INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pitam se, pitam…..hoće li netko konačno odgovarat zbog ovog kriminalnog dizanja dionica kao ove s 1 komadom za 16%, kao što je jučer bio slučaj…..[emo_palacd]

Ako ti je namjera kupiti jeftinije, moje preporuka je kupi što prije.


Pitam se, pitam…..hoće li netko konačno odgovarat zbog ovog kriminalnog dizanja dionica kao ove s 1 komadom za 16%, kao što je jučer bio slučaj…..[emo_palacd]

treba ga prijaviti HANFI da se takve manipulatore strogo kazni za primjer drugima!



Pitam se, pitam…..hoće li netko konačno odgovarat zbog ovog kriminalnog dizanja dionica kao ove s 1 komadom za 16%, kao što je jučer bio slučaj…..[emo_palacd]

treba ga prijaviti HANFI da se takve manipulatore strogo kazni za primjer drugima!
[/quote]
Ma 10 udaraca bičem na trgu burze pa onda se više nitko to neće usuditi raditi [emo_smijeh]

Zašto ova prodaja na INDG bježi, upravo sam htio kupiti po 160 kad gle cijena na 165. Dok ja skupim novce za platiti po 165 prodaja će biti tko zna gdje.

KORISNIČE SANTO,
Pazite ‘vako, na ovoj dionici imate četiri skupine dioničara

1.skupina
mali dioničari sa po par komada, do deset. To su takoreći izvorni dioničari. Mnogi od njih ni ne znaju da imaju dionice Industrogradnje, neki od njih su znali da imaju, znali pa zaboravili, mnogi od njih nisu više u Hrvatskoj, a neki od njih vjerojatno nisu više ni međ’ živima. Iz te skupine tko je prodao prodao…

2.skupina
u ovoj skupini ima i malih sa po par komada, a ima i srednjih dioničara sa po par stotina komada. Tu su oni koji su dokapitalizirali po 1.000 kuna, a nisu dokupljivali po stotinjak kuna, njihov ulazni prosjek je visok. Oni uglavnom ne prodaju. Oni koji su bili u ovoj skupini i pomirili se s gubitkom od dvadesetak i više postotaka već su prodali što su mislili prodati. Prodavali su od 2008. pa na ovamo, po cijeni od oko 500 kuna.

3.skupina
oni koji su imali dionice odranije i još dokapitalizirali po 1.000 kuna, ali su i kupovali ovih zadnjih mjeseci po stotinjak kuna. Oni su sa mnom povezani, pa tako i ja s njima, mada ja nisam dokapitalizirao niti jednu po 1.000 kuna. Mi koji smo povezani znamo zašto smo kupovali zadnjih mjeseci dok je MANEDA rasprodavala ovršeno. Mi nećemo izlaziti iz dionice na cijeni ispod 500.

4.skupina
kratkoročni ulagači koji jako malo znaju o ovoj dionici ili skoro ništa. To su oni koji uvijek kupuju na povijesnom minimumu i ne čekaju veliku zaradu, jer znaju da o dionici skoro ništa ne znaju. Oni su skoro sve svoje prodali, jer do ove cijene od 160 kuna svi oni su imali od 30% do 90% zarade.

Eto, zato je prodaja tako tanka. Eto zato se prodaja cjenovno polako svakodnevno podiže na više razine bez obzira što nema kupnje. Bit će.[emo_smijeh]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Hvala DrOETKER, vrlo iscrpno,

ako može info brojčano koliko ima dioničara po kategorijama koje si naveo.

Korisniče Santo,
teško bi bilo kome da predviđa broj dioničara po skupinama. Ja vam jedino mogu dati neke druge činjenice koje bi vam mogle biti od pomoći.

– Industrogradnja ima oko 2.600 dioničara
– oko 400 dioničara već godinama ima 1 dionicu
– oko 1.400 dioničara ima od 1 komada do 5 komada
– oko 2.000 dioničara ima do 10 komada

Iz gornjeg bi se dalo zaključiti da ostaje oko 600 ozbiljnih dioničara, ali nije baš tako. Naime, oko 600 dioničara ima više od 10 komada, to je točno, ali samo dvjestotinjak dioničara ima više od 100 dionica, a samo četrdesetak dioničara više od 1.000 komada. Od tih četrdesetak dioničara pola su fizičke osobe međusobno povezane sa ukupnih udjelom od oko 10% ukupne emisije. [emo_smijeh]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Nakon ovako kvalitetno srocenog posta treba postavit jednadzbu sa 3 nepoznanice za shvatit koliko dionicara INDG stvarno ima.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Nakon ovako kvalitetno srocenog posta treba postavit jednadzbu sa 3 nepoznanice za shvatit koliko dionicara INDG stvarno ima.

Uh,3 nepoznate, u takvom sličaju trebamo 3 jednadže da odredimo napoznate koristeći neku od 3-4 metode.

Ne nego jednu jednadzbu sa tri nepoznanice s obzirom da je problem ionako nerjesiv. Cemu gubit vrime postavljat tri jednadzbe.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Je li netko zna, je li završila predstečajna na Trgovačkom sudu?


Je li netko zna, je li završila predstečajna na Trgovačkom sudu?

Ne. Još je potrebno objaviti oglas za glasovanje na Trgovačkom sudu, a onda i Rješenje TRgovačkog suda o sklopljenoj nagodbi. No, to bi trebale biti formalnosti.

New Report

Close