INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako naj natjecaj u Alziru.

Rijec je o prvoj kotaciji, dakle kotaciji sa najvecim renomeom firmi sa najboljim izvjestavanjem svojih dionicara.

dakle, ako je posao prije 2 mjeseca skoro sklopljen, gdje je sada???


blue ocsilator dobro radi….uvjek se javi pri dnu INGR [thumbsup] operenhajm je barem s nama neko vrijeme pa mi taj oscilator nije pouzdan…. [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ma ovo je kataklizma, dionica INgre pada najviše od svih, tko će zaustavit ovo ludilo i di je dno?

pad će stati čim prodaš, tu će biti dno. zato, učini nam sutra u 10 uslugu, prodaj i označi dno za Ingru da možemo krenuti gore. hvala [thumbsup]

na stranu, kad je bio onaj prvi pad na 40 kn, svi su vikali o bankrotu, pa je bio odibijanac na 70 kn
onda je opet bio pad na 40 kn, pa odbijanac na 60 i nešto kuna.
sad smo skoro na 40 kn, ubrzo slijedi odbijanac, a vi prodajte koji mislite da nakon pada sa 60 na 42 kune neće opet biti odbijanac nego ćete po 3. put vjerovati drukerima i propustiti brutalnu zaradu na odbijancu [yawn]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

@operemhajm, koji si ti negativac:) Imam osjećaj da obožavaš pljuvati građevince!

Slažem se da su građevinci puni sumljivog ponašanja, a Ingra je bila prva među onima koji su napuhavali balon. I dobro su ga iskoristili.

Sada je situacija ipak drukčija. Ingra je najbolje diverzificirana (tj. imaju najveći udio izvoza nakon Dalekovoda). Ingra ima najmanji broj zaposlenih, što znači da im je najmanji "hladni pogon". Ako gledaš omjer kratkoročne imovine i obveza, tu su pokriveni preko 80% po zadnjem izvješću (pogledaj malo strukturu drugih građevinara). Od početka godine uspjeli su smanjiti kratkoročne obveze za skoro 200 mil kuna (opet, usporedi s ostalim građevincima). I na kraju, ako oduzmeš imovinu od dugova, dođeš na trenutnu cijenu na burzi. Kriza likvidnosti koja ih je tjerala da prodaju dionice odnosno s njima plaćaju potraživanja (praktično ista stvar) je prošla i zato je cijena na ovako niskim granama.

Po mom mišljenju, Ingra je na dobrom putu da preživi probleme sa likvidnošću. Da li je ovo dno…ne znam zasigurno. Ali kad prođe kriza likvidnosti, većinski vlasnici će se jako potruditi da dignu cijenu dionice, u tome su uistinu maheri (možda i više nego u građevini:). Neka je podignu na 50% ATH, meni dovoljno.


@operemhajm, koji si ti negativac:) Imam osjećaj da obožavaš pljuvati građevince!

Slažem se da su građevinci puni sumljivog ponašanja, a Ingra je bila prva među onima koji su napuhavali balon. I dobro su ga iskoristili.

Sada je situacija ipak drukčija. Ingra je najbolje diverzificirana (tj. imaju najveći udio izvoza nakon Dalekovoda). Ingra ima najmanji broj zaposlenih, što znači da im je najmanji "hladni pogon". Ako gledaš omjer kratkoročne imovine i obveza, tu su pokriveni preko 80% po zadnjem izvješću (pogledaj malo strukturu drugih građevinara). Od početka godine uspjeli su smanjiti kratkoročne obveze za skoro 200 mil kuna (opet, usporedi s ostalim građevincima). I na kraju, ako oduzmeš imovinu od dugova, dođeš na trenutnu cijenu na burzi. Kriza likvidnosti koja ih je tjerala da prodaju dionice odnosno s njima plaćaju potraživanja (praktično ista stvar) je prošla i zato je cijena na ovako niskim granama.

Po mom mišljenju, Ingra je na dobrom putu da preživi probleme sa likvidnošću. Da li je ovo dno…ne znam zasigurno. Ali kad prođe kriza likvidnosti, većinski vlasnici će se jako potruditi da dignu cijenu dionice, u tome su uistinu maheri (možda i više nego u građevini:). Neka je podignu na 50% ATH, meni dovoljno.

Mislim da imate previše visoko mišljenje o tim većinskim vlasnicima. Da su oni zaista tako moćni kako tvrdite, ne bi prodavali vlastite dionice i dijelili ih kooperantima po ovim cijenama, jer tako neposredno čine štetu upravo sebi samima, suvlasnicima ingre. Naravno, mogu davati medijske poticaje rastu i oglašavati se, ali ne mogu mijenjati smjer tržišta.

Tvrdite da će rasti i da vrijedi više, ako ste u pravu, što onda uprava radi??
Mislim da bi bilo koji način financiranja bio jeftiniji od prodaje vlastite dionice, ako ona ide na 50% od ATH kako tvrdite.
Naravno, možda se radi i o interesu spuštanja cijene od strane istih, ali opet je tu činjenica da je ingra podijelila dionice po niskim cijenama i da je šteta nepopravljiva u slučaju rasta.

Isto bi tako mogli prodati nekretnine ispod realne cijene, samo što su dionice likvidnija imovina, no bez obzira o kakvoj se imovini radilo, šteta je ogromna ako ste u pravu što se tiče rasta.
Zato se nadam da niste u pravu, da ovo ide još dublje i da uprava zna što radi.
To bi bilo na dobrobit svih "ingraša" [tongue]



Kako naj natjecaj u Alziru.

Rijec je o prvoj kotaciji, dakle kotaciji sa najvecim renomeom firmi sa najboljim izvjestavanjem svojih dionicara.

dakle, ako je posao prije 2 mjeseca skoro sklopljen, gdje je sada???

Javili su nam o prodaji vlastitih dionica…doduše tek nakon što su prodane, tako da ne isključujem mogućnost da ingra i sada prodaje vlastite dionice. Novca nemaju, pa su na red došle dionice, a rasprodaju prijave kad im se poželi.

Dakle, ako ste vjerni fan ingre, bilo bi vam vrijeme da počnete kupovati i dizati cijenu, jer se ingrine obveze i dugovi na taj način vraćaju vašim novcem. Ako neće biti kupnje dionica, ne znam kako će se izvući…institucionalni investitori više nisu zainteresirani, to je jasno nakon propasti pokušaja dokapitalizacije iliti štampanja novih papira.

Mislim da je sad najbolje da ingra dobro padne, na niske grane.
Ako naraste, to će biti gubitak za ingru i dioničare, jer je ingra rasprodala svoju imovinu u dionicama po sadašnjim cijenama (+-). Naprotiv, ako padne, ingra će imati prilike ponovno kupiti dionice koje je prodala, dakle pad je trenutno najbolja opcija za ingru. Svako zlo za neko dobro [wink]
[/quote]
pametnom dosta

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Mislim da imate previše visoko mišljenje o tim većinskim vlasnicima. Da su oni zaista tako moćni kako tvrdite, ne bi prodavali vlastite dionice i dijelili ih kooperantima po ovim cijenama, jer tako neposredno čine štetu upravo sebi samima, suvlasnicima ingre. Naravno, mogu davati medijske poticaje rastu i oglašavati se, ali ne mogu mijenjati smjer tržišta.

Tvrdite da će rasti i da vrijedi više, ako ste u pravu, što onda uprava radi??
Mislim da bi bilo koji način financiranja bio jeftiniji od prodaje vlastite dionice, ako ona ide na 50% od ATH kako tvrdite.
Naravno, možda se radi i o interesu spuštanja cijene od strane istih, ali opet je tu činjenica da je ingra podijelila dionice po niskim cijenama i da je šteta nepopravljiva u slučaju rasta.

Isto bi tako mogli prodati nekretnine ispod realne cijene, samo što su dionice likvidnija imovina, no bez obzira o kakvoj se imovini radilo, šteta je ogromna ako ste u pravu što se tiče rasta.
Zato se nadam da niste u pravu, da ovo ide još dublje i da uprava zna što radi.
To bi bilo na dobrobit svih "ingraša" [tongue]

daj nam molim te objasni HGSP, onak iskreno kako ti znas,i koliko je to 43kn, mislim na vrjednost

ingr-r-a je trenutno na cca 10% od ath,nabrojite mi barem još jednu dionicu iz sastava crobexa koja je na 10% os svog ath,nitko ne kuži da je ova dionica tempirana bomba,kad dobije par poslića,planut će ko šibica,treba biti strpljiv i skupljati,ja sam kupovao po 49,43…i ako padne oko 36-38 kupit ću još..i to je to,put do dobre zarade…

nemam ingru i ne navlacite ljude na zlo i to 10pct od ath objesite macku o rep


ingr-r-a je trenutno na cca 10% od ath,nabrojite mi barem još jednu dionicu iz sastava crobexa koja je na 10% os svog ath,nitko ne kuži da je ova dionica tempirana bomba,kad dobije par poslića,planut će ko šibica,treba biti strpljiv i skupljati,ja sam kupovao po 49,43…i ako padne oko 36-38 kupit ću još..i to je to,put do dobre zarade…

VDKT, Tenhika, Hdel su cca tu negdje 10-12% od ath, ali kakve veze ima s cijenom gdje je bio ath, kao i da li je INGR sastavnica crobexa ?



ingr-r-a je trenutno na cca 10% od ath,nabrojite mi barem još jednu dionicu iz sastava crobexa koja je na 10% os svog ath,nitko ne kuži da je ova dionica tempirana bomba,kad dobije par poslića,planut će ko šibica,treba biti strpljiv i skupljati,ja sam kupovao po 49,43…i ako padne oko 36-38 kupit ću još..i to je to,put do dobre zarade…

VDKT, Tenhika, Hdel su cca tu negdje 10-12% od ath, ali kakve veze ima s cijenom gdje je bio ath, kao i da li je INGR sastavnica crobexa ?
[/quote]
bitno da je likvidna,a mislim da ima dobro zaleđe,tj jake institucionalne igrače.ipak je to neki garant u odnosu na prije navedene građevinare…

Jedini način da se u Hrvatskoj u 2010. pokrene gospodarstvo i BDP počne rasti su veliki infrastrukturni radovi koje mogu izvesti naši građevinari. Sve ostalo je takva sića da nije vrijedna spomena. Znači, želi li Vlada dati narodu nekakvu nadu u oporavak gospodarstva i rast BDP-a, morat će pokrenuti/nastaviti gradnju autocesta, mostova itd. čime će doći do rasta BDP-a, pojačanog zapošljavanja i pokretanja proizvodnje velikog broja djelatnosti vezanih uz građevinu. Tako da svi koji računaju na nastavak pada građevinskog sektora griješe, Hratska MORA nastaviti građevinske radove da se izvuče iz recesije inače je gotova, "kaputt".
Naravno, to ne znači da će se sve niti najveći dio financirati iz proračuna, bit će ovdje i puno stranih kredita i investitora (EBRD, MMF, EU…), ali ne sumnjam da će se naši građevinari, koji već ovdje imaju ljude, strojeve, a i konkurentne cijene gradnje (evo VDKT je urpavo dobio posao u Bosni) uspjeti izboriti za velik dio tih poslova [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Zanimljivo je koleg "arena" uvidio kako nije baš sjajna situacija u tvrtci ako se dugovanja plaćaju dionicama iz trezora. Kako uvijek volim razmišljati kritički i u ovom slučaju mi se nameće jedno malo (ali potencijalno jako veliko) pitanje. Zašto se dugovanja podmiruju sa dionicama kada su na tako niskoj razini, a znalo se koja dugovanja kada dospijevaju? Do prije par dana smo imali cijenu od 60 HRK ako se ne varam.
Mislim da ovo nije velika matematika nego čista muljaža koju bih prepričao ovako:
"izvadi iz trezora, time plati Mati, Mate će doć na burzu prodat te iste dionice opet meni i to još jeftinije kako bi imao s čim platit radnike, nitko neće znat da sam to ja kupio. Onda ću nakon mjesec dana objaviti onaj već dogovoreni posao kojim će dionica opet skočiti u zrak. Potom ću lijepo prodat te dionice za 60-70 kn po mogućnosti opet tvrtci za trezor".
Oni koji su smislili ovu igru su vrhunski, a ako se HANFA ne bude igrala sa njima onda ljudi moji ne preostaje ništa već da se kupi koja dionica, jer ovo očito nije kockanje već oročena štednja sa kamatom od 60 i više posto na 1-2 mjeseca.
Pozdrav!

New Report

Close