INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

korisniče kvart99,
ja samo povremeno od neukih burzovnih igrača čujem izraz lažni nalog. Ja, stvarno ne znam kako bi izgledao jedan takav nalog. Hajde, vi pokušajte ljudima objasniti što to znači…samo pazite da se ne zapetljate k’o pile u kučine. [emo_smijeh]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Niti na jednoj dionici nema toliko laznih naloga i manipulacija trgovine.
Trebala bi Hanfa to dobro pročešljati i odgovorne primjereno sankcionirati.
Nakon toga očekujem normalnije trgovanje.

Stavi i ti neki lazni nalog pa onda kad te netko poklopi, žali se burzi da to nije bio stvarni nego lažni nalog [emo_smijeh]

Da kolega tiktak ova firma nema budućnost ali su Nizozemci dovoljno ludi da svojih 50mil. kn. zamjene za 1000kn po dionici.

Ali će isto tako dobiti nekretnine po 1000 kuna, čitajte financijski plan. Pa to je i bio način kako da dođu do novaca. Drugog načina nema da si novce povuku. That’s life.

OK. pa oni su i kreditirali firmu kad je trebalo red je i da se naplate.


OK. pa oni su i kreditirali firmu kad je trebalo red je i da se naplate.

Isto i Galinac i negotiator 20 mil kn.A i ostali dobavljaći po istim uvjetima kao
Galinac i Negotiator.Svi oni se naplaćuju od buduće prodaje nekretnina i za svoje dionice će dobiti 1000 kn.A nama BV ostaje veći,jer isplata ovih dionica
predstavlja smanjenje temeljnog kapitala ako se te dionice ponište.Za početak
transakcije to nije ništa drugo nego kupnja vlastitih dionica.koje se kupuju
po istoj cijeni po kojoj su i prodane.Bitno je da su na taj način kratkoročne
obaveze smanjene i firma počima uredno poslovati.
A nekretnine se ne moraju prodavati pod svaku cijenu odmah i na brzinu već se traži povoljni trenutak za prodaju.Mi mali dioničari smo na ovaj način zaštićeni kao lički medvjedi,a kreditori i dobavljači nisu oštećeni.Sve je mudro posloženo u korist većinskih vlasnika,niskozemaca i Negotiatora i naravno nas malih dioničara-Čak smatram da će vlasnici dionica dokapitaliziranih po 1000 kn 2008.će moći prodati po 1119 kn koliko je i obvezujuća ponuda,naravno i mi koji sada možemo kupovati po ovom diskontu.
Naravno da bi se to moglo dohoditi u slijedećih nekoliko godina.

Naravno da Linić postavlja pitanje:A di sam ja tute,pa to pokušava zaustaviti jer predstećajne nagodbe on smatra samo kao priliku da podobni postanu vlasnici tih firmi.I zato pokušava ovu predstečajnu nagodbu zaustaviti.
Ali Linić ne zna koliko ga čeka još problema sa dokapitalizacijama gdje male dioničare želi opljačkati.Konkretno mislim na DLKV,a i ELKL bi mui mogao
prisjestti u grlu.
Svaku dokapitalizaciju mora izglasati većina od 75%.U Diokiju može pritisnuti R:J,u OPTE Martić.Ali u DLKV bi mali dioničari trebali digniti svoj glas.
U INDG se to već napravilo,naravno da mora biti sve po zakonu.
Bravo Galinac i ekipa.

U INDG će teći med i mlijeko u potocima.

kolega lopina, lijepo ste započeli post i taman sam pomislio da ste sve shvatili kad ono opet ništa. Vi cijelo vrijeme tjerate vodu na svoj mlin jer bi željeli da je tako. Dobro ste shvatili da će u roku mjesec dana Industrogradnja ponuditi otkup isti dionica po 1000 kuna za nekretnine. Ali je problem da nekretnina nema. Sve nekretnine su pod nekim teretom. Gale je dizao kredite na sve strane i sve je stavio pod hipotekom. Da se očisti hipoteke treba novaca. Gale nema ni kune. Odmah nako trgovačkog suda treba 2,8 mil. da isplati prioritetne tražbine. To će odmah zablokirati račun. A sad o firmi. Ne znam o kojoj da pišem jer ih ima tri ali sve je isto. Predsjenici uprava rade honorarno. Jedan u Londonu a drugi negdje na Žitnjaku. Firme se vode pod Savsku 66, gdje nema nikog od Industrogradnje. Sad su tamo drga ministarstva. Industrogradnje nema. A gdje je. Tko vodi taj veličanstveni bum. Koji je to tim? Budimo svi realni. Jer Vi uopće znate od koga imate te dionice. Pa pročitajte Program oporavka Industrogradnje. Pa sito drži bolje vodu od toga. Kad Gale i company pokupe lovu sa početka Vašeg posta neće ostati ništa za podijeliti malim dioničarima. Nažalost to je istina za sve nas male dioničare. A želje su nešto sasvim drugo. Želje su želje.


kolega lopina, lijepo ste započeli post i taman sam pomislio da ste sve shvatili kad ono opet ništa. Vi cijelo vrijeme tjerate vodu na svoj mlin jer bi željeli da je tako. Dobro ste shvatili da će u roku mjesec dana Industrogradnja ponuditi otkup isti dionica po 1000 kuna za nekretnine. Ali je problem da nekretnina nema. Sve nekretnine su pod nekim teretom. Gale je dizao kredite na sve strane i sve je stavio pod hipotekom. Da se očisti hipoteke treba novaca. Gale nema ni kune. Odmah nako trgovačkog suda treba 2,8 mil. da isplati prioritetne tražbine. To će odmah zablokirati račun. A sad o firmi. Ne znam o kojoj da pišem jer ih ima tri ali sve je isto. Predsjenici uprava rade honorarno. Jedan u Londonu a drugi negdje na Žitnjaku. Firme se vode pod Savsku 66, gdje nema nikog od Industrogradnje. Sad su tamo drga ministarstva. Industrogradnje nema. A gdje je. Tko vodi taj veličanstveni bum. Koji je to tim? Budimo svi realni. Jer Vi uopće znate od koga imate te dionice. Pa pročitajte Program oporavka Industrogradnje. Pa sito drži bolje vodu od toga. Kad Gale i company pokupe lovu sa početka Vašeg posta neće ostati ništa za podijeliti malim dioničarima. Nažalost to je istina za sve nas male dioničare. A želje su nešto sasvim drugo. Želje su želje.

Reci mi što tebe motivira da napišeš ovako dugački post? Ako je kupnja dionica INDG što jeftimije to je opravdano a ako je nešto drugo reci mi šta je to?


kolega lopina, lijepo ste započeli post i taman sam pomislio da ste sve shvatili kad ono opet ništa. Vi cijelo vrijeme tjerate vodu na svoj mlin jer bi željeli da je tako. Dobro ste shvatili da će u roku mjesec dana Industrogradnja ponuditi otkup isti dionica po 1000 kuna za nekretnine. Ali je problem da nekretnina nema. Sve nekretnine su pod nekim teretom. Gale je dizao kredite na sve strane i sve je stavio pod hipotekom. Da se očisti hipoteke treba novaca. Gale nema ni kune. Odmah nako trgovačkog suda treba 2,8 mil. da isplati prioritetne tražbine. To će odmah zablokirati račun. A sad o firmi. Ne znam o kojoj da pišem jer ih ima tri ali sve je isto. Predsjenici uprava rade honorarno. Jedan u Londonu a drugi negdje na Žitnjaku. Firme se vode pod Savsku 66, gdje nema nikog od Industrogradnje. Sad su tamo drga ministarstva. Industrogradnje nema. A gdje je. Tko vodi taj veličanstveni bum. Koji je to tim? Budimo svi realni. Jer Vi uopće znate od koga imate te dionice. Pa pročitajte Program oporavka Industrogradnje. Pa sito drži bolje vodu od toga. Kad Gale i company pokupe lovu sa početka Vašeg posta neće ostati ništa za podijeliti malim dioničarima. Nažalost to je istina za sve nas male dioničare. A želje su nešto sasvim drugo. Želje su želje.

Ajde malo elaboriraj kako će Gale i ekipa pokupiti lovu. Gale više uopće nije većinski vlasnik. Misliš da će Ethemba koji je strani fond http://www.ethembacapital.com/ i većinski vlasnik industrogradnje ispod stola pokupiti neki novac? Objasni nama neukima kako će to funkcionirati.



kolega lopina, lijepo ste započeli post i taman sam pomislio da ste sve shvatili kad ono opet ništa. Vi cijelo vrijeme tjerate vodu na svoj mlin jer bi željeli da je tako. Dobro ste shvatili da će u roku mjesec dana Industrogradnja ponuditi otkup isti dionica po 1000 kuna za nekretnine. Ali je problem da nekretnina nema. Sve nekretnine su pod nekim teretom. Gale je dizao kredite na sve strane i sve je stavio pod hipotekom. Da se očisti hipoteke treba novaca. Gale nema ni kune. Odmah nako trgovačkog suda treba 2,8 mil. da isplati prioritetne tražbine. To će odmah zablokirati račun. A sad o firmi. Ne znam o kojoj da pišem jer ih ima tri ali sve je isto. Predsjenici uprava rade honorarno. Jedan u Londonu a drugi negdje na Žitnjaku. Firme se vode pod Savsku 66, gdje nema nikog od Industrogradnje. Sad su tamo drga ministarstva. Industrogradnje nema. A gdje je. Tko vodi taj veličanstveni bum. Koji je to tim? Budimo svi realni. Jer Vi uopće znate od koga imate te dionice. Pa pročitajte Program oporavka Industrogradnje. Pa sito drži bolje vodu od toga. Kad Gale i company pokupe lovu sa početka Vašeg posta neće ostati ništa za podijeliti malim dioničarima. Nažalost to je istina za sve nas male dioničare. A želje su nešto sasvim drugo. Želje su želje.

Ajde malo elaboriraj kako će Gale i ekipa pokupiti lovu. Gale više uopće nije većinski vlasnik. Misliš da će Ethemba koji je strani fond http://www.ethembacapital.com/ i većinski vlasnik industrogradnje ispod stola pokupiti neki novac? Objasni nama neukima kako će to funkcionirati.
[/quote]
Tiktak je u pravu.Novu dokapitalizaciju od 70 mil kn po 1000 kn će izvršiti
dosadašnji većinski vlasnici,ali s obzirom da nisu dali obvezujuću ponudu nemaju ni pravo glasa.Te dionice imju garanciju da će se nakon prodaje nekretnina naplatiti po 1000 kn.Dakle,moraju se razlikovati od dosadašnjih
INDG_R_A i to će biti vjerovatno novi rod INDG-P-A.
I tko to treba izglasati.Naravno Skupština u kojoj dokapitalitanti nemaju pravo glasa.I to je otprilike 40%…niskozemci,Gale i 4% Industrogradnja nekretnine.Na skupštini se može skupiti maksimalno 50% dionica.
Da li će se naći 12,5% vlasnika koji će za te nove dionice u dokapitalizaciji
po 1000 kn postaviti takvi uvjeti da se ostali dioničari iIndustrogradnje ne
ošišaju.Netko će se ošišati a to će biti dokapitalizirani dobavljaći,pritisnuti nelikvidnošću
ili nestrpljivošću pa će te svoje dionice prodati a netko,a smatram da će to biti Gale
i Niskozemci i na tome zaraditi s time da interesi INDG-R-A nisu ugroženi.
I kada se ta INDG-P-A Gale i ekipa imaju dovoljno novca da se nakjrcaju sa
INDG-R-A naravno ispod žita i naravno najjeftinije moguće.I ostane im dovljno
da daju obvezujuću ponudu na 1119,a tada bi već cijena mogla biti i veća od toga na tržištu.I na taj način legaliziraju svoja upravljačka prava.I zarade
jako puno,naravno i ja ako vjerujem u takav scenarij.

Tiktak,otkucava nam sat pjeva tiktak,med i mlijeko obećava Lopina.
Odlučite se,sat otkucava!!!!!

Ne znam kako će funkcionirati ali morate priznati da interes nije baš velik od cijele kupnje 2000 komada na 28 i 30 kuna a preostalih samo cca 500 komada. Mislim da nije dobar znak jer je argumenata za kupnju jako malo trebati će još neki sastanak da se nagovori male da još kupuju ako im je što ostalo novaca jer ovako……

E pa Đuro ima tešku ruku.

Koliko ja vidim, a dobro vidim, na burzi samo rijetki mogu vidjeti lijep povrat na skroman ulog. Pa vecina je spremna kupovati enormne kolicine vrijednosnica sa negativnom knjigovodstvenom vrijednoscu, dok dionice koje se prodaju po desetinu njezine pozitivne vrijednosti, kao sto je slucaj sa dionicom Industrogradnje ili Jadroplova ili Staklenika, zaobilaze k’o da su kuzne. Tako nikad na zelenu granu.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close