INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pošto već 10 mjesci HAC nije platila INGRI za radove, sada su u mogućnosti jer su i zbog toga podigli kredit. Eto likvidnosti
Prvi put nakon 10 mjeseci, pet banaka nudi kredit HAC-u
http://www.vecernji.hr/vijesti/prvi-put-nakon-10-mjeseci-pet-banaka-nudi-kredit-hac-u-clanak-37569

Izvođači krive HAC za neplaćanje
Radove vrijedne oko dvije milijarde kuna je izvodila poslovna udruga Viadukt – Konstruktor – Hidroelektra – Cesta Varaždin – Zagorje Tehnobeton – Strabag – Osijek Koteks – Ingra.Hrvatske autoceste nedavno nisu uspjeli dobiti kredit od 200 mil. eura. To je bilo prošle godine

http://www.poslovni.hr/102913.aspx

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Mislite da možemo doci do cijene od 50 kuna?

Ja očekujem 45-48, mada ne mora niti di tu se spustiti…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Nema pro(e)daje!!!! Bar kod mene a imam je 20%…pa šta bude…

'Prestanite lagat ovaj napaćeni narod'

gospodo iz INGR-e kada će te konačno platiti ljude koji su radili ARENU Zagreb mislim samo na one koji su gradili



Kolege moje izgleda da smo se gadno prevarili s ovom dionicom, i sad mi je žao što nisam prodao jer mi je sad prekasno, a i svejedno kad sam već u velikom gubitku, pa ko ga šiša. Mislim da nas je mafija nasanjkala i šta se može jel kako može vrijedit firma 50 mil eura kad navodno ima nekoliko stotina mil ugovorenih poslova, ovo je sve prevara.

prodaj, još ti nije kasno da se spasiš, kupit ćeš ponovno na 40kn samo puno veću količinu
[/quote]
…a što ako ne bude tako??? hoćete li mu vi nadoknaditi štetu??? pusti čovjeka neka sam odluči, tako će imati manje problema…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Bez obzira na pad vrijednosti dionica što je sigurno može još padati ali doći će i tomu kraj……

ingra dovršetkom lapad projekta i prodajom stanova doći će do 365 milijuna Kn vlastitog kapitala+2 uloga koje država duguje ingri=105 milijuna Kn dakle ukupno 470 milijuna Kn vlastitog kapitala i onda će 26 godina imati prihode od dvorane u iznosu od 52 milijuna Kn godišnje , a sadašnja vrijednost ingre je 375 milijuna, i siguran sam da će predsjednik uprave ingre dati nalog da se pokupuju dionice ingre do 10 posto u trezor. A pri tome će manipulatori zagrabiti veliki dio na ovoj dionici.

Dobivanjem kredita HAC će platiti ingri do 100 milijuna Kn koliko duguje i oko 86 milijuna za ovu godinu. Eto likvidnosti.
I sada ako se jedan pravi posao sklopi u inozemstvu biti će još bolje i cijena će rasti još jače.

Stoga svaki pametni dioničar koji ima dionice ingre neće prodavati dionice već će ih skloniti s tržišta jer zna one gore podatke, i treba samo čekati da se projekt lapad naplati, a kada se naplati cijena ove dionice će ići u rastućem smjeru.

Šteta je za dioničare da ne znaju podatke i da nisu spremni preuzeti rizik, a dioničarstvo je upravo to.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

BigBoss

Šta reći na tvoj zadnji post nego Amen! [thumbsup]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Bez obzira na pad vrijednosti dionica što je sigurno može još padati ali doći će i tomu kraj……

ingra dovršetkom lapad projekta i prodajom stanova doći će do 365 milijuna Kn vlastitog kapitala+2 uloga koje država duguje ingri=105 milijuna Kn dakle ukupno 470 milijuna Kn vlastitog kapitala i onda će 26 godina imati prihode od dvorane u iznosu od 52 milijuna Kn godišnje , a sadašnja vrijednost ingre je 375 milijuna, i siguran sam da će predsjednik uprave ingre dati nalog da se pokupuju dionice ingre do 10 posto u trezor. A pri tome će manipulatori zagrabiti veliki dio na ovoj dionici.

Dobivanjem kredita HAC će platiti ingri do 100 milijuna Kn koliko duguje i oko 86 milijuna za ovu godinu. Eto likvidnosti.
I sada ako se jedan pravi posao sklopi u inozemstvu biti će još bolje i cijena će rasti još jače.

Stoga svaki pametni dioničar koji ima dionice ingre neće prodavati dionice već će ih skloniti s tržišta jer zna one gore podatke, i treba samo čekati da se projekt lapad naplati, a kada se naplati cijena ove dionice će ići u rastućem smjeru.

Šteta je za dioničare da ne znaju podatke i da nisu spremni preuzeti rizik, a dioničarstvo je upravo to.

Nadalje na ovaj tekst pišem i dodatak zašto jer postoji znatan broj informacija koje mali dioničar mora znati…..

A to je ako se pogleda u sda top 10 dioničara ključan podatak je ovaj
3. TEHNIKA D.D. 451.800 6,02 Osnovni račun
a onda doda se ova vijest

http://www.poslovni.hr/111361.aspx

Iako ingra nije osvojila posao u Crnoj gori, ali kada netko iz top10 dioničara osvoji posao kao i da je, gledati će da da manje poslove ingri, dakle biti će poslova kao i na autocesti.

Nadalje postoji alternativa da svoja potražnjivanja od države i grada u iznosu od 1 milijardu 358 milijuna Kn prodaju za 15 posto manju cijenu i tako se odmah naplate u iznosu od 1 milijardu 180 milijuna Kn dakle sada dodamo 470 milijuna Kn, = 1milijarda 650 miljuna Kn vlastitog kapitala. Ovo je u slučaju da se ingra odluči naplatiti do sredine sljedeće godine, ako ne onda je taj iznos 1 milijarda 828 milijuna Kn.

Trenutna tržišna cijena je 375 milijuna Kn, a INGRA vlastitog kapitala bez nekretnina ima 1,650 milijardi Kn iliti 4,4 puta više nego na trenutnu cijenu koja je na burzi.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

BigBoss @ vjerujes li u triple bottom na ingri na 40 kn ?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Malo je, bit će bar šesterostruko dno, ma koje su ovo gluposti sa tehničkom analizom.
[angry]

Imam fantomske dionice


Bez obzira na pad vrijednosti dionica što je sigurno može još padati ali doći će i tomu kraj……

ingra dovršetkom lapad projekta i prodajom stanova doći će do 365 milijuna Kn vlastitog kapitala+2 uloga koje država duguje ingri=105 milijuna Kn dakle ukupno 470 milijuna Kn vlastitog kapitala i onda će 26 godina imati prihode od dvorane u iznosu od 52 milijuna Kn godišnje , a sadašnja vrijednost ingre je 375 milijuna, i siguran sam da će predsjednik uprave ingre dati nalog da se pokupuju dionice ingre do 10 posto u trezor. A pri tome će manipulatori zagrabiti veliki dio na ovoj dionici.

Dobivanjem kredita HAC će platiti ingri do 100 milijuna Kn koliko duguje i oko 86 milijuna za ovu godinu. Eto likvidnosti.
I sada ako se jedan pravi posao sklopi u inozemstvu biti će još bolje i cijena će rasti još jače.

Stoga svaki pametni dioničar koji ima dionice ingre neće prodavati dionice već će ih skloniti s tržišta jer zna one gore podatke, i treba samo čekati da se projekt lapad naplati, a kada se naplati cijena ove dionice će ići u rastućem smjeru.

Šteta je za dioničare da ne znaju podatke i da nisu spremni preuzeti rizik, a dioničarstvo je upravo to.

Nadalje na ovaj tekst pišem i dodatak zašto jer postoji znatan broj informacija koje mali dioničar mora znati…..

A to je ako se pogleda u sda top 10 dioničara ključan podatak je ovaj
3. TEHNIKA D.D. 451.800 6,02 Osnovni račun
a onda doda se ova vijest

http://www.poslovni.hr/111361.aspx

Iako ingra nije osvojila posao u Crnoj gori, ali kada netko iz top10 dioničara osvoji posao kao i da je, gledati će da da manje poslove ingri, dakle biti će poslova kao i na autocesti.

Nadalje postoji alternativa da svoja potražnjivanja od države i grada u iznosu od 1 milijardu 358 milijuna Kn prodaju za 15 posto manju cijenu i tako se odmah naplate u iznosu od 1 milijardu 180 milijuna Kn dakle sada dodamo 470 milijuna Kn, = 1milijarda 650 miljuna Kn vlastitog kapitala. Ovo je u slučaju da se ingra odluči naplatiti do sredine sljedeće godine, ako ne onda je taj iznos 1 milijarda 828 milijuna Kn.

Trenutna tržišna cijena je 375 milijuna Kn, a INGRA vlastitog kapitala bez nekretnina ima 1,650 milijardi Kn iliti 4,4 puta više nego na trenutnu cijenu koja je na burzi.

A tehnički više ne bi trebali padati, ali ako netko odluči da ruši cijenu, neka ga moći će se jeftinije kupiti, a po fundamentalnoj analizi ima razloga za veliki rast….

Trenutna situacija je da jedna Kn uložena u ingru investitori smatraju da vrijedi 0,22 lipe.
A realna situacija bi trebala biti 1 uložena Kn = 1.3 Kn

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

odlićan 5

šalim se evo ti 100

New Report

Close