INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BigBoss

Danas si inspiritivan osobito!!!

Ova 2 zadnja najbolje što sam u ovoj godini pročitao.
Kapa dolje
[thumbsup] [thumbsup]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

BigBoss svaka čast. Da je više ovakvih postova svima bi nam bilo puno bolje. Netko je dobro rekao da se sprema novac sa strane i čeka dno. Samo kako ćemo znati gdje je dno? Za sada je najbitnije znati da ingra neće bankrotirati. Vaši podaci o likvidnosti me ohrabruju. Još jednom – samo tako nastavite. [thumbsup]


Bez obzira na pad vrijednosti dionica što je sigurno može još padati ali doći će i tomu kraj……

ingra dovršetkom lapad projekta i prodajom stanova doći će do 365 milijuna Kn vlastitog kapitala+2 uloga koje država duguje ingri=105 milijuna Kn dakle ukupno 470 milijuna Kn vlastitog kapitala i onda će 26 godina imati prihode od dvorane u iznosu od 52 milijuna Kn godišnje , a sadašnja vrijednost ingre je 375 milijuna, i siguran sam da će predsjednik uprave ingre dati nalog da se pokupuju dionice ingre do 10 posto u trezor. A pri tome će manipulatori zagrabiti veliki dio na ovoj dionici.

Dobivanjem kredita HAC će platiti ingri do 100 milijuna Kn koliko duguje i oko 86 milijuna za ovu godinu. Eto likvidnosti.
I sada ako se jedan pravi posao sklopi u inozemstvu biti će još bolje i cijena će rasti još jače.

Stoga svaki pametni dioničar koji ima dionice ingre neće prodavati dionice već će ih skloniti s tržišta jer zna one gore podatke, i treba samo čekati da se projekt lapad naplati, a kada se naplati cijena ove dionice će ići u rastućem smjeru.

Šteta je za dioničare da ne znaju podatke i da nisu spremni preuzeti rizik, a dioničarstvo je upravo to.

kolega Bigboss, s velikim žaljenjem moram konstatirati da za moj ukus pišete previše tendenciozno i neobjektivno, ili jednostavnijim rječnikom rečeno- "navlakački".

Arena se u globalu pokazala kao neprofitabilan projekt i ingraši su istaknuli kako im je bitna referenca..prihodi od arene će najvećim dijelom otići na otplatu kredita BKS banci i ostalim vjerovnicima ingre, a iznenadilo bi me da na kraju uspiju vratiti sav kapital koji su uložili.

Uzimajte postove ove osobe s velikom rezervom. Već dulje vrijeme pratim njegovo pisanje koje je apsolutno neobjektivno-afirmativno, još od kad je ingra bila na 60 kuna, a nastavlja se i tijekom urušavanja cijene. Zaista mi je žao onih koji su kupili po 60 povodeći se za ovakvim poluinformacijama.

Što se tiče svega ostalog, vidim da nemate pojma o tome koliko je ingra zadužena a meni se to ne da ponavljati jer je već bilo o tome govora na forumu. Blueman vam je sve objasnio, ali ovdje se sve brzo zaboravlja.

Još me jedna stvar jako zabavlja, kad netko počne u krizi u građevinarstvu onda svi krenu pričati o tome kako ingra nema veze s Hrvatskom, kako oni sve rade vani, a sad kad treba bezrazložno pisati afirmativno- onda se može o tome koliko ingra sudjeluje u cestogradnji i koliko bi novaca trebala dobiti od države. [bye]

kolega opper—-
na koliko ste se postavili?
50 ili cekate nize?


BigBoss svaka čast. Da je više ovakvih postova svima bi nam bilo puno bolje. Netko je dobro rekao da se sprema novac sa strane i čeka dno. Samo kako ćemo znati gdje je dno? Za sada je najbitnije znati da ingra neće bankrotirati. Vaši podaci o likvidnosti me ohrabruju. Još jednom – samo tako nastavite. [thumbsup]


BigBoss

Danas si inspiritivan osobito!!!

Ova 2 zadnja najbolje što sam u ovoj godini pročitao.
Kapa dolje
[thumbsup] [thumbsup]

Uvijek treba pisati korisno, i gledati što se može naučiti i kako pomoći sebi ali i drugima, bez obzira gdje god bio i što god radio, Bog sve vidi i sve zna, i suditi će svima koji su radili grijeh, a pogotovo jer su druge plašili i činili sve kako bi stvorili materijalnu korist na tuđoj nesreći.
Jer će imati sve na savjesti koja im neće dati mira.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

…ne znam da li je netko primjetio da u jučerašnjem i današnjem trgovanju netko "pika" s po 10 dionica po kupnji u vremenskim intervalima…koje je značenje toga?… [huh]

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

…ne po kupnji nego po prodaji… [thumbsup]

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...


……jutro

-Evo i mene , samo par riječi ….

-Anuiteti od Arene su 100% sigurni …. , jedino ako propadne RH …. [smiley]….
…( možda to i nije nemoguće , ali onda će svi drugi i prije….. )

– Istina , Arena prošle godine nije bila neki posao , ali ove godine je to BINGO !!!!

-Prvih par godina zaista je otplata kredita i kooperanata , ali u slučaju da nema
nikakvog novog posla ….. , iz kojeg bi se to prije riješilo ….

.Dr M Wagner

P.S.
-I savjet za kraj ( što se tiče poslovanja ne savjetujem)… , sa lječničkog aspekta :

…Antidepresive i alkohol nije dobro uzimati zajedno ….. , kontraindikacije nisu bolne
za onoga toko uzima ….. , ali za okolinu jesu …… [smiley]

Nego jel sutra il prekustra sjeda dividenda?

Imam fantomske dionice


Nego jel sutra il prekustra sjeda dividenda?

Mora biti sutra jer je prekosutra subota. Negdje se sjećam podatka 30.10.

Ovo je genocid nad dioničarima INGR-a jer ovakva prodaja nije normalna.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


…kako bi stvorili materijalnu korist na tuđoj nesreći…

na burzi nema win-win situlacija.
ako nikog ne nagovoris na kupnju, pa kome ces onda skupo prodat?
naravno jednako vrijedi i obrnuto.
ako nekome ne obezvrijedis te papire koje drzi u ruci, od koga ces onda jeftino kupiti?

New Report

Close