INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gledajući cijenu INgre ovo je za mene bankrot, a neki forumaši zazivaju daljni pad, pa za ime božje koliko onda vrijedi?

Nema veze koliko vrijedi. Jedino što ima veze jest broj prodavača, niču ko gljive poslije kiše. Uz povratak likvidnosti i na INGRI je moguć je scenario kao sa JDPL početkom godine. HPB se istovarao do 85 kuna a onda je katapultiran do 250 u par mjeseci. Čini mi se da je slična situacija i sa DLKV, radnici su dobili dionice mukte pa prodaju. I Dinkecov fond.
Kod Ingre su to kooperanti. Znam da će mi se neki rugati, ali je činjenica da su kooperanti stvorili višak na strani ponude, koji je fatalan kod situacije niske likvidnosti, što je kod nas slučaj. jedan od. Ispravak moguć isključivo povratkom likvidnosti na burzu. Ne vjerujem da će neka vijest, ma kako dobra bila, lansirati Ingru u onoj mjeri u kojoj će to napraviti povratak likvidnosti na ZSE. A ja u taj povratak u skoro vrijeme ne vidim. Za sat i po 4.3 miliona, što je još i dobro, a od toga 30% hate a ovo ostalo mi među sobom ko će koga zajebati. I tako mjesecima. I tu i tamo koji zalutali dugoročni koji štogod kupi jer zna da će mu ovo kroz godinu – dvije donijet veći prinos nego da oroči u banci…
Čekat pa šta Bog dade…

Ljudi moji!
Nema tu kruha!

Jednostavno puno pada…pa malo raste…pa opet puno pada….a teško je hvatati te padajuće noževe…

A da… proda ARENU, pa da izvanrednu dividendu oko 50 kn po kom [thumbsup]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Čini mi se da Ingra i nije tako zadužena kako se često voli prikazivati…

Dug/kapital 2008
HDEL 373,63% 339,81%
VDKT 359,14% 431,57%
IGH 375,88% 363,06%
THNK 334,02% 308,04%
DLKV 264,45% 351,06%
INGR 275,43% 305,21%


A da… proda ARENU, pa da izvanrednu dividendu oko 50 kn po kom [thumbsup]

I odmah proglasi stečaj!

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-brodari-i-gradevinari-spustili-crobex-ispod-2.100,61559.html



A da… proda ARENU, pa da izvanrednu dividendu oko 50 kn po kom [thumbsup]

I odmah proglasi stečaj!
[/quote]
Pa sada je 44 pa šta ako proglasi stečaj nemože gore!!!!!

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

ovo ime mi bas i ne donosi srecu tonem sve dublje i dublje ali valjda za godinu dana bude sve kako smo svi zeljeli

Koliko li je samo puta u zadnjih nekoliko mjeseci ingra zavrsila u stecaju!? I vidim svaki put ste bili u pravu. Ajde, predahnite malo.

Da ste u Ingrinoj poziciji, biste li i vi prodavali Arenu Zagreb?

‘Mislim da bih jer očito Ingra ima financijskih problema i mora misliti na pozitivno i profitabilno poslovanje’
Paško Vela, CMC Sisak

‘Ingra je u teškoj financijskoj situaciji i prodajom želi namaknuti novce koji joj nedostaju’
Marijan Ožanić, Agencija Zagreb-TPZ

‘Ne bih prodavao zbog postojećih ugovora, ne znam koji su interesi i ne vidim logike u prodaji’
Rudolf Radiković, Resort Sv. Martin

‘Svakako bih jer se velike investicije za njezinu gradnju ne mogu otplatiti od redovnog poslovanja’
Tomislav Cerc, Chromos
http://www.poslovni.hr/132053.aspx

Što mislite da će se dogoditi s ingrom ako ne uspije prodati arenu…mislim da je jedini izlaz stečaj ili prodaja imovine…pa ovo je katastrofa…nema novih poslova već kolko?


Koliko li je samo puta u zadnjih nekoliko mjeseci ingra zavrsila u stecaju!? I vidim svaki put ste bili u pravu. Ajde, predahnite malo.

ž
Ja sam na hidrinu stečaju ubio 60%, mogao sam i duplo, ali nisam odolio…

Stečaj IGH me je nažalost mimoišao, al ima ovdje forumaša koji su se dobro na njemu oparili…

Na ingrinu stečaju sam još u minusu…


Gledajući cijenu INgre ovo je za mene bankrot, a neki forumaši zazivaju daljni pad, pa za ime božje koliko onda vrijedi?

Zašto misliš da cijena na burzi odražava pravo stanje firme? To ti je više špekuliranje, pogotovo na ZSE, gdje s prometom od 10-ak tisuća kuna cijena pojedinih dionica može ići +/-10%.

New Report

Close