INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Baracuda… čini se da ti kužiš igru, al neznaš zbrojit 2+2

Post 1.:Ide ona svojim putem lijepo na dugo egzotično putovanjeu u p…u m……u.
Stvar je u tome da čujem osobno dobavljače, znam namjere i znam broj komada koji im je ostao, a začepiti gubicu ne mogu.

Post 2.:Zašto onda, ak je sve to tako super oni hebeni idioti u upravi kupuju ponovno komade koje dobavljači prodaju i pripremaju ponovno uvaljivanje istih komada novim dobavljačima.

Tu se prvi put slažem s operenhajmom
Naravno uvalit ih ponovo po još večoj cijeni, te pogurat vlastitu dionicu.
Neslažem se da to nije možda korektno, jer ako je netko u nezahvalnoj situaciji bori se svim raspoloživim dozvoljenim sredstvima!
Daj bože da je tako jer če jedan dan maknit blokadu s dionice te je lansirat u plafon.

[pray]

puno nesto znas,a znas li koji ti je nick bio prije ovog?


Ako zbrojimo 2+2
Nažalost mislim da če dionica dobit prije skoka jednu jaču korekciju.! Zašto?
Isto zašto su založili dionice SLATINSKE BANKE? očekuju rast kroz godinu.
Zašto svoje NUDE DOBAVLJAČIMA? Isti razlog : mislili da če ih otkupit za manje, al im se zbrčkali planovi, te je sami nazad ruše!
Logika
Volio bih da griješim al……


izvanredno ste obrazložili svoju tezu, gospon vulkan, u vašim riječima vidim mudrost koja nadilazi razinu prizemnih diskusija ovoga foruma, i zato vam zahvaljujem. imate znanje za razliku od mnogih ovdje, koji davanjem jedinica pokazuju dobri stari hrvatski jal [sad]

BAKICAA?

O.K Cijena je otprilike u korelaciji s crobexom, pa što je onda čini različitom od večine drugih dionica?
Dionica nije pupčana vrpca ona je za mene UVIJEK NA PRODAJU i uvijek na kupovini!, ja već rekao svoj stva ulazim po nižoj ili višoj , a tržište če odredit cijenu, tj na nekakvom logičnom proboju, sad ne očekujem nešto spektakularno, osim (moje mišljenje FRIZIRANOG LOŠEG IZVIJEŠćA DA SRUŠE CIJENU), pa tek nakon toga veliki optimizam, a ako griješim opet dobro.
Znači uvijek ili za dokup ili za prodaju
p.s. nisam prorok…zato tako trgujem

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

…no,dobro Vulkan11…postavio si dobro pitanje…ali nisi na njega odgovorio…
što ovu dionicu čini različitom od ostalih dionica…ajde odgovori staroj bakici jasno da ona razumije…

…i jesil ti na pupčanoj vrpci ili nisi…? [smiley]

BAKICAAA

Već sam napisao da me najviše zanimaju dionice velike likvidnosti, i još bitnije VOLATILNOSTI!

Jesam jasan, trgujemo svak za sebe ne za bilo koju firmu ZA SEBE!

Jesam sad jasniji bogata bakice [proud]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Ma izračun ti je korektan.

Zašto onda, ak je sve to tako super oni hebeni idioti u upravi kupuju ponovno komade koje dobavljači prodaju i pripremaju ponovno uvaljivanje istih komada novim dobavljačima.

Ima dobavljača i dobavljača.

Ko’ pljeve.

Vidim bilo je veselo dok me nije bilo, nego čitam i vidim da je krenuo novi krug s istim pitanjima. Znaci opet zapocinjemo s koperatima, nego kad vam je toliko bitan broj kooperanta (mada nemislim da bi trebao biti), zasto ne odes i provijeris popis dionicara Ingre, pa to je sasvim legalno. Nije valjda da to neznas. Ah da sitnica, moras imati, ili prvo kupit ingru tj. biti njen dionicar da bi to mogao : ))

Da drugo,tu nisam na cistu sa OPPENHEIMom, jeli on stiti interes dionicara i Ingre, ili samo glumi, ima argumenata i za i protiv, ali na ovi cijenama nemislim ni da je bitno toliko.

Pa da li smo ustanovili je li 60 potpora ili ne?

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Pa da li smo ustanovili je li 60 potpora ili ne?

Misliš po TA-u? Po TA-u na stranici 1281 tvrde da jeste razina potpore. Po meni ona je bitnija kao psihološka razina otpora, koja kao takva kad se uspijesno probije postaje razina potpore.

Dali današnji pad utječe na tu potporu?

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Dali današnji pad utječe na tu potporu?

današnji pad nije ništa novo, već se pokazalo da je 60 kuna prepreka koja se na ingri neće lako slomiti. potražnja je jača od prodaje, a investitori nemaju opravdanog razloga vjerovati da bi cijena trebala biti veća od sadašnje, niti hrabrosti kupovati po većim cijenama.

Sutra očekujem smirivanje strasti i prizemljavanje cijene ingre na realne razine, s obzirom na sve relevantne pokazatelje- od fundamentalnih i tehničkih, pa i s obzirom na budućnost (očekivano negativno izvješće)

15.10.2009.
1. OPPENHEIM IGOR 762.750 10,17 Osnovni račun
2. PBZ D.D. 713.827 9,52 Skrb. račun
3. TEHNIKA D.D. 451.800 6,02 Osnovni račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 435.682 5,81 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4,62 Skrb. račun
6. LUDVIGER JASNA 338.850 4,52 Osnovni račun
7. PBZ D.D. 272.270 3,63 Skrb. račun
8. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 2,77 Osnovni račun
9. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 205.132 2,74 Osnovni račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE – OBVEZNI MIROVINSKI FOND 204.545 2,73 Skrb. račun
Ukupno: 52,52

25.09.2009

1. OPPENHEIM IGOR 762.750 10,17%
2. PBZ D.D. 713.141 9,51%
3. TEHNIKA D.D. 451.800 6,02%
4. AZ OMF 435.682 5,81%
5. Raiffeisen OMF 346.856 4,62%
6. LUDVIGER JASNA 338.850 4,52%
7. PBZ D.D. 287.286 3,83%
8. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 2,77%
9. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 205.132 2,74%
10. PBZ Croatia osiguranje OMF 204.545 2,73%
UKUPNO 3.953.492 52,72%

Netko se iz PBZ-a igra………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Dali današnji pad utječe na tu potporu?

E nisam vidio, a po ovoj mojoj teoriji bilo bi bolje da je završila iznad 60kn….tehničari će vjerojatno isto to reći, po mom tumačenju TA za rast ingre i tumačenju 60 kao razine potpore je bolje da je danas zaronila ispod…samo djeluješ mi dosta neodlučno, to nije dobro, odmah postaješ meta…Ono što tebe zanima je odgovor na neka pitanja koja sam moraš donijeti, nitko nemože umijesto tebe odgovoriti na njih, moraš vidjeti kakvi su ti planovi, želje, strategije i odlučiti kako češ se ponašati na tržištu.

New Report

Close