INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo rušenje je za Hanfu.

zašto bi bilo za hanfu? pa onda je i ovih trenutnih 0,60% na američkim fjučersima za hanfu. sve je za hanfu. pa ljudi se jednostavno boje pullbacka zbog BAC i GE, što je i očekivano danas. Što ide niže pojačavat će se kupnja, što onih koji su izašli pa love niže, a što onih što nisu niti ulazili pa sad ocjenjuju da imaju novu priliku za ukrcaj. Cjenovni kanal je stabilan 55-60kn i tako to treba i gledati. a kad ćemo gore, pa zar nismo sada gore? S 40 na 60 je meni bila lijepa vožnja, ne treba biti pohlepan. Doći će opet vrijeme Ingre, itekako. A ako baš hoćeš trejdati onda to radi unaprijed, kad svi kupuju ti prodaj. Najgore je sad prodavati jer očekuješ niže, pa sašiš po bidu, a ono odjednom iskrsne X naloga s tisućicama, uključujući i moj, i ostaneš u neobranom grožđu. Sad pregristi i čekati novi uspon ako se nije uspjelo izaći. A ako vas tako jako svrbi prodajte, pa evo tu sam na bidu na 57,00, uopće nema problema.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Da, al nije znakovito da raste na puno većim prometima nego što padne, tako da mislim da je rast neminovan.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

bit će opet rast, ali najprije treba odraditi jaču korekciju na vanjskim burzama i kod nas. bit će nam INGR opet po 50 kn, samo strpljivo [thumbsup]

Nije za Hanfu.Ovo je strah od dugog vikenda.
Prilika za dokup.Ali možda bude i padajući nož.
Uobičajeni trejderski rizik.


Kolega, neki nikako da nauče, ja sam gricnuo 500 po 58, ako će ići dalje onda ću popravljati

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Nije za Hanfu.Ovo je strah od dugog vikenda.
Prilika za dokup.Ali možda bude i padajući nož.
Uobičajeni trejderski rizik.


Kolega, neki nikako da nauče, ja sam gricnuo 500 po 58, ako će ići dalje onda ću popravljati
[/quote]
[thumbsup] [wink]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Top ask
CIJENA KOLIČINA
58,30 150
58,37 498
58,42 500
58,45 70
58,50 120
58,97 3,800
58,99 3,950

59,00 300
59,11 104
59,12 200

Nemirno ću čekati ponedjeljak 10.00..sad se kajem što nisam istresao svojih 2000 komada danas na vrijeme. vijesti izvana su sve lošije i pitam se kakve će biti reakcije drugi tjedan [embarass]

Odmah u ponedjeljak stavite na jedno 55 kn.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Od tolike kolicine cijepljenja potencijalnim stecajem vec ste trebali priskrbiti imunitet. Mene takvi postovi sad veoma zabavljaju i cine radosnim. Samo naprijed drugovi petokolonasi!

Ingra: Nismo skriveni partner Novogradnje u uništavanju Slavonskog Broda

http://www.nacional.hr/clanak/69301/ingra-nismo-skriveni-partner-novogradnje-u-unistavanju-slavonskog-broda


Ovo što sam napisao da se iz PBZ netko igra, igra se jer su mu informacije dostupnije nego nama,
prisjetimo se da je za člana Nadzornog odbora izabran Marko Orešković to se desilo prije 3 mjeseca.
http://zse.hr/default.aspx?id=27107

Slučajnost

2006. isti je bio izabran za predsjednika Uprave PBZ Investa, a neprestano se netko igra s cijenom ingrine dionice iz PBZ-a.

http://limun.hr/main.aspx?id=72973&NadID=72818

PBZ invest opet slučajnost?
A PBZ je u top 10 na dva mjesta 2. i 7., te sigurno ima još nekoliko računa ispod top10 kojima manipulira cijenom dionice. Slučajnost ili ne, sigurno znam da se ništa ne dešava slučajno.

Pozdrav

Gle,tu je po meni stvar jasna, mozda malo izgleda naivno ali svima je jasno koliko je PBZ Invest jak, trebaš uzeti da je Marko još i u nadzornom odboru Ingre, a zna se sto je funkcija nadzornog odbor, pa imas iz Ingre OPPENHEIM koji ima 10,17%, LUDVIGER JASNA 4,52% itd., da oni odluče da nema zahebancije s Ingrom, sutra bi bilo tako.
Pa tko bi ih uopce mogao zahebavati? Imaš Ingrin managment, pa hebacki jak PBZ Invest, ali ne samo Invest, tu bi se lako mogao još dodati i ona mrcina PBZ-ov mirovinca i sam PBZ, pa ajde mozemo tu jos nagurati i PBZ brokere. Ja uopće nevidim tko im se moze suprostaviti? Mogli bi da hoće razhebati sve, dok si rekao keks. Tu nemislim samo na snagu koju imaju, nego i to da nisu oni bas neki amteri s ulice koje bi netko lako pomeo. Tako da ono, sta da kazem, hebiga, tako je, kako je……


Nemirno ću čekati ponedjeljak 10.00..sad se kajem što nisam istresao svojih 2000 komada danas na vrijeme. vijesti izvana su sve lošije i pitam se kakve će biti reakcije drugi tjedan [embarass]


Od tolike kolicine cijepljenja potencijalnim stecajem vec ste trebali priskrbiti imunitet. Mene takvi postovi sad veoma zabavljaju i cine radosnim. Samo naprijed drugovi petokolonasi!

Ovo vrijedi i za situaciju vani, odnosno koliko ovo vani utjece na kretanje Ingre. Naime zaboravljamo da je vani gledano u period oporavka ovo bio period rasta, ne pada npr. DJIA 6xxx na 9-10xxx bodova. To je cca 4000 bodova rasta za DJIA, nasuprot 20tak kn rasta INGR-e. Hmmm da…..ok.

INGR je sada angažirana na desetak stranih natječaja u vrijednosti 350 milijuna €. Izgradnja vojnih bolnica u Alžiru ima vrijednost od 70 milijuna € i šanse za pobjedu su navodno riječima predsjednika Igora Oppenheima velike. U Alžiru, ova tvrtka je angažirana u projektu izgradnje brane i rekonstrukciju luke na 50 milijuna €. Uz vojnu bolnicu INGR upisan u natječaj za izgradnju silosa, veliku marinu i turističko naselje Madagh vrijedan 500 milijuna €. INGRA ALžir smatra vrlo važno tržište, jer tamo rade više od 30 godina.

Ostala zanimljiva tržišta su Njemačka, Rusija, Ukrajina, Libija, Sudan, Nigerija, Irak, Iran, Turkmenistan, Jordaa i Sirija. Sveukupno, INGRA ugovoreni posla ima u inozemstvu u vrijednosti 300-500 milijuna €. Predstavništa INGR-e su u Alžiru u Egiptu, Njemačkoj, Bosni i Hercegovini, Kosovu, Makedoniji, Rusiji, Kazahstanu i Turkmenistanu i planiraju nova.

Oppenheim kaže da INGR Hrvatska ima problema s naplatom svojih potraživanja. U Turkmenistanu INGRa je htjela pobijediti na natječaju za izgradnju 820 km cjevovoda, na žalost, stotinjak sudionika u natječaju je bio prevelik. U samom Ashgabat pripremaju se ponude za izgradnju više office-stambenog kompleksa i postrojenja za proizvodnju lijekova. U Iraku INGR provodi niz manjih projekata, sada želimo sudjelovati u projektu Bekaa hidroelektrana vrijedan više od 500 milijuna €. Nadalje vodimo konačne pregovore o obnovi zgrade Ministarstva obrane, koji je INGR sagradila prije 30 godina. Samo u prvoj fazi obnove se cijeni na 35 mill.USD. U Rusiji, tvrtka namjerava graditi i komercijalne i stambene komplekse, na Balkanu i dalje graditi ceste i autoputeve, posebno na Kosovu i Makedoniji.

Datum teksta 23.09.2009
Izvor: http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/chorvatsko/chorvatsko-stavebnictvi-firmy-projekty/1001165/54668/

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close