzira na sve cijena mora doć na svoj optimalni nivo,koji je po mojemu u rasponu gore navedenom..
lijep pozdrav……


Idemo pomalo [thumbsup] [thumbsup]



moje mišljenje je da će INGR-R-A se vratiti u cijenovni okvir od 47-52……..
Gledajući po TA i po nosu……
Onda bi se mogla još dugo baškariti na tim cijenama baš kao i nedavno na 38-42…….
mic po mic al se ipak kreće……..
sad opet sve zavisi o amerima i naravno tržištu no sklon sam razmišljanu da bez obzira na sve cijena mora doć na svoj optimalni nivo,koji je po mojemu u rasponu gore navedenom..
lijep pozdrav……

…to bi bilo dobro, samo nije dobro ako se to postigne samo sa malim ulagačima…neka bude dnevno po 2-3 milje onda je to super, al ovako netko sa 10 000kom vrati 5 kuna nazad…danas je ipak svanulo nama INGRAŠIMA…
[/quote]

Mislim da će INGRA s obzirom na nedavni rast i prosjek kupnje na razinama od 54-55 kn se koprcati, a tek kad dođe neka jako dobra vijest jače skočiti. Ipak je prosjek kupnje cijele godine iznad 50 kn.


Proslotjedna TA analiza dana u cetvrtak najavila je moguce dostizanje dna a sto se je vec u petak i dogodilo. Danasnjim probijanjem gornje linije otpora padajuceg kanala i zatvaranjem iznad istog je konacno i potvrdjena promjena trenda a cime sada ta linija postaje i linijom potpore. Tome u prilog ide i danasnja potvrda na RSI oscilatoru te na MACD(4:9:18) indicatoru koji je jasno dao signal a na kojem se takodjer moze primjetiti i formirano dvostruko dno. Kako se jos uvijek nalazimo ispod SMA 100 linije, stoga se ista moze uzeti kao prva jaca linija otpora a sto iznosi negdje oko 47kn.
U privitku se nalazi i graficki prikaz gore navedenog.

Takodjer zahvaljujem danasnjem velikodusnom prodavatelju s 4400 komada na cijeni od 41kn. Bas htjedoh povisiti cifru, a kad ono…odeee…te pojede i moj bid…thanks man…eto, tvoje moze biti opet tamo negdje na 47kn, a mozda ni tada…ovisi o situaci, a koja je trenutno vrlo obecavajuca. Pozdrav svima. [thumbsup]



Proslotjedna TA analiza dana u cetvrtak najavila je moguce dostizanje dna a sto se je vec u petak i dogodilo. Danasnjim probijanjem gornje linije otpora padajuceg kanala i zatvaranjem iznad istog je konacno i potvrdjena promjena trenda a cime sada ta linija postaje i linijom potpore. Tome u prilog ide i danasnja potvrda na RSI oscilatoru te na MACD(4:9:18) indicatoru koji je jasno dao signal a na kojem se takodjer moze primjetiti i formirano dvostruko dno. Kako se jos uvijek nalazimo ispod SMA 100 linije, stoga se ista moze uzeti kao prva jaca linija otpora a sto iznosi negdje oko 47kn.
Takodjer zahvaljujem danasnjem velikodusnom prodavatelju s 4400 komada na cijeni od 41kn. Bas

Gospodo neko ljut vam je dao 1%, ja Vam dajem 100% ima da je puno ljut kad je bio tako TEMELJIT

[lol] [lol

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Kao što sam jučer i napisao (str.1412), INGR je danas lijepo skočila na preko 43, a rast će se nastaviti i narednih dana.
Kolega oprahajm opet nije stigao kupiti jer je uzalud čučao na kupnji na 35 kn, pa sad dijeli jedinice [lol]
Obzirom da Ingra nastavlja s rastom, očekujte nove 1 od kolege Oprahajma, ali bitno je da nama dolaze u džep novčeki, a oprahajmu se džepovi pune samo jalom i zlobom [bye]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Gospodo neko ljut vam je dao 1%, ja Vam dajem 100% ima da je puno ljut kad je bio tako

Kolega, zahvaljujem na vasih 100%, ali ipak…nekako, zao mi lika da je bas odlucio na najnizoj cijeni dana rasprodati toliko komada…no, pretpostavljam da ih je valjda uzeo u petak po nizim cijenama a sada jedino sto mu ostaje je zaliti za propustenom vecom dobiti. Stoga kao preporuka: treba ulagati i u znanje. Nadam se samo da se ne radi o nekom od fond managera jer bi onda to bilo ravno katastrofi. Pozdrav.

Optimist - loše informirani pesimist


Kao što sam jučer i napisao (str.1412), INGR je danas lijepo skočila na preko 43, a rast će se nastaviti i narednih dana.
Kolega oprahajm opet nije stigao kupiti jer je uzalud čučao na kupnji na 35 kn, pa sad dijeli jedinice [lol]
Obzirom da Ingra nastavlja s rastom, očekujte nove 1 od kolege Oprahajma, ali bitno je da nama dolaze u džep novčeki, a oprahajmu se džepovi pune samo jalom i zlobom [bye]

Svašta, sad ste vi kao "trijumfirali", a ja se navodno grizem jer je ingra nakon pada sa 60 kuna na 39, porasla za par kuna [bye]
Ja nisam zainteresiran za kupnju ove dionice ni po kojoj cijeni, to što pišem na ovoj temi ne znači da je želim kupiti, nego mi je jednostavno žao ljudi koji se daju ovdje navlačiti na neke prognoze o rastu na 100-160.

Mnogi su tvrdili da će po tehničkoj uslijediti rast ingre nakon što je probila 60 kn, pa sjećam se da su mi isto ovako podrugljivo kao vi sada pisali porukice kad sam rasprodao svu ingru na tim cijenama 59-60-61. Sad su ti isti vjerojatno u teškim gubicima i više ne pišu ovdje, a ja sam zahvaljujući prodaji ingre na dobitku i u drugim dionicama koje ne želim ovdje reklamirati.

Ne samo ja, nego i Kostrenčić i trezor ingre i svi kooperanti koji je se istresali. Sad možda krene novi val gore, a možda i ne. Nikada nisam napisao da očekujem 35 kn kao što mi namećete, što se mene tiče, ingra će ići gore dolje u već viđenom rasponu kojem je gornja granica 60, sve dok se situacija bitno ne promijeni.

Dakle rasprodao sam je i nemam je namjere kupiti. Ne vidim racionalnog razloga ulaziti u tvrtku koja je zapala u teške financijske dubioze iz kojih će se teško izvući, i teško će se vratiti na razine dobiti koje je imala prije par godina, a da ne govorimo o daljnjem rastu.
Ingra nema tog profita i snage koja bi mene privukla, kupujem samo dionice koje imaju perspektivu i kojima raste dobit, a ne ovakve za koje se na forumu svakodnevno špekulira hoće li otići u stečaj, tj. kojima je upitna egzistencija. Još k tome i plasiraju vlastite dionice na burzu, kao šećer za kraj.
Ima i drugih dionica za hvatanje i špekuliranje na našem tržištu, pogotovo onih tvrtki koje posluju pozitivno i povećavaju dobit svake godine.

A što se tiče one športske dvorane, pa jasno da traže 100 milja, pa samo su se kod BKS banke zadužili za 48 milijuna (EURA). To nije sve, imaju i nekoliko izdanja obveznica. Zadnje nisu mogli platiti pa su izdali nove. Pitanje je dokle će to moći funkcionirati i koliko će ih koštati sva ta refinanciranja i reprogramiranja. Mislim da će ih skupo platiti ako ne uspiju prodati tu dvoranu za šport. Ako je prodaju, mogu vratiti dug.
Ako je ne prodaju, mogli bi gledati kako je vjerovnici prodaju.

pa rekao sam vam da je taj rast itekako predvidljiv,otpuštanjem likvidnosti od strane hnb-a,roha je to obavio profesionalno,u petak popodne kako ne bi direktno utjecao na promjene tečaja dionica.u svakom slučaju očekujem čitav tjedan pozitivan trend,čak vjerujem da će se u idućem tjednu malo i pretjerati,pa tada namjeravam se i iskrcati,vjerovatno na nekih 50-54…prije nikako ne…


pa rekao sam vam da je taj rast itekako predvidljiv,otpuštanjem likvidnosti od strane hnb-a,roha je to obavio profesionalno,u petak popodne kako ne bi direktno utjecao na promjene tečaja dionica.u svakom slučaju očekujem čitav tjedan pozitivan trend,čak vjerujem da će se u idućem tjednu malo i pretjerati,pa tada namjeravam se i iskrcati,vjerovatno na nekih 50-54…prije nikako ne…

Ova je dionica dobra za kratkoročne špekulacije, uptavo zato jer se ne zna što će biti sutra,
a može biti sve i svašta. Makar se radi o prvoj kotaciji, informacija u javnosti ni za lijek.
Samo treba dobro paziti da se ne navućete na onakve patke kakav je bio "posao u Alžiru".
Na temelju te najave se cijena podigla 50% i nedugo zatim je objavljeno otpuštanje trezorskih dionica, dakle najava je odradila svoju svrhu. Nema sankcija, ali pametnome dosta [bye]
To me podsjeća na one analize o rastu nakon kojih je uslijedilo iskrcavanje banaka pokrovitelja.

Kad ste vec tako dobro upuceni u stanje sa INGR-om, pretpostavljam da ste vec odavno izasli iz svojih pozicija…ili mozda grijesim. Inace, postavlja se pitanje a sto jos onda radite na ovom forumu i koji vam je cilj? Ne bi li vam bilo pametnije potraziti neke bolje prilike? [bye]



Ja nisam zainteresiran za kupnju ove dionice ni po kojoj cijeni, to što pišem na ovoj temi ne znači da je želim kupiti, nego mi je jednostavno žao ljudi koji se daju ovdje navlačiti na neke prognoze o rastu na 100-160.

Dakle rasprodao sam je i nemam je namjere kupiti. Ne vidim racionalnog razloga ulaziti u tvrtku koja je zapala u teške financijske dubioze iz kojih će se teško izvući, i teško će se vratiti na razine dobiti koje je imala prije par godina, a da ne govorimo o daljnjem rastu…

Eto,napokon ste uspjeli dati odgovor na moje ne bas tako davno postavljeno pitanje. Na tome vam iskreno zahvaljujem.

Onda da rezimiramo:
1. Niste vise zainteresirani za kupnju ove dionice.
2. Rasprodali ste je i nemate je namjere kupiti.
3. Razlog sto jos uvijek ovdje pisete je iz cisto humanitarnih razloga:
"…to što pišem na ovoj temi ne znači da je želim kupiti, nego mi je jednostavno žao ljudi koji se daju ovdje navlačiti na neke prognoze o rastu…"

Pa zar vam je tako tesko bilo dati odgovor i prvi puta?

Optimist - loše informirani pesimist

Eto,napokon ste uspjeli dati odgovor na moje ne bas tako davno postavljeno pitanje. Na tome vam iskreno zahvaljujem.

Onda da rezimiramo:
1. Niste vise zainteresirani za kupnju ove dionice.
2. Rasprodali ste je i nemate je namjere kupiti.
3. Razlog sto jos uvijek ovdje pisete je iz cisto humanitarnih razloga:
"…to što pišem na ovoj temi ne znači da je želim kupiti, nego mi je jednostavno žao ljudi koji se daju ovdje navlačiti na neke prognoze o rastu…"

Pa zar vam je tako tesko bilo dati odgovor i prvi puta?

Da, jer želim pričati o ingri ovdje.
Ako imate još osobnih pitanja, pitajte na pm. HVALA [bye]

Uz Mesića u TURKMENISTANU je bila i INGRA.


Uz Mesića u TURKMENISTANU je bila i INGRA.

Recimo to da je u NO Ingre – Nadan Vidošević koji je kanddat za predsjednika RH.

Kako stvari stoje, tj. kako ankete i raznorazne analize prognoziraju mogao bi u drugi krug, a onda je sve moguće.

Ne bi me čudilo da bude novi Mesić.

New Report

Close