INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Steta zbog blokade…bolje bi bilo da se jos trgovalo na granici blokade pa da se podigao prosjek… Ako sutra bude nastavak rasta cijene na brzinu smo opet u (ne)realnoj blokadi…

Slažem se, ovako će prosječna biti niža, što bi nam sutra moglo stisnuti blokadu na 50kn.
Glupo je što uopće imamo blokadu i to još na na prosječnu promjenu cijene!
Tko uopće prati prosječnu, za što bi taj podatak mogao poslužiti, koja je svrha (index računamo po zadnjoj) osim blokade trgovanja i zahebavati investitore?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Steta zbog blokade…bolje bi bilo da se jos trgovalo na granici blokade pa da se podigao prosjek… Ako sutra bude nastavak rasta cijene na brzinu smo opet u (ne)realnoj blokadi…

Slažem se, ovako će prosječna biti niža, što bi nam sutra moglo stisnuti blokadu na 50kn.
Glupo je što uopće imamo blokadu i to još na na prosječnu promjenu cijene!
Tko uopće prati prosječnu, za što bi taj podatak mogao poslužiti, koja je svrha (index računamo po zadnjoj) osim blokade trgovanja i zahebavati investitore?
[/quote]

ako pričamo o blokadama to i nije tako strašno;

Obustava trgovanja dionicama se određivuje u trajanju od 30 minuta do 2 sata, ovisno o situaciji.
Treba pribavit informaciju, odaslati kroz sustav i nakon 10 minuta se pustiti daljnje trgovanje.


ima li itko kakav info
što je potaknulo ovaj rast ?

Možda cca 1kn dividende….ili to što je ja nemam…

50.81 bi sutra bila blokada,a prosječna cijena je i najrealnija cijena,a ne zadnja….pa ionako blokada ne znači ništa,može sutra narasti i 15%…teško je predvidjeti gdje će stati,ali mislim da će oko 50 biti velika borba..



ima li itko kakav info
što je potaknulo ovaj rast ?


OVERSOLD kolega
[/quote]

Koliki će tek sada kupovati i po većoj cijeni nego li su prodavali. Ne kažem i meni se u prošlosti slično dešavalo, ali kod INGRE kad sam vidio kako je brzo padala, jednostavno sam zaboravio na nju i rekao ne prodavati da mi se nešto slično ponovno ne desi, jer dinoca kako brzo pada, tako brzo i naraste i eto budući da nisam prodavao, sada sam već u plusu [smiley]

Više od 50 milijuna kuna Vlada mora uplatiti za Arenu Zagreb jer s Ingrom (ZSE:INGR-R-A) ima ugovoren i jamstveni depozit u banci, za razliku od ostalih gradova. Visina tog depozita, devet milijuna eura, jest godišnja zakupnina dvorane uvećana za porez na dodanu vrijednost.



ima li itko kakav info
što je potaknulo ovaj rast ?

zašto većina na burzi gubi? zašto to ovako razmišljaju.

nije se ništa dogodilo. dogodila se samo psihologija mase. kao što se i 9.ožujka nije ništa dogodilo ali je ipak baš taj dan bio dno bear marketa
[/quote]

….moje razmišljanje je ovako:dogodilo se isto kao i za ostale dionice prije-ništa naročito…na dnu je INGRA bila na cca 35kn a neki dan je bila i 39,xx…dok su ostale dionice u rangu INGRE skočile i preko 100% npr. THNK, IGH, VIRO,HDEL,VDKT i još mnoge druge… Jednostavno je došlo vrijeme da ide goreee. Samo se nadam da joj neće opet napraviti mućku kao nedavno na cca 70-75…ja mislim da je već trebala biti na 80 kn, a kad dođu malo bolji dani ide ona i preko 120 kn i to sa lakoćom…pozz INGRA-šima a i ostalima…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Danas je ispravljena nepravda koju je ovoj dionici napravio Buissnis.hr i "neimenovani analitičar", i ovo je pravi primjer kako lopovi na Hrvatskoj burzi zarađuju. Ingra može biti biti loša firma ali je odlična dionica, likvidna, s velikim free floatom pa svi oni koji se nisu ukrcali na onim smješnim cijenama imaju razloga za žaliti.

Ništa, čekamo hoće li se vidjeti kakva promjena u TOP 10 ovih dana..

Nisam neki forumaš. Samo da se zahvalim kolegi JOMIJU kojega često napadate. Dok nisam stupio na berzu igrao sam kladionicu i razgovarao sa kolegama o SIGURIMA SIGURICAMA DOJAVAMA….
tJ. jOMI ima dojave, ali sigurne. Kolega Jomi jedini si ovo prognoziro sa cc 35 -37 – 42 kn. Svaka čast. Pozdrav

Jučer smo lijepo skočili, najveći rast na ZSE. Danas će trgovanje vjerojatno biti opreznije jer je na 40 kn protrgovano preko 1 milijuna dionica Ingre i dobar dio ulagača će vjerojatno na razini 48-50 kn nastojati realizirati dobit, barem s dijelom portfelja Ingre.
Kretanje cijene ovisi dosta i o sentimentu vani, ako tamo bude zeleno uspjet ćemo se zadržati na ovim razinama što bi po meni bilo odlično [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Jučer smo lijepo skočili, najveći rast na ZSE. Danas će trgovanje vjerojatno biti opreznije jer je na 40 kn protrgovano preko 1 milijuna dionica Ingre i dobar dio ulagača će vjerojatno na razini 48-50 kn nastojati realizirati dobit, barem s dijelom portfelja Ingre.
Kretanje cijene ovisi dosta i o sentimentu vani, ako tamo bude zeleno uspjet ćemo se zadržati na ovim razinama što bi po meni bilo odlično [thumbsup]

Ogorman promet uz blokadu…tu nešto smrdi…netko ima bolje informacije od nas…

New Report

Close