INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"Ingra je trenutačno u završnim pregovorima o izgradnji vojne bolnice u Alžiru, a vrijednost tog projekta u slučaju realizacije iznosila bi 70 milijuna eura. Kako se može saznati, ranije ugovoreni, aktualni poslovi, u Alžiru iznose oko 42 milijuna eura."

znači samo ova dva posla vrijede dva puta INGR -e po sadašnjoj tržišnoj kapitalizaciji…

[thumbsup]

Evo ja ću napravit posao vrijedan 10000000001 milijun EUR-a, a troškovi su mi
10000000000 EUR, ali zaradio sam 1 EUR.

Uporedba MCAP i Ukupne vrijednosti posla je prejak druk [lol] [lol]

zar misliš da bi njim ostao 1 EUR po obavljenom poslu?
probaj nešto napraviti na svojoj kući i dovedi izvođača da ti to napravi, viditi ćeš koliko će njemu ostati… [proud]

evo cijeli članak, ovdje svi daju samo djeliće [wink]

Oppenheim: Pad prodaje stanova 90 posto

Predsjednik uprave Ingre rekao je da se razina neprodanih stanova kod te građevinske tvrtke kreće oko 15 posto
Bankamagazin

"Pad prodaje stanova u Hrvatskoj, prema nekim pokazateljima, iznosi čak 90 posto, a broj neprodanih stanova kreće se u desecima tisuća", izjavio je Igor Oppenheim, predsjednik Uprave Ingre, na okruglom stolu o stambenoj štednji.

Oppenheim je za http://www.banka.hr izjavio da taj pad za Ingru nije tako drastičan te da se njihova razina neprodanih stanova kreće oko 15 posto. "Možda je uzrok tome u specifičnoj gradnji luksuznih stanova", pojasnio je.

Prodaja stanova u trenutačno najvećem Ingrinom projektu Dvori Lapad u Dubrovniku službeno je počela 1. rujna, a prodano je i rezervirano 20 od 70 luksuznih stanova. Cijene kvadrata na toj se lokaciji kreću od 3.200 do 4.000 eura. Predsjednik Uprave Ingre ističe kako za kupnju postoji lokalni interes, a očekuju da će i stranci biti zainteresirani jer se radi o jedinstvenoj lokaciji.

Oppenheim predviđa da bi oporavak tržišta nekretnina mogao lagano započeti već tijekom sljedeće godine, a da će ozbiljniji pomak biti vidljiv 2011. godine.

Inače, dionica Ingre je i treći dan zaredom najlikvidnija dionica na Zagrebačkoj burzi. Do polovice dana njiezina je vrijednost rasla, no na kraju je trgovinski dan završila s padom 7,24 posto i 7 milijuna kuna prometa te se zaustavila na vrijednosti od 50 kuna.

Kompanija je u utorak obavijestila Zagrebačku burzu kako ne postoje nikakve nove materijalne činjenice koje su mogle utjecati na povećanje cijene dionica koje su u nekoliko trgovinskih dana u rujnu tržišnu kapitalizaciju povećale za četvrtinu.

Ingra je trenutačno u završnim pregovorima o izgradnji vojne bolnice u Alžiru, a vrijednost tog projekta u slučaju realizacije iznosila bi 70 milijuna eura. Kako se može saznati, ranije ugovoreni, aktualni poslovi, u Alžiru iznose oko 42 milijuna eura. Neslužbeno se može saznati i kako je Ingra prisutna na nekoliko natječaja na kojima dobro obaviješteni izvori procjenjuju da ima dobre izglede, a radi se o projektu hidroelektrane u BiH, plinovoda u Turkmenistanu, kao i niz poslova održavanja, revitalizacije poslovnih objekata i energetskih postrojenja u Iraku. Od aktualnih projekata koji se realiziraju to su projekti cesta i mostova u Makedoniji i Kosovu.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


zar misliš da bi njim ostao 1 EUR po obavljenom poslu?
probaj nešto napraviti na svojoj kući i dovedi izvođača da ti to napravi, viditi ćeš koliko će njemu ostati… [proud]

OK , al mogo si bar usporedit s BV
[lol]

Nažalost marže su svuda pale, i ja to osječam u svojoj firmi. [angry]



volio bih da zaradite,ali mi je sve ovo malo sumnjivo,ja sam se ipak prekrcao u brodara,šta je sigurno-sigurno je…digao sam 15% na ingri u par dana,i to mi je dosta…idemo dalje……u petoj brzini..

Prema nalozima za kupnju, nebi reka da si pogodi.
[/quote]

Ma promašio je ceo fudbal, što bi rekli naši susjedi. [lol]
Hm, možda usporedbe s nogometom i nisu najbolje nakon petarde koju smo jučer dobili [embarass]

Ali ne brinite, Ingra će uskoro biti napucana preko 60 kn pa ćemo se barem tako utješiti. Naravno, mi koji je držimo i dokupljujemo, a ovi drugi [bye]
Iskusni ulagači rekli bi: ne koljite tele radi jedne šnicle [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!




volio bih da zaradite,ali mi je sve ovo malo sumnjivo,ja sam se ipak prekrcao u brodara,šta je sigurno-sigurno je…digao sam 15% na ingri u par dana,i to mi je dosta…idemo dalje……u petoj brzini..

Prema nalozima za kupnju, nebi reka da si pogodi.
[/quote]

Ma promašio je ceo fudbal, što bi rekli naši susjedi. [lol]
Hm, možda usporedbe s nogometom i nisu najbolje nakon petarde koju smo jučer dobili [embarass]

Ali ne brinite, Ingra će uskoro biti napucana preko 60 kn pa ćemo se barem tako utješiti. Naravno, mi koji je držimo i dokupljujemo, a ovi drugi [bye]
Iskusni ulagači rekli bi: ne koljite tele radi jedne šnicle [thumbsup]
[/quote]
Zašto napucana na 60 ako je BV preko 70.
O napucavanju možemo pričati tek kada bude značajno iznad 100.





volio bih da zaradite,ali mi je sve ovo malo sumnjivo,ja sam se ipak prekrcao u brodara,šta je sigurno-sigurno je…digao sam 15% na ingri u par dana,i to mi je dosta…idemo dalje……u petoj brzini..

Prema nalozima za kupnju, nebi reka da si pogodi.
[/quote]

Ma promašio je ceo fudbal, što bi rekli naši susjedi. [lol]
Hm, možda usporedbe s nogometom i nisu najbolje nakon petarde koju smo jučer dobili [embarass]

Ali ne brinite, Ingra će uskoro biti napucana preko 60 kn pa ćemo se barem tako utješiti. Naravno, mi koji je držimo i dokupljujemo, a ovi drugi [bye]
Iskusni ulagači rekli bi: ne koljite tele radi jedne šnicle [thumbsup]
[/quote]
Zašto napucana na 60 ako je BV preko 70.
O napucavanju možemo pričati tek kada bude značajno iznad 100.
[/quote]
Ovo ce vam biti ovako,ingra ide do cc 80–90 kunica,doce tada vjesti o poslovima, otice preko 100 kunica,tada ce uprava sa jakim igracima dogovorit dokap po 80 kunica, a dionica ce otic preko 150 kunica. [cool] i tada cu vam ovaj post opet objavit da se sjetite da sam to prognoziro a do tada POZDRAV [cool]

ako je istina da će se rezultati pregovora za bolnicu u Alžiru znati već za 3 tjedna, jasno je da je vremena za kupnju ove dionice sve manje. bacite oko na promete zadnja 3 dana pa će vam biti jasno što se događa.
danas je promet već iznad 30.000 dionica u sat vremena trgovanja, a do kraja dana biće najmanje dvostruko. ako dobiju i ovaj posao od 70 mil EUR u alžiru (500 milja kuna!) cijena ingre biće katapultirana preko 70 kn. ako ne dobiju ostat će tu oko 50 kn. svatko neka procijeni isplati li se riskirati i kupiti 😉

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL


ako je istina da će se rezultati pregovora za bolnicu u Alžiru znati već za 3 tjedna, jasno je da je vremena za kupnju ove dionice sve manje. bacite oko na promete zadnja 3 dana pa će vam biti jasno što se događa.
danas je promet već iznad 30.000 dionica u sat vremena trgovanja, a do kraja dana biće najmanje dvostruko. ako dobiju i ovaj posao od 70 mil EUR u alžiru (500 milja kuna!) cijena ingre biće katapultirana preko 70 kn. ako ne dobiju ostat će tu oko 50 kn. svatko neka procijeni isplati li se riskirati i kupiti 😉

Ako ne dobiju…cijena će opet biti ispod 40… Jer ipak je ingra rasla prevenstveno zahvaljujući toj informaciji…

Mislim da će dobiti taj posao, ali će zbog krize morati ići ispod tržišne vrijednosti posla…

Mogla bi i niže ako ne ugovore neki veći posao,troškovi su konstanta.

obožavam strvine-posebno ovce






volio bih da zaradite,ali mi je sve ovo malo sumnjivo,ja sam se ipak prekrcao u brodara,šta je sigurno-sigurno je…digao sam 15% na ingri u par dana,i to mi je dosta…idemo dalje……u petoj brzini..

Prema nalozima za kupnju, nebi reka da si pogodi.
[/quote]

Ma promašio je ceo fudbal, što bi rekli naši susjedi. [lol]
Hm, možda usporedbe s nogometom i nisu najbolje nakon petarde koju smo jučer dobili [embarass]

Ali ne brinite, Ingra će uskoro biti napucana preko 60 kn pa ćemo se barem tako utješiti. Naravno, mi koji je držimo i dokupljujemo, a ovi drugi [bye]
Iskusni ulagači rekli bi: ne koljite tele radi jedne šnicle [thumbsup]
[/quote]
Zašto napucana na 60 ako je BV preko 70.
O napucavanju možemo pričati tek kada bude značajno iznad 100.
[/quote]
Ovo ce vam biti ovako,ingra ide do cc 80–90 kunica,doce tada vjesti o poslovima, otice preko 100 kunica,tada ce uprava sa jakim igracima dogovorit dokap po 80 kunica, a dionica ce otic preko 150 kunica. [cool] i tada cu vam ovaj post opet objavit da se sjetite da sam to prognoziro a do tada POZDRAV [cool]
[/quote]
I meni se čini da je to to:) Bravo kolega jomiii, treba samo zbrojiti 2+2. Da bi financirali bilo kakav projekt treba im lova koju teško mogu dobiti od banke, jedino što preostaje je dokap, a da bi to bilo moguće (u smisli da uspješno prođe) potrebna je i osjetno veća vrijednost (cijena) dionice na burzi. [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

Evo malo podataka iz bilance.

Ingra i Dalekovod imaju potraživanja približno jednaka dugu (pod uvjetom da potraživanjima dodamo novac i zalihe-odnosno te su stavke zajedno novac društva ili na računu ili u postupku naplate). Što znači ako naplate sva potraživanja imaju dobre izglede da vrate cijeli dug. Zašto je to važno? Radi toga da vidimo koliko im je izgledan stečaj. Po meni se obje firme dobro drže i nisu blizu stečaju ili propasti.

Slijedeće bitno je usporedba koliko plaćamo kapital? Po tome je Ingra znatno jeftinija, pogotovo prije ovog porasta na cijenama od 40 kn, Book Ingre je bio skoro duplo veći, dok je danas Book Dalekovoda oko 150% iznad cijene dionice.

I na kraju ovog kratkog osvrta ROE je bolji kod Ingre (13-23%) (Dalekovod 15-18%) i izgledno je da će dalje rasti.

Prema tome opravdan je rast cijene Ingre i strah od stečaja ipak nije realan.
Nisam dioničar Ingre.

New Report

Close