INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Super, umjesto casha za servisiranje kredita i ostalih obveza dobija se udio u Hotelu Lapad.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Super, umjesto casha za servisiranje kredita i ostalih obveza dobija se udio u Hotelu Lapad.

To je samo dokaz da ingra nije u velikim problemima inače bi prodala udio u Lapadu…….. [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Pozdrav, jel bi moglo kraćano obašnjenje:
skdd kaže:
lapd
1. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 3.943.892 88,28 Osnovni račun
2. INGRA D.D. 491.447 11,00 Osnovni račun
Dakle, nakon ovoga bi trebala ingra imati udio u lapd 13.7% (dakle, povećano)
a
ATPL-r-a bi trebala imati 85,9% (dakle, smanjeno).

Pitanje: da li su podaci na skdd ažurirani, da li je izračun točan, da li je netko lud i da li sam ja glup.

Zanimljivo, na osnovu ovoga sam izračunao da je Ingra pretvorila dugovanje od cca 8 mil kuna u vlasnički udio. Bar u zadnje vrijeme nema više zveckanja bankrotom:)


Zanimljivo, na osnovu ovoga sam izračunao da je Ingra pretvorila dugovanje od cca 8 mil kuna u vlasnički udio. Bar u zadnje vrijeme nema više zveckanja bankrotom:)

sad ce se vec nesto izvuc kad krene panicna rasprodaja…pritom ne mislim na danas….operenhajm@ di si ???? [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

…može se izvući koliko hoćete dobrih vijesti…ali toliki se strah uvukao da je to bolesno…a uskoro će i preko 45 biti jeftino…sve se ponavlja pa i ovo…pohledajte HGSP, sve je jasno…a do nedavno je i 27 bilo preskupo…veliki rade po svome a dobre i loše vijesti koriste samo kada im odgovaraju…tako će im jednog dana koristiti ingra na 60 pa će je potjerati,…uzeti lovu i opet ista priča…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



Zanimljivo, na osnovu ovoga sam izračunao da je Ingra pretvorila dugovanje od cca 8 mil kuna u vlasnički udio. Bar u zadnje vrijeme nema više zveckanja bankrotom:)

sad ce se vec nesto izvuc kad krene panicna rasprodaja…pritom ne mislim na danas….operenhajm@ di si ???? [undecid]
[/quote]

Jedina pozitivna stvar u ovoj priči je zanemariv udio ingre u tom hotelu.
To isto vrijedii i za udjele ingre u slatinskoj banci i HG spotu…sve od reda promašene investicije.
Na forumu se prije špekuliralo da je ulaz u HGspot bio po 100kn.
Ovaj hotel je evidentno financiski nemoćan…kad nema novaca za isplatiti potraživanja, pa vjerovnici preuzimaju udjele. To bi i Pevec htio, umjesto da plati dugove, pretvoriti potraživanja u bezvrijedne i virtualne papire. Znamo kako se domaći hotelijeri žale kako nemaju novaca za nove investicije i prisiljeni su poslovati s gubicima.

Ja upravi ingre ne vjerujem ni malo, jer ako su u stanju prodavati vlastite dionice po cijenama između 40-50 kuna, a ovdje neki tvrde da to vrijedi više, onda tu nešto gadno ne štima.
Ili rasprodaju vrijednu imovinu u bescjenje, ili znaju da dionice zapravo vrijede puno manje.
Ako dionica vrijedi 80-100 kuna, znači da rasprodaju imovinu u pola cijene!! Ne bi govorio o 200 i 300 kn, jer je i ovako sve jasno i dovoljno za zgražanje nad tim potezom. Situacija je očito puno gora nego što se misli. Pogledajte na grafu na zse koliko je ova dionica vrijedila prije 5 godina, ima to prostora za pad ohoho.


Hg-spotu cijena kada je pala na 21 Kn kupovalo je par odvažnih ljudi, a već danas oko 92-98 Kn…..
Odična zarada….
Ovdje je malo drugačija situacija jer ingra je u daleko boljoj poziciji, ali sličnost po rastu cijene može biti ovdje jače izražen…… [lol] [thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Tko je ovdje nedavno govorio da Ingru nećemo vidjeti na 44 i 42 kn ??

🙂


Tko je ovdje nedavno govorio da Ingru nećemo vidjeti na 44 i 42 kn ??

🙂


dok god ima prodavaca cjena nece stat….a di ce stat ,budemo vidili ,dok god prodajete cjena ide dole….a kupci cekaju sve nize….vrlo jednostavno… [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Znači!!!

Skaču ,ameri, nema veze, skače crobex nema veze, skače crobex 10 nema veze,
a šta ima veze?

Jel kad neko iznenada lupi po 100 000 kom, i krene biodizel… [lol]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

A ljudi moji 7dana bio na moru i vidi ingru svi rasprodaju,katastrofa!!!????Hoce li ko zubace ili mozda lignje za dionice Ingre???;)

New Report

Close