INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

teško je bit pamet jer neki dan kad sam "naglas" razmišljao
1. u ingri ima 3000 malih dioničara nek svaki raspolaže sa cca 100 000 kn, u tom krugu se mogu odvijat sve transakcije. Tj. 300 000 000 kn se mogu pretakat iz šupljeg u prazno!! Trenutno i bez, kooperanata i fondova…………
2. Moguće da je i neki fond
3. Zadnja 2mj svi na forumu pripisuju kooperantima da prodaju, pa tu je protrgovano 10 puta više dionica nego su oni dobili od Ingre u tom razdoblju. Mislim da je glupo čitat i pisat više o kooperantima.


teško je bit pamet jer neki dan kad sam "naglas" razmišljao
1. u ingri ima 3000 malih dioničara nek svaki raspolaže sa cca 100 000 kn, u tom krugu se mogu odvijat sve transakcije. Tj. 300 000 000 kn se mogu pretakat iz šupljeg u prazno!! Trenutno i bez, kooperanata i fondova…………
2. Moguće da je i neki fond
3. Zadnja 2mj svi na forumu pripisuju kooperantima da prodaju, pa tu je protrgovano 10 puta više dionica nego su oni dobili od Ingre u tom razdoblju. Mislim da je glupo čitat i pisat više o kooperantima.

Loša ti je logika:
1. Mali dioničari nikako ne mogu držati 300 mil. Ingre jer je tržišna kapitalizacija na današnjoj cijeni 366 mil. kn od toga ekipa iz top 10 drži 190 ml kn.
2. Kupuje i prodaje sigurno netko veliki, ovo je samo igra da ti se ova dionica zgadi i da ne pomisliš na ulaz. Sve ovo je već viđeno na ostalim građevinarima u zadnjih mjesec dana, velike oscilacije možda samo manji prometi.
3.Koperante spominju samo forumaši koji nemaju pojma o burzi, stvarno je glupo više pričati o tome.




Ovolike količine kupuje jedan indeksni fond, vidjet će se ubrzo u top 10. Dobar znak

Ako misliš na OTP indeksni onda je to što si napisao besmisleno…

Udio INGR u Crobexu je 3,5%. [/quote]

pretpostavljam da kolega gismund govori o indexu crobex10, a tamo je udio INGRE daleko iznad 3,5%….
[/quote]

A koji to indeksni fond prati Crobex 10?

Oni su navodno stvorili Crobex10 kao podlogu za indeksne fondove jer u Crobexu ima previše nelikvidnih dionica ali trenutno takvoga fonda nema. Ili ja ne znam za njega?

čitajte vijesti između redova kolega…ili se malo informirajte iz pozadine-malo pročačkajte kod svog brokera pa će vam možda šapnuti što se zbiva [wink]

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

kolega antiša nisam mislio na 300 mil u dionicama jer je nemoguće, iz razloga koji ste i sami naveli!! Ali je moguće da imaju cash/dionice u tom iznosu. I kad se napravi dnevni promet od cca 5 mil kuna nemora biti nitko "veliki" već puno malih-malih i malih malo većih!!
Možda ste i u pravu i vodim se jako lošom logikom.

pozdrav

danas kao i jučer, dolje-gore-dolje ili po kolegi jomilu exploziv?

Kune nisu problem, kuna nema

Stavljam danas sav slobodni cash u Ingricu s nadom da će me poklopiti [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


volio bih da zaradite,ali mi je sve ovo malo sumnjivo,ja sam se ipak prekrcao u brodara,šta je sigurno-sigurno je…digao sam 15% na ingri u par dana,i to mi je dosta…idemo dalje……u petoj brzini..

Vozarine su trenutno nisko i jako su pale u odnosu na juli,ali ipak veće nego prosiječne vozarine
u drugom kvartalu što znaći da će brodari poslovati bolje,ali teško sa pozitivom.
I zbog toga i pored rasta crobexa brodari stagniraju,naročito, zadnji mjesec.
Ali kako večina razmišlja o skakanju sa cvijeta na cvijet možda bude njih više koji razmišljaju slično
pa bi po toj logici brodari mogli povući.Naročito,bi se to moglo dogoditi sa ATPL koja će
s obzirom na prodaju Koločepa ostvariti dobit ,a turizam i aviokompanija kao sezonske djelatnosti
bi trebale ostvariti uobičajenu sezonsku dobit/godišnje oko nule ili pušika/.Sve ovo bi moglo dovesti do rasta ATPL,možda i napucavanja kako bi špekulanti pripremilki teren za izlazak koncem
godine.Iskreno i mene privlaći ovakav scenarij.
Ali postoji jedan problem.Prodati INGR na 0,7 BV,a izgleda da je najgore prošlo,i kupovati ATPL
preko 1BV a vozarine su i dalje nisko.Mislim da je za špekulante u ovom trenutku interesantnija
INGR
Ako kupiš INGRu i padne vratitit će se prema BV i više,ali treba čekat ,a uvijeti se ne moraju mjenjati.
Ako kupiš brodara uvijeti se moraju promijeniti na bolje,tj vozarine moraju rasti,a ako ne budu rasle tada bi brodari trebali pasti.
Mislim da si preuzeo veliki rizik.Dao bog da vozarine narastu i da to bude pun pogodak.


volio bih da zaradite,ali mi je sve ovo malo sumnjivo,ja sam se ipak prekrcao u brodara,šta je sigurno-sigurno je…digao sam 15% na ingri u par dana,i to mi je dosta…idemo dalje……u petoj brzini..

Prema nalozima za kupnju, nebi reka da si pogodi.

Korkyra

Kupnja Cijena
2600 56,23

Hm? [huh]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

"Ingra je trenutačno u završnim pregovorima o izgradnji vojne bolnice u Alžiru, a vrijednost tog projekta u slučaju realizacije iznosila bi 70 milijuna eura. Kako se može saznati, ranije ugovoreni, aktualni poslovi, u Alžiru iznose oko 42 milijuna eura."

znači samo ova dva posla vrijede dva puta INGR -e po sadašnjoj tržišnoj kapitalizaciji…

[thumbsup]

izgleda da se K/P stabilizirala i da neće biti više divljanja. do kraja dana očekujem jačanje kupnje i lagani nastavak uzlaznog trenda.

New Report

Close