INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovolike količine kupuje jedan indeksni fond, vidjet će se ubrzo u top 10. Dobar znak

Ako misliš na OTP indeksni onda je to što si napisao besmisleno…

Imaju trenutnu imovinu 123 mil kn. Udio INGR u Crobexu je 3,5%. Dakle 3,5% od 123 mil je 4,3 mil kn.
Ako su 100% u dionicama onda bi to značilo da moraju imati INGR za cca 4,3 mil kn. Dakle cca 86 tisuća dionica. Da hipotetski pretpostavimo da su to kupovali po 40kn, opet ne ispadne ni 110 tisuća dionica.

Za ulaz u TOP 10 bi trebali prijeći 204.545 dionica, dakle daleko više. A to će se desiti samo ako netko ulupa u OTP indeksni fond još jedno 130 mil kn.

Evo ja jučer uletio s prosjekom 52,81 i već danas Jazovka, kolega Prinos iz Vaših usta u Božje uši.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

volio bih da zaradite,ali mi je sve ovo malo sumnjivo,ja sam se ipak prekrcao u brodara,šta je sigurno-sigurno je…digao sam 15% na ingri u par dana,i to mi je dosta…idemo dalje……u petoj brzini..

Fazan letiš u krivom smjeru, pogledaj graf pa provjeri u kojem smjeru ide "previous move". No ha, ha!
[wink]

marcello


volio bih da zaradite,ali mi je sve ovo malo sumnjivo,ja sam se ipak prekrcao u brodara,šta je sigurno-sigurno je…digao sam 15% na ingri u par dana,i to mi je dosta…idemo dalje……u petoj brzini..

A kako ti vidiš sigurnost u brodarima, ako svi do jednoga rade sa gubitkom i uspjevaju pokriti jedva 50% troškova meni stvarno nije jasno gdje je tu sigurnost.







Netko nešto zna…zato se i dogodio ovaj veliki rast i na tako velikim prometima…
Ja još čekam…

Promjeni hobi jer burzu ne razumiješ. Nije se dogodilo ništa. A ti pričekaj još koju godinu da vidiš šta se dešava pa da imamo kome prodat na ATH

[/quote]

A ti razumijes? Reci onda zasto je Ingra narasla preko 30%? Ako se nije dogodilo nista, onda zasto raste!? A gore vidis da je netko imao inside info i par dana prije objave o pregovorima za novi posao cijena je pocela rast. Hanfa bi rekla da ne vidi nista sumnjivo tu.
[/quote]

Rasla je jer je bila debelo oversold i mjesecima se trgovala na 10% ATH cijene. Tamo ju je doveo strah. U petak sam stavio graf tu i na temi tehnička analiza da se događa breakout na velikom prometu i da se trend mijenja iz sideways u up. Nisam imao nikakav inside info a debelo sam zaradio (iako ne treba brojat novce dok su još na stolu).

Pogledaj ADPL koliko je rastao, nije bilo nikakve nove vijesti… pogledaj KABU… al što više takvih poput tebe to bolje. Jer treba netko biti i na drugoj strani transakcije.
[/quote]

Kolega, ne bi ja bio niti na jednoj strani ove dionice bez obzira na protekli rast. U ovom periodu ne kupujem bas gradevinare opcenito. Ja sam nedavno suradivao sa spomenutom i znam koliko cekam da mi plate odradeno. Vjeruj mi bolje da je bolje da ima vise ovakvih poput tebe koji misle da dionice rastu bez razloga (uvijek mi je drago da netko zaradi na spekulacijama bez obzira sto ja nisam).
[/quote]

Moj portfelj je danas veći nego što je bio 2007-e kad je crobex bio na 5400. Sudeći po tvom pisanju kladim se da je tvoj bar duplo manji. Ako si spreman na okladu možemo razmijeniti e-mailom popis transakcija od brokera.
[/quote]

Mozda zato sto tada nisi trgovao puno, sta ja znam zasto ti je portfelj veci sada! Mozda tek sada imas pravu lovu, ne tice me se uopce. Mene nije sram priznati da sam na nekim dionicama postao dugorocni ulagac ali sam i djelomicni day trader upravo radi te situacije nastale spomenutom krizom. Ali ne kupujem bilo sta i bilo kada, posto vecina dionica iz mog portfelja je cak i ove godine izbacila dobra poslovna izvjesca. To sto ih je trziste cjenovno neopravdano spustilo, iskreno, uopce se ne brinem. Jer za neke dionice mi nije problem cekati. Sta sa mojim pisanjem ti vidis kakav je moj portfelj!? Za razliku od tvog pisanja gdje je vidljivo da si krcat Ingrom i da ti je krivo kada bilo tko ima nesto lose za reci o istoj. Ne znam sa kakvim iznosima radis niti me se ne tice, ja znam sa koliko ja radim i bez ikakve samo hvale rijetko koji forumas radi sa istim. Svi imamo razlicita iskustva i ja samo dijelim svoja. Ne drukam na gore niti na dole vec sagledavam stvari realno. A cinjenica je da su mi duzni novce vec odredeno vrijeme, a i mojim partnerima. Stoga, nekako bih se lose osjecao da kupim njihove dionice. Svima ostalima zelim dobru zaradu!!!

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Moja logika ulaza je da je dionica skoro najmanje rasla od dna, daju dividendu, a i sam članak o poslu od 70 mil eura mi se svidio. Jedino ako nije navlakuša onda sam popušio, ko će bit pametan.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Ovolike količine kupuje jedan indeksni fond, vidjet će se ubrzo u top 10. Dobar znak

Pogledajte na temi "što smo danas tržili" tko kupuje "ovolike" količine. Neki sa foruma x puta kupili i prodali danas. Nema tu fondova.








Netko nešto zna…zato se i dogodio ovaj veliki rast i na tako velikim prometima…
Ja još čekam…

Promjeni hobi jer burzu ne razumiješ. Nije se dogodilo ništa. A ti pričekaj još koju godinu da vidiš šta se dešava pa da imamo kome prodat na ATH

[/quote]

A ti razumijes? Reci onda zasto je Ingra narasla preko 30%? Ako se nije dogodilo nista, onda zasto raste!? A gore vidis da je netko imao inside info i par dana prije objave o pregovorima za novi posao cijena je pocela rast. Hanfa bi rekla da ne vidi nista sumnjivo tu.
[/quote]

Rasla je jer je bila debelo oversold i mjesecima se trgovala na 10% ATH cijene. Tamo ju je doveo strah. U petak sam stavio graf tu i na temi tehnička analiza da se događa breakout na velikom prometu i da se trend mijenja iz sideways u up. Nisam imao nikakav inside info a debelo sam zaradio (iako ne treba brojat novce dok su još na stolu).

Pogledaj ADPL koliko je rastao, nije bilo nikakve nove vijesti… pogledaj KABU… al što više takvih poput tebe to bolje. Jer treba netko biti i na drugoj strani transakcije.
[/quote]

Kolega, ne bi ja bio niti na jednoj strani ove dionice bez obzira na protekli rast. U ovom periodu ne kupujem bas gradevinare opcenito. Ja sam nedavno suradivao sa spomenutom i znam koliko cekam da mi plate odradeno. Vjeruj mi bolje da je bolje da ima vise ovakvih poput tebe koji misle da dionice rastu bez razloga (uvijek mi je drago da netko zaradi na spekulacijama bez obzira sto ja nisam).
[/quote]

Moj portfelj je danas veći nego što je bio 2007-e kad je crobex bio na 5400. Sudeći po tvom pisanju kladim se da je tvoj bar duplo manji. Ako si spreman na okladu možemo razmijeniti e-mailom popis transakcija od brokera.
[/quote]

Mozda zato sto tada nisi trgovao puno, sta ja znam zasto ti je portfelj veci sada! Mozda tek sada imas pravu lovu, ne tice me se uopce. Mene nije sram priznati da sam na nekim dionicama postao dugorocni ulagac ali sam i djelomicni day trader upravo radi te situacije nastale spomenutom krizom. Ali ne kupujem bilo sta i bilo kada, posto vecina dionica iz mog portfelja je cak i ove godine izbacila dobra poslovna izvjesca. To sto ih je trziste cjenovno neopravdano spustilo, iskreno, uopce se ne brinem. Jer za neke dionice mi nije problem cekati. Sta sa mojim pisanjem ti vidis kakav je moj portfelj!? Za razliku od tvog pisanja gdje je vidljivo da si krcat Ingrom i da ti je krivo kada bilo tko ima nesto lose za reci o istoj. Ne znam sa kakvim iznosima radis niti me se ne tice, ja znam sa koliko ja radim i bez ikakve samo hvale rijetko koji forumas radi sa istim. Svi imamo razlicita iskustva i ja samo dijelim svoja. Ne drukam na gore niti na dole vec sagledavam stvari realno. A cinjenica je da su mi duzni novce vec odredeno vrijeme, a i mojim partnerima. Stoga, nekako bih se lose osjecao da kupim njihove dionice. Svima ostalima zelim dobru zaradu!!!
[/quote]

Ja ti samo želim reć da dok ti dočekaš vidljive razloge za rast da će taj rast već bit odrađen. Sa svojom logikom sigurno nisi kupovao u ožujku kad je trebalo. Crobex je od tada 67% u plusu.

Pozdrav i sretno

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Nije ni počelo, a već je planulo 30 % …

Prodaja stanova u trenutačno najvećem Ingrinom projektu Dvori Lapad u Dubrovniku službeno je počela 1. rujna, a prodano je i rezervirano 20 od 70 luksuznih stanova. Cijene kvadrata na toj se lokaciji kreću od 3.200 do 4.000 eura.

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!



Ovolike količine kupuje jedan indeksni fond, vidjet će se ubrzo u top 10. Dobar znak

Ako misliš na OTP indeksni onda je to što si napisao besmisleno…

Udio INGR u Crobexu je 3,5%. [/quote]

pretpostavljam da kolega gismund govori o indexu crobex10, a tamo je udio INGRE daleko iznad 3,5%….

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

Meni uletilo nazad prodano od jučer. Po cca 48kn.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close