INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega s400
Pa ako tvrtka otpusti dio radnika to je normalno, dapače loše za radnika, dobro za dioničara!

Svaki komentar današnjeg dana je suvišan.. ne ruši se samo ova dionica nego se sustavnop ruši i diže cijelo tržište
Zato strpljen spašen.
Bita podatak može se trgovati marginom do 100% .

Dal su sve banke lude, znaju nešto, ili gledaju isključivo likvidnost?
Molim ozbiljan odgovor?
Hvala

Tako se jedino može i spasiti,a kasnije opet lako zaposli i više radinika ako treba.

Od 21.10.2009 JEL ZABORAVLJAMO KO KORNJAČE?
Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD), Europska investicijska banka (EIB) i druge europske institucije suglasile su se da se za infrastrukturne projekte u sedam balkanskih zemalja izdvoji 2 milijarde eura.
pokaži ostale vijesti: Ekonomija
VEZANE VIJESTI
• EBRD u Hrvatsku uložio dvije milijarde eura, ove godine udvostručuje investicije
• EIB u Saab ubrizgao 600 milijuna dolara
• EBRD se predomislio: Hrvatski BDP u 2010. neće pasti već rasti 1,5 posto
• EIB, EBRD i Svjetska banka za istočnu Europu osigurale još 16,3 milijardi eura
• EBRD će kreditirati gradnju Avenue Malla Osijek?
• EBRD traži dodatnih 10 milijardi eura
• Podružnicama Raiffeisen Internationala odobreno 150 milijuna eura zajmova
Projekti će se tako financirati u Albaniji, Bosni i Hercegovini, Kosovu, Crnoj Gori, Srbiji, Makedoniji i Hrvatskoj, a navedenom svotom namjerava se pomoći tim zemljama kako bi se što prije približile Europskoj uniji. Iako se potonje dvije zemlje prepoznaju kao najizglednije članice Unije, na preostalih pet se ozbiljno gleda kao na potencijalni kandidate.
Premda je Europska komisija prošlog tjedna poručila da bi se pregovori s Hrvatskom mogli okončati koncem 2010. godine ukoliko napravi znatniji iskorak na području reforme pravosuđa i javne uprave, u borbi protiv organiziranog kriminala, kao i osiguravanju prava manjina, još nije sigurno koja će od navedenih zemalja prva pristupiti Uniji.
Istaknuto je da su sve zemlje regije ušle zakašnjelo u modernizaciju infrastrukture, uključujući cestovnu mrežu, i to u odnosu na ostale zemlje istočne Europe.
Osim financijskih injekcija velikim infrastrukturnim projektima, europske financijske institucije će osigurati i 110 milijuna eura za lokalne infrastrukture, zatim 30 milijuna eura za tehničku podršku, a određena količina novca bit će dostupna za potporu malog i srednjeg poduzetništva, pa i podizanja energetske učinkovitosti.

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Od 21.10.2009 JEL ZABORAVLJAMO KO KORNJAČE?

Pamtimo Vulkane, sve pamtimo

Nerazumijem kolege koji komentiraju na način "..ako padne na 37 je stečaj.." pa šta ako padne na 37?? Pa pala je već dva puta ove godine pa nije objavila stečaj, pa može past i treći.
I ne razumijem sljedeće:
– svi kažete da ste dugoročni ulagači
– svi vjerujete da će rast na 200, 400 kn u dogledno vrijeme
pa iz kojeg razloga se onda bojite cijene od 37 kn. Tad ćete moć dobit puno više dionica za svoje novce a i biti će Vam puno veći prinos. Pa baš Vi koji vjerujete u dionicu i firmu trenutno trebate drukat na dole. i kupit što više i što jeftinije. A firma ako je izvrsna i uprava isto, tržište će to već prepoznat i stavit na fer vrijednost. Zato ćemu strah od fiktivnog tromjesečnog gubitka?? Ne prodaješ a dokuplješ

…ma kakav stečaj ljudi moji…to vas samo paničare da brže dođu do što jeftinijih dionica…sjetite sa da INGRA može i po +18% u jednom danu. sjetite se toga jer to nije bilo tako davno…a ako ide još dole pa prilika za dokup je tu…sjećate li se Leda po 2500? ko bi tada rekao da će biti za koji mjesec preko 7000? i Ingra će doći na svoje-sada budimo hrčci i vjerujmo… danas, kada su se za kratko povukli sa prodaje-špekulanti-odmah je rasla za 2 kune…kad se oni namire i kada svoje velike naloge presele na zeleni stupac, samo ćete vidjeti koliko će biti INGRA…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

ajmo ljudi malo se otrijezite. nemojte bezveze lupati cifre bez objašnjenja.

prije par dana sam pisao da INGR ide dolje i rekao da ću izaći. tako sam i napravio. od tada je cijena pala 3 kune.

čekam ju na 47-48kn jer je to otprilike target ovog doubletop-a a i SMA100 je tu negdje.

na 35 bi se mogla vratiti samo ako bi ju netko s namjerom rušio do dolje. od toga mislim da nitko nema koristi jer su već dovoljne količine akumulirane u proteklih mjesec-dva.

bilo je za očekivati da će nakon ovog doubletop-a ići natrag dolje. ali baš da će na dno, to su gluposti.

očekujem odbijanac od 48 i daljnji put prema gore. ako ponovno ne probije 60, e onda se treba zapitati. do tada, uživajte…


Znam da mnogi nickovi nestaju, ali moj ostaje jer nikada ne pozivam na pad, strah i depresiju već na pravo dioničarstvo, povezivanje i udruživanje i što ako padne vrijednost dionice, držiš dionice na duži rok, a ako cijena pada samo skupljaš…..

ma sve je jasno ako se pogleda tablia koju je koelga gismund stavio na prethodnoj stranici!
gledamo li prosječnu cijenu INGR unazad 1 mjeseca, 3 mjeseca, 6 mjeseci,1 godine…cijelo vrijeme je prosječna cijena iznad 50 KN! znači sa svim najcrnjima vijestima kojima je INGR bombardirana zadnjhi godinu dana, prosječna cijena je i dalje iznad 50 kn. pametnoem dosta, a oni drugi neka slušaju oprahajme i slične (multi)nickove [yawn]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!


[nego po 35 kako tvrdi jedna vrhunska financijska institucija poput HAAB-a. [bye]

Ajde molim te, oni su i opravdavali cijenu na 60.000 tvrdeći kako se radi o developeru. Njima je svaka burzovna cijena opravdana, jer očito pripadaju pristašama "teorije o efikasnosti tržišta". Tako su i lani na prolječe predviđali kako će crobex do kraja godine biti na 4000.
Imaju oni takvih promašaja još mnogo da ih sve ne navodim sada, a što i nije čudno budući da pripadaju tom potpuno pogrešnom shvaćanju tržišta.

Ove razine su po meni katastrofa, kako je jedan AD Plastik koji također ima loše rezultate ovoliko narastao a INGRA je na dnu dna. Ako ode ispod 50 mislim da od ove firme nema ništa.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Ove razine su po meni katastrofa, kako je jedan AD Plastik koji također ima loše rezultate ovoliko narastao a INGRA je na dnu dna. Ako ode ispod 50 mislim da od ove firme nema ništa.

Jedan dobronamjerni savjet: bolje od paničarenja je ugasiti komp i pustiti da vrijeme učini svoje. Ovako ne pomažemi ni sebi ni njima. Ignoriranje je bolje od panike… Dionica je likvidna, a to je najvažnije. Danas je hg spot narastao 50% a bankrotirao je. To sve nije normalno, ali što se može.

Hvala kolega na savjetu, vidim da ste normalan i dobronamjeran čovjek za razliku od nekih s ovog foruma, ali kako nije sram firmu INGR-u da mi je dionica na ovako niskim granama kad tamo daju ponude i ulaze u projekte od 100 mil eura, kako mirovinci nisu prije kupnje po 300 kn malo proučili bilancu firmi te kako misle doć na pola vrijednosti svog ulaganja kad im tu neki sitni fond s par desetaka tisuća komada ruši bezobzirno cijenu, ovo je katastrofa.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Mislim da ce doci sve na svoje,samo je pitanje koliko imamo strpljenja.
Vjerujem u ovu dionicu! [thumbsup]

'Prestanite lagat ovaj napaćeni narod'

New Report

Close